Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hányás-hasmenés Járvány van?

Hányás-hasmenés Járvány van?

Figyelt kérdés

4 éves kislányom hajnal óta hány. De még az egy korty vizet is amit megiszik!

Nagyon rosszul van:-(

Segítsetek és adjatok tanácsot, ki mit szokott ilyenkor csinálni?


2011. jan. 8. 10:43
 1/9 anonim ***** válasza:
50%
Normaflore, Daedalonetta kúp ha van otthon, ha nincs akkor ügyelet, ott majd írnak. Kúp után 1 órán keresztül semmit se igyon. Utána hűtőben lehűtött teát cukrosan, csipet sóval, kortyonként. Tíz percenként, egy korty. Ha megmarad benne, akkor lehet sűrűbben. Nekem a gyerkőc éppen karácsonykor ment át ezen a hányós hasmenéses lázas víruson. Érdemes lázkúpot is beszerezni, mert szükség lehet rá. Nekünk sajnos lázkúp mellett hűtőfürdőzni is kellett. Makacs vírus, három napig is kitarthat.
2011. jan. 8. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja és ha már nem hány is érdemes pár napig B6 vitamint adni és szigorúan diétázni. Sajnos ezzel a vírussal most sok kisgyerek kkerül be a kórházba infúzióra. Amíg nincs kúp, ne itasd, mert fölösleges. Kúp nélkül az utolsó hányás után másfél órát kell várni, hogy a gyomor megnyugodjon.
2011. jan. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Kérdésedre válaszolva: igen.


Sajnos egészen addig amíg az a pár korty víz is kijön belőle felesleges daedalont vagy b6ot adni, azt is ki fogja hányni. Viszont inkább igyon többet, mert nincs annál rosszabb amikor maga az inger jön, de a gyomrodban már nincsen semmi.


Orvoshoz szerintem ne vidd, igazából ő sem tud semmit csinálni, általában fél napos a vírus élettartama, nincs értelme kivinni az utcára, ott is ugyanígy rosszul lesz, plusz még az ügyeleten sorra kerültök, kényelmesebb ha otthon maradtok.

2011. jan. 8. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

Egy dedalonetta kúpot adtam neki reggel(nem sok haszna volt) de később vettem észre hogy 11-hóban lejárt(én mikor hirtelen ránéztem azt hittem ez az évet jelöli) most nem tudom mit tegyek... nem lesz baja tőle?

És ha kapok kúpot ami nincs lejárva, mennyi időközönként adhatok neki?

2011. jan. 8. 11:12
 5/9 anonim ***** válasza:

Barátainknál is ez megy át mind a négy gyereken éppen. :o(

B6 vitamin ampullát kell belekeverni innivalóba, és hányás után egy órával minimum kortyonként megitatni.

Kell a folyadék, ez igaz, de ha hányást követően közvetlenül itatod, akkor újra hányni fog tőle. Legalább 20 perc fél órát várni kell a hányás után, és akkor is csak kortyonként ihat. Ha kell, kiskanállal itasd, mert ha poharat adsz neki, felhatja (mert hogy szomjas, ez érthető), csak akkor kezdődik elölről a körforgás...


Viszont a B6 vitamin sajnos csak receptre van.


Jobbulást!

2011. jan. 8. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
A Daedalonetta kúptól nem lesz baja, én is jártam már így. Hagyd megnyugodni a kicsi gyomrát. A következő kúpot, 8 órára adhatod. B6 vitamin tablettát lehet recept nélkül kapni azt is feloldhatod. A B6 vitamin tablettája savanykás. Ami még fontos az a szintén recept nélküli Normalore lenne, hogy pótolja az elpusztult jótékony baktériumokat. Ha nagyon nem használ semmi, akkor vidd be az ügyeletes gyermekorvoshoz. Ott adnak (ha még nincs nagyon kiszáradva) B vitamin injekciót, ami megfogja a hányást. Ha az sem használ, akkor sajnos kórház. A kicsi gyerekek nagyon könnyen kiszáradnak és a kiszáradás náluk nagyon veszélyes. Mi már jártunk párszor emiatt kórházban, általában 2-3 napnál tovább nem tartják benn őket és még mindig jobb mint ha a keringésük összeomlik. Remélem nektek nem lesz rá szükség. Én azt mondom, hogyha a hányás nem csillapodik, akkor ügyelet. A kiszáradás jelei: Lepedékes nyelv, acetonos lehellet, kiszáradt száj. Ezek a legkorábbiak, érdemes odafigyelni.
2011. jan. 8. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm!!!!

1,5 órája nem hányt és pici kortyonként megivott 1 deci teát...

2011. jan. 8. 12:04
 8/9 anonim ***** válasza:
Akkor innen már jó úton vagytok a jobbulás felé. Délután, ha nem hány akkor egy kis ropit, főtt krumplit eszegethet. Ha nem esik jól neki az sem baj. Azért a B6 vitamin tablettát érdemes beszerezni (párszáz forint) mert ha megmarad már benne az ital, akkor az csökkenti a további hányingert. Nálunk ennél a vírusnál az egyik gyerkőc többször is visszaesett. Olyankor kezdtük előlről a kúpozást, miegymást. Gyógyulást nektek!
2011. jan. 8. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm:-)
2011. jan. 8. 13:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!