Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gyerekszoba legyen vagy háló?

Gyerekszoba legyen vagy háló?

Figyelt kérdés

Két szobás lakásban lakunk. Van egy két éves kisfiunk. Tervezünk kistesót, aki valószínűleg még ebbe a lakásba fog megszületni, igaz csak egy-két év múlva. Jelenleg mindannyian a kisszobában alszunk, a másik szoba amerikai konyhás nappali.

Ti mit tennétek? Berendeznétek a kisszobát gyerekszobának, s kiköltöznétek apával a nappaliba vagy maradna minden a régiben? Ha hálószobaként funkcionál a kisszoba, befér mindannyiunk ágya. Viszont akkor az egész család ébred, ha a kicsi felkel éjszaka. Ha berendezzük gyerekszobának, amíg nem alussza végig az éjszakát a kicsi, addig az ő ágya is a nappaliban kéne, hogy legyen, ami viszont azt jelenti, hogy semmit nem tudnék csinálni míg ő nappal alszik.


Akik 2 szobás lakásban laknak, hogy oldották meg?


2011. márc. 17. 08:45
 1/7 anonim ***** válasza:

Nálunk a kisszoba volt a gyerekszoba,mindhárom gyerek ott aludt. A kicsiket korán leszoktattam az éjaszakai felkelésről. Ha valamelyik felébredt átmentem hozzá,az ajtó nem volt soha kilincsre csukva.

A nagyszoba nappali és hálószoba is volt egyben. Igaz,nálunk a konyha teljesen külön volt.

2011. márc. 17. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha vennél járókát vagy utazó ágyat, akkor nappal aludhatna a külön szobában, éjjel meg a nappaliban. Én berendezném a nappalit úgy, hogy olyan sarokülőt vennék, ami kinyitható, így nappal ha jön vendég, fogadható a nappaliban, de nem látja, hogy az háló is. A kiságyat meg a nappaliban tartanám, amíg át nem alussza az éjszakát, aztán összeraknám a két gyereket egy szobába, ha kicsi a helyük, akkor emeletes ágyat tennék be.
2011. márc. 17. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem gyerekszoba. Nem tudom, mennyire nagy a nagyszoba, de esetleg el lehetne benne különíteni az ágyatoknak egy kis sarkot, hogy ne legyen annyira egybe a nappalival.
2011. márc. 17. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
külön gyerekszoba. Az elején az enyémek is együtt voltak. Nem kell, hogy a nappaliba vidd a kicsit, a nagy nem fog felébredni se ha a kicsi sír, se ha te rohangálsz ott. pár nap alatt megszokja és alszik mint a bunda.
2011. márc. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
De ez a kihúzható kanapés ötlet még jobb. Előző voltam.
2011. márc. 17. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

A nappaliban a kihúzható kanapé már megvan, mert a fiam felébred, ha apának csörög reggel az ébresztőórája. Így ő hétközben a nappaliban alszik, én meg a fiammal. Ezt az állapotot szeretnénk többek között megszüntetni. Hogy mennyire fogják egymást ébreszteni, majd meglátjuk. Én is hajlok a gyerekszobára, csak azt nem tudom - többek között -, hogy mennyire fogjuk kihasználni, mert egyelőre a nappaliban játszik, s a hálóba kvázi csak éjszaka vagyunk. Meg milyen ágyat vegyünk a nagynak. Egyelőre emeleteset nem, mert örökmozgó, éjjelre még nem szobatiszta, így félek, leesik. Egy kiságy és egy gyerekágy bővel elfér a kisszobába, de drága gyerekágyat nem szeretnék, mert mi van, ha mégsem tudunk költözni, s el kell adni, hogy emeletesre lecserélhessük.

Még egyszer köszönöm, s várom még a tapasztalatokat/ötleteket.

2011. márc. 17. 11:28
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi is 2 szobás lakásban élünk (nappali+háló): a hálóban kialakítottunk egy "gyerekrészt", még egy szobában alszunk mindhárman. Kisfiam 17 hónapos, többször kel még éjszaka (sajnos, elfajult odáig, hoyg közöttünk köt ki hajnalban). Viszont lassan mi is szeretnénk kistestvért. Így a háló lenne a gyerekszoba, a nappaliban pedig mi aludnánk. (Gőzöm sincs, hogy hova kerül majd a gyönyörű franciaágyunk...:) A legésszerűbb megoldás a kihúzható kanapé, az, hogy az éjszakai ébredések és a nappali altatás hogyan zajlik, majd kialakul. Azért remélem, pár éven belül ki tudjuk cserélni a lakást nagyobbra.
2011. márc. 17. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!