Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mennyi idős volt a gyerkőcöd,...

Mennyi idős volt a gyerkőcöd, amikor már lehetett neki mesét olvasni, mert már lekötötte? Melyik meséket szerette?

Figyelt kérdés
2011. jan. 12. 20:26
 1/8 kisnita ***** válasza:
18 hónapos és még nem köti le ha olvasok neki. Többféle mesekönyvet is próbáltam már, Andersen meséket, képes mese könyvet kis szöveggel, idegen nyelvű könyvet, stb, de még nem igazán érdekli egyik sem. De már nagyon várom, hogy olvashassak neki és szeretném ha igényelné hogy legyen esti mese. :)
2011. jan. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
2 éves, de nem a sztori kötötte le hanem a képek, most 2,5 éves és a Thomasos mesék a kedvencek,mostmár végighallgatja,belekérdez...
2011. jan. 12. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
3 éves és az Anna, Peti és Gergő könyvek (Bartos Erika) a kedvenc. abból mindig 2 kell. De a lényeg szerintem a soksok kép és a nagyon egyszerű történet a kicsiknél.
2011. jan. 12. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A sok sok kép jó, de az enyémek inkább beszélgettek a képekről. Ha mesét olvasok szigorúan képmentes könyvből. Egyébként 4 és fél éves és most a héten már volt kimondottan meseolvasás. A hét kecskegida, 3 kismalac a kedvenc
2011. jan. 12. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
3éves lesz áprilisban a fiam. a meseolvasás nállunk katasztrofa még. csak lapoz, lapoz, igazán nem is olvasom csak mesélek a képek mellé, mert az köti le. a képek és amit a képről mesélek :) de mindig jo gyorsan haladunk az oldalakkal.
2011. jan. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
18 hónaposan vezettem be az esti mesét, akkor fejezte be a szopit, helyette gondnoltam. Először a mesekönyv képeiről meséltem, egy általam kitalált egyszerű mesét, majd áttértünk az Anna, Peti Gergőre. No abból töménytelenül kéri, este 5-6 ot kell mesélnem, nappal is kéri, ezen kívül nagyon szereti a mondókáskönyveket, Füzesi Zsuzsától. Most 22 hónapos.
2011. jan. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Amióta tud nézegetni, kedvencei a könyvek és a mesék. Persze egyre hosszabban kötik le, mint ahogy a többi játékkal is igy fejlődik fokozatosan. De szerintem ez nem kor, hanem gyerek beállitottság kérdése, mivel nálunk valahogy mindig a könyvek voltak a favorit, amig pancsolós volt, akkor az, amikor leporellók, azok, de vannak gyerek ismeretterjesztő könyvei is, amik nagyon képesek szinesek, imádja, ha abból mesélünk neki. Szerintem könyvmoly lesz :)
2011. jan. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

25 hónapos, régóta szeret olvasni, de sokáig csak a könyv képeit meséltem neki. Kb 1 hónapja viszont minden este van esti mese és napközben is sokat olvasunk.

Bogyó és Babóca könyvek, Boribon könyvek, Kippkopp könyvek, 3-4 könyvet simán elolvasok neki egymás után, és végigüli. Ő választja ki, hogy melyiket olvassam.

2011. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!