Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyibe kerül Bp-en (15....

Mennyibe kerül Bp-en (15. ker. ) a magánbölcsöde/óvoda? Miben más, mint egy megszokott? Megéri? Ha igen, miért? Ha nem, miért?

Figyelt kérdés
Köszi
2011. jan. 8. 18:13
 1/6 anonim ***** válasza:
65000 ft havonta.semmivel nem különb mint az állami
2011. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Nálunk a 3. kerületben a bölcsi 80.000, az ovi 90.000. És nagyon nagyon sokban különbözik az államitól! Én államiba nem járatnám a gyerekem, főleg hogy megtehetem.

Itt van pl sószoba, amit a gyerekek télen napi szinten használnak. Szuper segítség ebben a náthás időszakban. Saját tornatermük van, nem a szobában kell tornászni. Egészséges, finom ételeket esznek, sok gyümölcs, zöldség. Az óvónő azt csinálja amit a szülő mond és nem fordítva ahogy már sok állami óvodáról hallottam. A legjobb helyen van, fent a hegyen, friss levegő, hatalmas, füves kert, minden tele játékkal. Úszás, vívás, lovaglás, balett, néptánc, tenisz és még sorolhatnám. Bábosok jönnek előadást tartani, minden ünnepet megünnepelnek közösen, van róla egy csomó fotó, videók. Persze légkondicionált az egész, nem kapnak hőgutát a 40 fokban és még sorolhatnám napestig... Szóval nem is értem hogy az első válaszoló mire alapozhatta a véleményét. Szerintem maximálisan megéri!

2011. jan. 11. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Bocsánat az offért, de a második válaszoló kapcsán én az alábbiakat fűzném hozzá:

A fiam állami bölcsibe jár. Itt is van sószoba, minden csoportnak külön tornaterem, és van egy nagy tornaszobájuk is. A napi négyszeri étkezésből kettőben van mindig gyümölcs. Ebédre rengeteg zöldséges ételt kapnak. Ha az idő engedi, minden nap kinn vannak az udvaron, ahol sok a játék. Igaz, nincs klíma nálunk, de szerintem ez túlélhető.

Csak a saját tapasztalatomat írhatom, de a gondozónők foglalkoznak a gyerekekkel, soha nem hoztam úgy el a fiamat, hogy ne lett volna átpelenkázva, ha leeszi a ruháját, átöltöztetik. Rengeteg verset tanult, mióta bölcsis, bővült a szókincse is. Persze, lehet, hogy vannak ennél sokkal rosszabbul felszerelt intézmények is. Érdeklődni kell. Természetesen akiknek telik rá, az irassa magán intézménybe, de nem biztos, hogy olyan sokkal több plusszt tudnának nyújtani. De ez csak az én véleményem. Nekem jó tapasztalataim vannak. Ja, és nem pénzeltük agyon a gondozókat. Havonta 400 Ft a csoportpénz, amiból az ünnepekre vesznek a gyerekeknek ajándékokat. A szülinapokat ebből tartják.

De döntsön mindenki belátása szerint.

2011. jan. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Az én gyerekeim is államiba járnak. A bölcsi és az óvoda is hasonlóan jól felszerelt. Van tornaterem, ami jól fel van szerelve, sószoba, rengeteg játék, az udvarra minden alkalommal kimennek, az gondozók és az óvónők is mindenben partnerei a szülőknek és a gyerekeknek is. Minden alkalmat megünneplünk a gyerekekkel együtt, minden hónapban van valamilyen esemény, (színház, állatkert, kirándulás), az óvónénik is csinálnak házi bábszínházat, járunk úszni, focizni, angolra, néptáncra, hittanra, külön tornára. Szóval semmiből nem maradnak ki, és nem kerül csak a harmadába.
2011. jan. 11. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat. 2.megnyugtattál egy kicsit, mert sajnos 80.e ft. nekünk nagyon sok. Fogalmam se volt, hogy ilyen magas összegről van szó. Öcsémék ikerei vidéken összesen ennyiért vannak magánoviban, de nincs is annyi mindenben részük, mint a 3. ker.-ben. Én az átlag fizetések 2-3 néha 4-szeresét kerestem, de minimálbérre voltam bejelentve. Jelenleg a párom közalkalmazotti fizetéséből kell kijönni - nem egyszerű- ezért szeretnék visszamenni dolgozni, de jó helyen szeretném tudni a babámat.
2011. jan. 11. 20:01
 6/6 anonim ***** válasza:
20:00-ás vagyok: XV. kerületi lakos vagyok.
2011. jan. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!