Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Más is járt hasonló cipőben...

Más is járt hasonló cipőben ovi kezdés után?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 éves, szeptembertől ovis.Pár hete már naponta 4-szer-5-ször is kakil.Néhány napja azonban van, hogy 8-ször is kakil, hasmenése van.Panaszkodik, hogy fáj ls görcsöl a pocakja.Régebben csak 2-szer volt max kakija egy nap.Szerintetek az ovi váltotta ki ezt a változást?Nem nagyon szeret menni, bár nem mutatja, de érzem és látom rajta.Hasonlót tapasztaltatok már?Orvosunk látta, de szerinte semmi baja.
2011. nov. 11. 15:37
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Virus kizart, mivel tobb hete tart. Velem is ilyen volt, amikor kisiskolas voltam, idegi alapon tejcukor erzekeny lettem, de csak 6 ev mulva derult ki. Addig szenvedtem. (Feltem a tanito notol, az valtotta ki allitolag, iszonyuan fajt, de kinottem. )

Egyebkent ovono vagyok, ha nincs szervi baja, akkor valami az oviban nincs rendben. Lehet masik gyerek terrorizalja, es nem meri elmondani.

2011. nov. 13. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
hát, túl sok váűlasztás nincs. vagy pszichés vagy az ovi koszt vagy valóban allergia. a stressztől simán mehet a hasa, én pl. a vizsgaidőszak felét a wc-n töltöm...
2011. nov. 13. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Az jutott eszembe, hogy nagyon sok szülő nem ad csapvizet a gyereknek, hanem babavizet. Illetve nem vezeti be időben a tehéntejet, hanem junior italt itat.

És mindkettőt nagyban nyomják az oviban. És a csapvíz, ha nem szokott hozzá, akkor kiüti. Illetve a sok állati eredetű fehérje is, amit az ovi kínál.

Én1 éves koruktól fogva szoktattam őket folyamatosan a tejtermékekhez, fehérjékhez, csapvízhez, mert kell 2 év, hogy biztosan megszokják. És nem is lett gond az oviban

Úgyhogy ezekhez hozzá van szoktatva a kisfiad?


Másrészt meg valóban lehet a stressz is.

2011. nov. 14. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Valószínű a stressz hozza ki,bár én utánamennék,lisztérzékenység esetleg hogy ki tudjam zárni,ha negatív akkor az ovi hatása.A fogai kint vannak? Az enyémnek akkor volt mindig sok széklete illetve hasmenése egy nap 6x.
2011. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Vírus is lehet!!!

Volt olyan vírus, amitől 5 hétig ment a hasam. Most a kisfiam van benne.

De az is lehet, hogy egyik vírusból a másikba esik.

Széklet vizsgálat volt? Mert baktérium is okozhat ilyet.

Plusz lehet hogy laktózérzékeny lett, vagy lisztérzékeny.

Én is ideges típus vagyok, de azért nincs hasmenésem max, többször megyek wcre, de nem görcsöl a hasam.

Keressetek fel egy gasztro dokit! Vagy egy magán belgyógyász is csodákra képes!!

2011. nov. 14. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!