Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ez az új trend, hogy az...

Ez az új trend, hogy az omega3-tól lesz okos a gyerek mennyire igaz? Vagy ez is csak népbutítás, mert el kell adni valahogy?

Figyelt kérdés

Nem ártanak ezek a vitaminok többet, mint amennyit használnak? Hiszen annyi sok mesterséges anyag van benne...

Egy éves fiam most még kellően változatosan táplálkozik, és függetlenül attól, hogy a mai zöldségekben, gyümölcsökben mennyi vitamin van (ez más téma) tényleg tömni kell őket különböző multivitaminokkal, omega3 kapszulákkal, hogy okos és erős legyen? Ha igen, olyan készítmény létezik, amiben bizonyítottan tényleg kevés az oda nem illő anyag? Ti miket adtok a gyerkőcnek, ha adtok ilyeneket, és ha nem, miért nem? Tényleg kíváncsi vagyok, tapasztalatokat szeretnék, hogy adjam e én is, vagy maradjak a "mai" gyümölcsök, zöldségeknél?


2011. jan. 4. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom. a nagyobbik gyerekemmel minden nap (!) terhesség alatt megesett egy nagy zacskó pörkölt, hámozott tökmagot, ami ugye töele van omega 3-mal és okos... túlontúl... nem az elfogulatlan anya, tényleg elmés lányka lett.
2011. jan. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
megesett = megettem... :D
2011. jan. 4. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
elfogulatlan = elfogult... :D eldugulok, mert egy mondatot sem vagyok képes leírni :DDDD a lányom értelmesebben leírta volna, hála a tökmagnak
2011. jan. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én erről azt hallottam (bbc-n volt a műsor ha jól emlékszem) hogy a kutatások csak hiperaktív és koncentráció zavaros gyerekeknél mutattak ki egyértelműen pozitív hatást. Az alapjáraton "normál" (bocs a szóért, nem tudom rendesen megfogalmazni) gyerekeknél nem. Mondták is a műsorban hogy ilyen gyerekeknek ajánlják + olyan felnőtteknek, akik kevés szellemi tevékenységet végeznek, említették pl. a nyugdíjasokat, a háztartásbelieket, vagy ha pl. valaki felnőtt fejjel elkezd egy iskolát sok év kihagyás után akkor egyértelműen jó hatása van.

Én nem adok az enyémnek, mert semmi nem indokolja egyelőre. Más vitaminkészítményt sem adok ha nem muszáj, mert szerintem tele vannak vivőanyagokkal (ami ugye ahhoz kell hogy a kapszula kapszula legyen, sárga vagy zöld legyen, stb., ami nyilván nem mérgező, de szerintem nem is kimondottan hasznos. Viszont azon erősen gondolkodom hogy mielőtt visszamegyek dolgozni csinálok egy ilyen kúrát magamnak, mert én viszont durván eltompultam az elmúlt 2 évben, a korábbi állapotomhoz képest legalábbis :)

2011. jan. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekünk meg nemrég mondta a doki, hogy a D-vitamint 5-6 éves korig kaphatják a gyerekek, mert az is erősíti az immunrendszert. Úgyhogy most elkezdtem adni a 4 évesemnek is a Vigantolt, amit a kicsi szed.

Olyan cukik, amikor este a kanapén ülve együtt tátják a szájukat, hogy belecseppentsem :)

Emlékszem, gyerekkoromban rágótabletta formájában volt, imádtuk a húgommal :)


Ja amúgy nálunk a nagy Béres cseppet + C-vitamint kap, előtte elég sok multit kipróbáltunk már.

2011. jan. 4. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!