Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák akiknek iskolakezdésko...

Anyukák akiknek iskolakezdéskor már tudott a gyereke írni-olvasni! Hogyan "vészelte" át a gyerek az első időszakot a suliban?

Figyelt kérdés

A fiam szinte magától tanult meg olvasni, és amikor írni is elkezdett, akkor már beszálltam én is és korrigáltam. Szóval 5 évesen ír-olvas....de azt hallottam az ilyesmit nem veszik jónéven az iskolában (félnek, hogy esetleg rossz berögződése lesz a gyereknek vagy nem tudják lefoglalni a többi gyerek mellett...)

Olyan anyukák tapasztalataira lennék kivéncsi, akiknek már szintén írt-olvasott a gyereke elsőre. Hogy érezte magát a gyerek, mit csináltak vele, milyen volt a tanítónéni, stb.

Kritikákat nem kérek, nem zseniképző vagyok, de nem is akartam elfojtani a gyerekem természetes kíváncsiságát és lelkesedését!


2011. jan. 6. 12:46
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
87%

Én magamról tudok nyilatkozni, 4 évesen tanultam meg olvasni.

Nagyon unalmas volt az első osztály, mondjuk nekem igazán jó tanító nénim volt, és nem próbált "visszafogni". Kaptam extra feladatokat, pl. én osztottam ki a füzeteket, rajztáblákat (mert csak én tudtam elolvasni a neveket), ilyenkor nagyon büszke voltam. :-)

Szerintem ez teljesen tanítónéni/bácsi függő. Van olyan, aki nem bírja leviselni ha valaki kilóg a nagy átlagból.

2011. jan. 6. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
70%
Azért sztem fog ujat tanulni....gondolom nem írott betükkel ír....nálunk is volt az osztályban ilyen gyerek,nem is egy,és ök mindig kicsit nehezebb feladatokat kaptak...
2011. jan. 6. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én gyerekem ugyan nem tudott iskola előtt írni, olvasni, csak számolni-10-ig összeadni, kivonni, osztani. Valamiért ez nagyon érdekelte, írásból csak a neve, az olvasás egyáltalán nem foglalkoztatta.

Hiba nélkül számolt-egészen addig, amíg az iskolában el nem kezdték a számolgatást. Na ott elveszett teljesen. Más módszerrel tanít egy tanítónő, mint egy átlagember. Amíg iskolás nem lett, nem használta az ujjait, vagy eszközt a számoláshoz, azóta sokszor azzal számolt-most kezd leszokni róla, de eleinte az 1+1-hez is az ujjait használta.

Az osztályban 2 kisgyerek tud írni olvasni-egyszer hallottam, amikor a tanítónők beszélték, hogy ennél rosszabbat nem tehet egy szülő a gyerekkel. A tanórákon unatkoznak a kicsik, ők meg nem tudnak külön feladatot adni nekik, hiszen a többi huszonvalahány gyereket kell megtanítaniuk az alapokra. A gyerekek emiatt unatkoznak és nem szeretnek iskolába járni, hiszen szinte semmi újat nme tanulnak.

2011. jan. 6. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Megvédeném a szülőket, nem tanítottak olvasni, csak amikor megkérdeztem, hogy "ide mi van írva?", akkor megmondták. Így raktam össze a dolgokat. Ilyenkor mégsem mondhatod azt a kicsinek, hogy "nem mondom meg".
2011. jan. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Biztos fog újat tanulni, nem folyóírott betűket használ például.

De kicsit én is aggódom, nehogy a tanítónéni rossznéven vegye az ő buzgalmát.

Nem én szorgalmaztam amúgy a dolgot, és igazából szerintem tök jó, hogy leköti magát azzal, hogy olvas.

Na, majd igyekszem olyan tanítónénit választani neki, aki nem orrol meg a pluszmunkáért :-P

2011. jan. 6. 12:58
 6/14 anonim ***** válasza:
Igen ezt akartam irni,ha lehet,nézz szét tanítónénik között,biztos akad olyan aki ezt tudja kezelni.
2011. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

én is úgy mentem iskolába, hogy tudtam írni olvasni. de csak nyomtatott betűvel tudtam írni, tehát azért a folyóírás megtanulása lekötött. de alapjában unalmas volt, főleg a sok olvasás óra, hogy a többiek dadogva szótagolva szenvedtek, én meg simán a végére értem az olvasmánynak, mire ők kisilabizáltak egy mondatot. nem zavartam senkit az órán, tehát jól tolerálták, nem volt ebből probléma.

30 /L

2011. jan. 6. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia,az én lányom most elsős,így mentünk mi is suliba,folyékonyan olvas és nyomtatott betűkkel ír.Nem különböztetik meg őt,a tanító néni nagyon szereti,okos gyerek.Az írás leköti majd magyar órán és elsőbe nem olvasnak rögtön,rengeteg mesét-verset olvas a tanító néni nekik és ott a többi tantárgy is.Amit javasolhatok:tanítónénit válassz neki,ill. választhatsz nehezebb iskolát.Az én lányom német nemzetiségi suliba jár,a tantárgyak ötven százaléka németül megy,ezért nem unatkozik.Aknázd ki a képességeit és válassz ennek megfelelően tanítónénit és iskolát,ha már ilyen értelmes gyereked van.
2011. jan. 6. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!! Én is fontolgatom, hogy esetleg kéttannyelvűbe iratom, vagy művészetibe (csodálatosan rajzol), hogy kösse azért le valami.
2011. jan. 6. 14:26
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Én tanító néni vagyok.

Az olvasást nem lehet rosszul megtanulni, így az engem nem zavar, sőt még jól is jön a segítség! :) Viszont a számok és betűk írásának rossz berögződéséből lehetnek problémák.

Most 3-osak a "gyerekeim". Az első két évben próbáltam a helytelenül írt számokat, betűket korrigálni. Idén már feladtam, erre már nincs idő és feleslegesnek is látom, ha eddig nem értem el vele eredményt. Mivel már gyorsabban írunk, így a szabálytalanul írt számok "szétcsúsznak" és olvashatatlanná válnak.

2011. jan. 6. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!