Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Honnan lehet tudni, hogy már...

Honnan lehet tudni, hogy már odafigyel a gyerek arra, amit a felnőttek beszélnek?

Figyelt kérdés

Mikor jön el az az idő, amikor már nem lehet csak úgy a gyerekről beszélni a jelenlétében? Vagy másokról, vagy neki nem való témákról? Honnan tudja ezt a szülő? Mindig észreveszi a szülő (mármint, ha észre akarja venni)?

És mégis mikor van ez? Amikor már mondatokban beszél? Vagy korábban?


2011. jan. 7. 21:52
 1/7 anonim ***** válasza:
89%

Nem veszed észre,amig nem tud mondatokban beszélni. De már sokkal hamarabb meghall,megjegyez mindent,amit hall. Akkor is ha halkan mondják,akkor is ha látszólag csak a játékra figyel.

Már az első perctől kezdve értelmesen kell hozzá és a jelenlétében beszélni. Ha a picinek fürcsit,szopcsit,kajcsit stb.mond az anya,az később visszaüt. Nehéz lesz neki rendesen megtanítani a szavakat.

2011. jan. 7. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 18 hónaposan kora óta mondj ahogy pöc*s így:pöö

Tudjuk hogy azt mondja mert szégyen nem szégyen apával beszélgettünk és ő mondta nekem hogy az a kis pöc*s xy.a gyerek meg azóta utánozza így tehát sosem lehet tudni hogy a gyermek mikortól gyűjti a szavakat!Apropó nem szoktunk káromkodni mielőtt valaki megszólna!

2011. jan. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Két és él éves a fiam, és pont ma mondta, h "fejbeb@sztam a macskát".

Nem is tudom, h hol hallhatta, nem beszélünk csúnyán. Utcán, vagy háttértévézésből, nem tudom, de szégyen, nem szégyen, elnevettem magam rajta, igaz, h kibírtam addig, míg kimentem a konyhába :)


Szóval az tuti, h két és fél évesen már nagyon kell vigyázni velük :)

2011. jan. 7. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1 éves korától kb, legalábbis én így vettem észre, hogy akkor már totál levágta, hogy róla beszélünk és azt is, hogy mit. Másfél évesen kezdett beszélni, azóta minden szóra figyel és mindent megjegyez, visszamond.
2011. jan. 7. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Na igen, akkor derül csak ki, hogy figyelnek, amikor már tudnak beszélni. Múltkor azt hittem, hogy egyáltalán nem figyel a három éves fiam, elmélyülten mesét nézett, amikor én magamban dohogva mentem ki a konyhába, mert rossz volt a telefonvonal, és a Digiseket szidtam. Két nap múlva, amikor a kezembe vettem a telefont, fiacskám mérges ábrázattal megjegyezte, hogy "az a rohadt Digi" :D
2011. jan. 8. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát amikor már biztosan nem lehet,amikor ő is elkezd beszélni,mert bizony kibeszéli :D és ebből lehetnek nagy lebukások :D De már előtte is sokmindent megért,érdemes 2-2ésfél éves korától komolyabban venni.
2011. jan. 9. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszi szépen mindenkinek!

Igen, ahogy írtátok, engem is két dolog miatt érdekel: az egyik, hogy ő is mondani fogja, amit mi, másrészt pedig annyira gáz, amikor a gyerek már ért mindent, tutira oda is figyel mindenre, mégis úgy beszélnek róla, mint ha ott sem lenne. Sok alkalomra emlékszem, amikor én játszottam, és arra lettem figyelmes, hgoy anyám mondja valakinek, hogy ááá, nem figyel ide, játszik! És akkor úgy kellett tennem, mint ha nem figyelnék, mert hát amúgy meg hogy reagáltam volna?! Így beszéltek a jelenlétemben szellemes (démonos) történeteket, amiktől kb. 15 éves koromig nem mertem úgy elaludni, hogy a fülem kilógjon a takaró alól, vagy éppen végighallgattam, hogy mi lesz a születésnapi meglepetésem. :-S Dehát arról fogalmam sincs, mennyi idős voltam, amikor már odafigyeltem. Remélem, mi látni fogjuk a fiunkon, hogy mikor figyel már igazán...

Vagy például, hogy elkapcsoljuk a tévét, ha olyan van benne, amit nem jó, ha lát (lövöldözés, félelem stb.).

2011. jan. 9. 14:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!