Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekszoba ajtajára jó lenne...

Gyerekszoba ajtajára jó lenne a lengőajtó?

Figyelt kérdés
Vagy jobb lenne harmonika ajtó? Létezik csendes verzió ebből? Van valakinek a 2 fajta közül valamelyik? Zárhatóak-kitámaszthatóak? Egyéb tapasztalatok?
2011. jan. 16. 13:24
 1/9 Tinker Bell ***** válasza:

A lengőajtó szerintem a balesetveszélyessége miatt, a harmonikaajtó pedig hangossága miatt kizárt.


Miért nem jó a tömör kilincses, normál ajtó?

2011. jan. 16. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Szerintem is lehet balesetveszélyes, ha majd elmászik a pici, vagy járkál. Nincs ismerősötök aki legyalulna a szabványból akár..??...
2011. jan. 16. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk sima ajtó van. 19 hónapos, feléri a kilincset nyitja csukja...bár utóbbi nem igazán sikerül inkább becsapja :)


Értem mit szeretnél...szabadságot a babának, hogy ha valami van tudjon menni, de ugyanakkor viszonylag zárt legyen az a szoba. Én is sokat problémáztam, aztán mint írtam a lányom egyszerűen eléri a kilincset és rájött hogy használja.



A lengőajtó veszélyes...oda vissza leng, megüti a gyereket.

Harmónikaajtó...ha probléma a zaj szintén nem jó ebből én még csendeset nem láttam.

Tolóajtó...ezen is gondolkodtam, majd gyorsan elvetettem. Simán odacsípheti az ujját ha nagyobb lendülettel csúsztatja.


Legyen sima ajtó, esetleg alacsonyabbra téve a kilincset. (nekünk nem kellett magas a babám)

2011. jan. 16. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Nekünk harmónika ajtó van a gyerekszobán. Nincs vele semmi gond, nem zajos. Manapság már ebből is elég halk típusokat gyártanak. Anyukáméknál is van harmónika ajtó, régi fajta, és az tényleg hangos. De az újak már sokkal kevésbé zajosak.
2011. jan. 16. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

köszi!

nem lehet sima ajtó, sajnos ez több okból is kizárt.

2011. jan. 16. 17:06
 6/9 anonim ***** válasza:
Harmónika van nálunk is,mert az ajtót nem tudnánk semerre sem nyitni(panelban választottunk le egy szobát).Nem zajos.Nálunk bevált.
2011. jan. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Azt nem írtad, hogy hány évesek. Szerintem egy 2-3 éves gyerek egy-két pofára esés után minden gond nélkül megtanulja használni. Persze ha ennél kisebb a gyerkőc, akkor meggondolandó, de addig ellesztek akár ajtó nélkül is...


Harmonikaajtóból nincsen zajtalan. Menj el egy barkácsáruházba pl. Brico. Ki van állítva vagy 20 különböző fajta, mindegyiket kipróbálhatod. Én megtettem és mindegyik nyikorgott...

2011. jan. 17. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

:) úgy látom megoszlik a vélemény a harmonikákról, zajosság tekintetében :)

3 éves lesz a fiam, de jön a kistesó áprilisban :)

2011. jan. 17. 07:19
 9/9 anonim válasza:

Én is harmonika ajtót tervezek, mivel jön a kistesó, és a szoba kicsi, ajtó befelé nyílik.

Láttam vannak fából készült harmonikák is, amit direkt úgy hirdetnek, hogy "hangtalan" .-)

2012. jan. 25. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!