Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák, akiknek a férje...

Anyukák, akiknek a férje 2-3-4 műszakban dolgozik, hogy boldogultok a gyermek (ek) kel? Napirendet hogy igazítjátok apához?

Figyelt kérdés
2011. júl. 4. 16:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én férjem 3 műszakban dolgozik, de ez soha nem volt probléma. Mi érdekel konkrétan? Leírom szívesen mi hogy csináljuk, csak nem tudom mire gondolsz. Miért zavarja az apa műszakozása a gyerekek napirendjét nálatok?
2011. júl. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén 3 műszakban jár a párom, de a gyereket ez nem zavarja. Tényleg írd le konkrétan, hogy mire vagy kíváncsi. Pl. esti fürdetés?

Nálunk úgy van, hogy délelőttös héten és hétvégén apa fürdet, a többi napon én. Ha délutános vagy éjszakás, akkor kikísérjük a buszhoz. Egy időben délelőttös héten meg mentünk elé, de most általában akkor még alszik, mikor a párom jön haza.

21 hónapos a fiúnk, semmi gondja nincs azzal, hogy apa 3 műszakba jár, mert tudja, hogy ha itthon van, akkor vele foglalkozik.

2011. júl. 4. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem össze-vissza dolgozik a párom, gyakran este 6-tól reggelig, és van, hogy egész héten messze dolgoznak, csak hétvégére jön haza. A két kicsi 1 és 2 és fél éves. Én úgy állítottam össze a napirendet, hogy mindent egyedül meg tudjak csinálni (szerencsére most már tudom egyszerre fürdetni őket, eddig ez volt a legnehezebb pont a napirendben!). Szóval ehhez képest, amikor itthon van és ki tudja venni a részét a dolgokból - szerencsére örömmel teszi -, az egy felüdülés! Evéshez pedig úgy készülök elő, hogy mindannyian együtt tudjunk enni, különben én kimaradok:-)))

Mindig elmondom a srácoknak, hogy apa most dolgozik, hányat kell még aludni, hogy hazaérjen, vagy hogy amikor felébredsz, már itthon lesz... Mert a nagyobbik mindig megkérdezi, hogy hol van apa, ha délután nem jön haza, vagy lefekvéskor nincs itthon.

Nem tudom, ezen kívül esetleg még mire vagy kíváncsi pontosan?

2011. júl. 4. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

pl. mikor van az ebéd? minden héten másik időpontban, hogy apával együtt tudjatok enni? (nálunk ez gond, mivel ha délutános, akkor fél 1kor van ebéd, ha délelőttös, akkor fél 3-kor, na ez így nem jó, mert 12-14ig alszik általában a lányunk, nem tudom elhúzni fél 3-ig a főtt kaját, ébredés után meg nem éhes).

Fürdetni én szoktam mindig, és altatni is, nemsokára érkezik a 2. baba, akkor az öcsköst a Férjem fürdeti, a lányunkat is fürdette, de inkább pelusozik, mint fürdet :).

Szóval az ebéd érdekelne főleg :)

2011. júl. 4. 18:25
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

18:06-os vagyok

Ha apa van, ő igazodik hozzánk, nem mi hozzá. Szóval van az ebéd 1-kor és kész. Ha a nagyfiam azzal a busszal jön az iskolából, ami 1-kor ér haza, akkor ő is velünk ebédel, ha a párom itthon van, akkor ő is... Ha később jönnek, akkor ők később kapnak ebédet...De a kicsik ebédidejét nem variálom (így is az ovihoz még igazítanom kell majd a beszoktatás előtt, mert ott fél egykor van, mi meg a nagyobbik gyerkőc miatt 1-kor ettünk eddig az iskolaidőben)

2011. júl. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok. Mi a gyerekekkel mindig fél 1- 1 között ebédelünk, apa hazaér fél 3-kor ha délelőttös, ő eszik akkor. Nincs ebből gond.
2011. júl. 4. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
72%

nálunk a 2 müszakkal semmi baj nincs. Csak most egy hónapig átrakták éjszakára, mert helyettesít, na az kikészít! Volt már állandó éjszakás majdnem 1 évig, kis híján válás lett belöle. Az a müszak pokol, most is rettegek ettöl. Ilyenkor elviselhetetlen, szinte egész nap alszik, amikor felébred akkor meg kötözködik, bunkó stb. És persze semmit nem tudok töle csinálni merthogy alszik. Meg reggel úgy szokott lenni, hogy babám felébred, eszik és visszaalszik. Nna most éjszakás müszakból férjem hazajön, bekapcsol valami elviselhetetlen zenét, a baba véletlenül se tudjon visszaaludni, szerencsétlen most is üvölt mint a sakál....

Nem tudom hogy bírom ki ezt 1 hónapig:((( bocsi, hogy itt írom ki, de senkinek nem mondhatom el, mennyire frusztrál és kiborít, mert persze vele megértö vagyok, tudom, hogy nem jókedvéböl csinálja:(((

Az ebéd amúgy mindig ugyanúgy fél12-1 között van. Apja akkor eteti meg, mikor nem hajlandó enni. :D délelöttös müszak esetén kicsúszik fél3-ra, délutánosban meg dél körül van rendesen:)

2011. júl. 5. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

nem értem, ki írta, hogy baj vagy gond lenne? csak megkérdeztem, hogy igazítjátok a napot... annyira szűk-látókörűek néhányan- elnézést a kivételtől.


Köszönöm a válaszokat, mindenkinek ment a zöld kéz.

2011. júl. 5. 19:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!