Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Elvesztem! Gyerekszoba bonyoda...

Elvesztem! Gyerekszoba bonyodalom?

Figyelt kérdés
Kisfiunk 2,5 éves, sikerült felszabadítanunk egy szobát, így Apa készíti a gyerekszobát hamarosan. Azt hittem, mennyire egyszerű lesz, de nem az!! ... 10 m2 kb., a falakat különböző színűre terveztük, natúr színű bútorokkal, minél kevesebbel még, hiszen a játék tér a lényeg még, szőnyegnek pedig autópálya mintás lesz, faltól falig. Erre jött a család, hogy mit gondolunk, így is milyen aktív a gyerek (tényleg az!!), mit akarunk a színekkel, miért nem teszünk be még ezt-azt, a szőnyeg nem jó, mert az atkák megtelepszenek benne... tényleg túl kell ezt ennyire komplikálni?? Nálatok hogy van??
2011. febr. 4. 10:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Van egy 4 éves hiperaktív fiam.Le nem lehet lőni, 24 órában pörög.Ha kicsi neki a tér az csak rossz, nem lesz nyugisabb, csak mindent szétszed, mindenre felmászik stb.Az aktív gyerekeknek sok tér kell.A színek pedig nem rontanak a gyereken.Teljesen steril környezetnek sincs értelme, nálunk is autópályás szőnyeg van a szobájába,mellette rengeteg tér.Ne hallgass másokra, a te gyereked, te élsz vele, te ismered és a legjobbat akarod neki.A gyerekkel kapcsolatos dolgokba amúgy is imád mindenki beleszólni, akár ért hozzá akár nem.
2011. febr. 4. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Klassz az elképzelés, amit írtál. A szőnyeg egyedül az, ami sokak számára kényes kérdés. De olyan lakásban, ahol nincs padlófűtés, szerintem elengedhetetlen egy akkora gyereknél, aki még sokat játszik a földön. Nálunk csak az éppen aktuális kicsi szobájában van szőnyeg, a többi helyen laminált padlólap. Nem is annyira az atkák (egy jó porszívó csodákra képes), hanem mert így szeretjük. Túlzsúfolni sem kell, hiszen kell a hely a várnak, katonáknak, kisautóknak. Nálunk is volt "utas" szőnyeg, a fiúk nagyon szerették. Én a játékokat lógatható tartókban, ill. egymásra rakható tartókban helyeztem el, hogy még nagyobb legyen a tér, és rengeteg színes kép került a falakra.
2011. febr. 4. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ugyan már! Szőnyeg nélkül hogyan játszana? Az oviban is van...takarítani kell. Szerintem nagyon jó az elképzelésed, nálunk is hasonlóan lett anno kialakítva a gyerekszoba (igaz lánynak), és nagyon bevált. A színekről csak annyit, ha tényleg nagyon intenzív a fiad, ne nagyon használj pirosat! :)
2011. febr. 4. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

Klassz lenne a szobája- ne hagyd magad és úgy csináld meg ahogy te elképzelted!! Maximum talán az az autópályás szőnyeg sok egy kicsit a különböző színű falak mellett- de csak így leírva, lehet hogy a natúr bútorok ellensúlyozzák majd a sok színt.

Sztem tartsatok ki a saját elképzelésetek mellett!!!

Nálunk padlófűtés van, de ettől függetlenül rakok kis vékony szőnyeget a gyerekek alá, mert a földön szeretnek játszani. És lehet takarítani a szőnyeget.

2011. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Csináljátok úgy, ahogy nektek tetszik.

Nálunk a szobában csak laminált padló van, mert könnyebb takarítani, a falak zöldek. A bútorok natúr fa színűek.

2011. febr. 4. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia.Sztem is nagyon jó ahogy elterveztétek.Szinekhez igaz nem értek de abban egyetértek veled h szőnyeg a legjobb a gyerekek számára.Mi most építjük az emeletet ott lesznek fent a hálószobák és ott mindenhl csak szőnyeg lesz.A földszinten ahol most lakunk laminált parketta van gyülölöm.....nagyon hideg stb stb...nem szeretem.így fogadtam meg h szobákban csak szőnyeg lehet...és így van egy jó porszivó csodákra képes....
2011. febr. 4. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a megnyugtató válaszokat!! :) eddig a nappaliban volt egy gyerek sarok, lent csak laminált van, iszonyat hideg és azt is minden nap porszívóznom kell, a szőnyeggel sem lesz más a helyzet. köszönöm a sok pozitív megerősítést!! :) akkor ilyen lesz és kész!! ha elkészül és még nem felejtettétek el, linkelek hozzá fotót :)
2011. febr. 4. 11:19
 8/13 anonim ***** válasza:

mi is most csináljuk az emeletet én is a gyerekek miatt padlószőnyeget akarok!!! az egész rokonság osztja az eszet hogy az miért nem jóóóóóó!!! áááááááááááá

:-)

szóval megértelek

2011. febr. 4. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha laminált padlót terveztetek volna fehér falakkal, sok bútorral, akkor is akadna a családban olyan, aki szerint ez nem jó.
2011. febr. 4. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
:) hát a család már csak ilyen, nem igaz?? ráadásul a miénk hatalmas :) ami persze nagyon jó, csak néha lehetnének kicsit visszafogottabbak is :))) de teljesen igazatok van, a mi véleményünk a fontos!! vagyis a kicsi is, mert pl. a szőnyeget Ő választotta :D ahogy mondja Ú pályás :D
2011. febr. 4. 11:31
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!