Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Volt már úgy valaki, hogy az...

Volt már úgy valaki, hogy az első gyerek elevensége miatt, nem vállaltak még egy babát, pedig eredetileg akartak?

Figyelt kérdés
Szeretnék kistesót a lányomnak, de annyira eleven és szófogadatlan, hogy a nap 24 órája és egy hadsereg is kevés hozzá. Nem tudom mi tévő legyek. 2 éves amúgy és 1-2 év múlva "elvileg"szeretnék másikat.
2011. jún. 9. 09:40
 1/7 anonim ***** válasza:

az én fiamnál nincs elevenebb:D

féltem a másodiktol,de okosabb voltam ,következetesen csináltam mindent,és a kicsi nem is lett olyan..

ég és föld a 2gyerek

2011. jún. 9. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Én most, kettő után mondom hogy nem lesz több. Amúgy csak kívülről látszik ez olyan nehéznek. Az első 1,5 év húzós, de utána ha nem nagy a korkülönbség jól elvannak. Szerintem 2-3 év különbség ideális.


Én sem amiatt nem akarok babát mert nem bírok velük, hanem engem az első 6 hónap viselt meg nagyon. Nem voltam depis, de közel álltam hozzá. Ezt nem akarom még egyszer végigcsinálni. Amúgy imádom a második babámat. El nem tudnám nélküle képzelni az életem, és teljesen más mint az első. Minden szempontból.

2011. jún. 9. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

szia,


megnyugodtam Lányok!! :) nem csak a mi fiunk egy kis ördögfióka :))) iszonyat eleven, egész nap pörgés van, délután folyton úton vagyunk, akkor van nyugi, ha alszik :D de így imádjuk és így is szoktuk meg!! de... a tesón nagyon gondolkodóba esek!! :S szeretnék, de nagyon félek tőle!! hogy hogyan bírom majd, elég leszek e a két gyerkőcnek, hogyan viseli majd a nagyobb a picúrt és hogy jó anya leszek e?? hjajjjj, bonyolult ez :) még nem szeretnénk, de Férjem már pedzegeti, hogy jövőre elkezdhetnénk a projectet... nem tudom, még nem jutottam döntésre ez ügyben.


Ági

2011. jún. 9. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Igen, végül 9 év lett a korkülönbség.

Mondjuk 1-2-3 évet em akarta, aztán 5,5 évesen megállípítoták afiamról hogy hiperaktív, kicsit megzuhantam.

De már 2 -3 évese voltak jelek, szóval semmiképpen nem kartam akkor egy következőt.

elég nehéz időszak volt, sokat is voltunk egyedül....

2011. jún. 9. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Utolsó válaszoló, miből derült ki hogy hiperaktív, miket csinált?
2011. jún. 9. 11:27
 6/7 anonim ***** válasza:

Egész nap meg nem állt, pörgött ezerrel, ellég nehezn kezelhető volt

Amikor bölcsit kerestem nek 21 hónaposan(adódott nappali tanulási lehetőség) az első helyen 5 perc után rámondták, hogy hiperkatív.

persze én hazamnetm és bőgtem és próbáltam bebeszélni magamnak, hogy nem az.

A bölcsiben, oivban is voltak problémák.

Verekedett, izgága volt....

Az egész akkor teljesedett ki, amikor a 2. oviban összekadat egy oylan óvónővel aki utálta fiamat és viszont.

Mivel nem volt körzetes ovi kirakták és végül el kellet menni nevtan-ba, majd a 3 számú szakértői bizottséghoz.

Mindig az mondják, hogy határeset hiperaktív(hipekinetikus magatartászavar), de kapott papírt.

Így ki tudtak jelölni egy ovit, ahova 2 évig járt és 2 nagyon szuper óvónője volt, örök hálám nekik.


Most negyedikes a fiam sima suliba jár (itt is volt némi fennforgás) már nem annyira izgága, figyelemzavaros.

Amúgy jó tanuló, versenykre jár.


Pont múltkor talákoztam a bölcsödei gondózőjével,aki a lányomé is lesz szeptembertől) még mindig emlékezett a fiamra és ő is mondta, meg én is, hogy voltak már jelek akkor is.


A fejlesző (akihez a fiam járt a nevtan-ba delacato terápiára majdnem 3 évig)szerint egy nagyon enyhe fokú oxigénhiány éllhat háttérben.

2011. jún. 9. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát Lányok, én még nem tudok mondani Nektek túl sok mindent, de kisfiam 21 hónapos, én pedig 34 hetes pocakos. A terhesség végét már nagyon nehezen bírom, kisfiam ráadásul meg sem áll egész nap. Nem tudom türelemre tanítani, ha valamit nem kap meg azonnal, eszméletlen hisztibe kezd, sokszor megbolondulok. félek, ez csak rosszabb lesz ha itt lesz a kistesó. nem tudom h pl így hogy fog menni a szoptatás, nagyon félek. mindent szétpakol, bent látványosan unatkozik, 2 percig nem tud megülni a fenekén. már várom is a terhesség végét, de hogy azután mi lesz? kicsit el vagyok keseredve. kisfiam kb 4 hónapja lett ilyen, addig nagyon jó gyerek volt, nem tudom h mi történt vele, de elszomorít nagyon, nem tudom h hol rontottam el....
2011. jún. 9. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!