Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Ovis anyukák! Hogy boldogultok...

Ovis anyukák! Hogy boldogultok az óvodás betegségekkel?

Figyelt kérdés

Kisfiam szeptemberben kezdte az óvodát,ekkor lett 4 éves. Előtte 2 évig bölcsis volt. Már az ovit sem tudtuk elkezdeni időben, mert beteg volt. Az egészséges időszak egészen október végéig tartott, amikor 2 hétig beteg volt. Kapott antibiotikumot, mert a füle gyulladt volt. A nagyszülőknél volt, hogy egy kicsit összeszedje magát. A betegeskedés után ismét ment oviba, majd december elejétől láz, majd egy hét után kiderült, hogy már megint a fülével van gond. Orvos tanácsára december 8-tól már nem is ment oviba egészen januárig. Rettentő sok mindenről kimaradt, szervezett programokból, bábszínházról, karácsonyról. De megfogadtam az orvos tanácsát, nem vittem közösségbe.

Januártól ismét nagy örömmel ment vissza az óvodába, erre eltelt egy hét, s tegnaptól ismét lázas, beteg.

Orvoshoz elvittem, már ő sem tud mit mondani, mert így a gyerek oviba nem mehet. Persze, nem is vinném, csak egyszerűen dühít, hogy a gyermekem 1 hét után ismét nagyon beteg, pedig 3 hétig kúráltuk, s makk egészségesen ment vissza, se köhögés, se orrfolyás.

Az óvónővel beszéltem, tudja, hogy mi nagyon odafigyelünk a gyermek egészségére, de sokan begyógyszerezve, nagyon betegen viszik a gyermeket közösségbe!

Tanácsot kérnék, mit tudnék csinálni, hogy ne legyen állandóan beteg. Már kapott mindenféle immunerősítőt, egy vagyon ráköltöttem, de semmi eredménye.

Hogyan lehet harcolni azokkal a szülőkkel, akik beteg gyermekeiket beviszik a közösségbe?

Köszi: egy rettenetesen elkeseredett édesanya


2011. jan. 10. 13:35
 1/4 anonim ***** válasza:
Sajnos ez ellen nem tudsz mit tenni,az első egy év igy fog elmenni,nekem is megmondták.Az én fiam is tavaly szeptember óta ovis,de ő nem volt bölcsödés.Ő is sokat beteg sajna,tavaly novembert járta végig betegség nélkül,a többi hónapban mindig volt valami betegség,decemberben is alig járt,lemaradt az első ovis karácsonyáról is. :( Én is adok neki immunerősitőt,meg eszik gyümölcsöt,meg ha picit náthás,megpróbálom kezelni,de sajna azt nem tudom kivédeni,ha a csoportba valaki betegen hozza a gyerekét.Harcolni nem érdemes a szülőkkel,aki akarja,elviszi betegen a gyereket,mert sajnos vannak szülők,akiknek nem számit a gyerekük egészsége...Nekem az óvónő mondta ezt.
2011. jan. 10. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ugyanígy vagyunk mi is.

2 évig volt bölcsis a kisfiam, amit úgy csináltunk végig, hogy minden hónapban 1-2 hetet itthon volt.

Nekem mázlim volt, mert ahogy elkezdte a bölcsit kiderült, hogy nem tudnak visszavenni dolgozni és közben terhes is lettem a kicsivel, így mindig azonnal itthon maradt, amikor beteg lett, vagyis szinte többet volt itthon, mint a bölcsiben :)

Szept-től már 2x volt hörghurutja, egyszer pedig a füle volt begyulladva, így már 2x kapott antibiotikumot, pedig én nagyon gyógyszerellenes vagyok, tehát ez már a legvégső állapot volt, anélkül nem gyógyult volna meg.

Amúgy Béres cseppet és extra C-vitamint kap most + Echinacea homeós bogyót, remélem ezek most segíteni fognak :)

Nagyon mérges vagyok én is azokra a szülőkre, akik beviszik betegen a gyereküket, bár tudom, hogy sajnos nem tudnak mit csinálni, de akkor is.

Még a sógornőm, aki amúgy burokban nevelte idáig a gyerekeit, is bevitte lázasan a lányát az oviba, mert akkor kezdett a munkahelyén és próbaidőn volt, nem kockáztathatta, hogy kirúgják...

2011. jan. 10. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Mi is így jártunk.Szept. végén kezdte az ovit,2 hét múlva beteg volt,és azután 1 hét ovi,1 hét itthon.Nem tudod kivédeni.Nekünk 2 tüszős mandulagyulladással kellett megküzdeni azóta.Nem rég kapott egy immunerősítőt ami gyengített vírusokat tartalmaz,annyit segített,hogy hamarabb túl van rajta.Pl.:egy pénteki napra teljesen kijött rajta a betegség,de nem dugult el annyira az orra,hogy ne tudott volna aludni tőle éjszaka.És hétfőre kutya baja sem volt.

""Hogyan lehet harcolni azokkal a szülőkkel, akik beteg gyermekeiket beviszik a közösségbe? ""

Ne higgyétek,hogy ez olyan egyszerű.Azt mondják a munkahelyen,vagy mész dolgozni,vagy kirúgnak.A gyermeknek meg nem csak a szerettet kell,gondolom ezt mindenki tudja.Akinek nincs segítsége nagyon nehéz.

2011. jan. 10. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Úgy látom nem vagyok egyedül ezzel a problémával.Mi december eleje óta nem tudunk vissza menni oviba ,mire mehetne megint újra beteg.Már 3 igazolás van a kezemben .....:(
2011. jan. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!