Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Tapasztalt Mamik! Egy 15...

Tapasztalt Mamik! Egy 15 hónapos kis örökmozgó babát milyen játékokkal fejleszthetek, köthetek le? Egyensúlyfejlesztésre gondolok elsősorban.

Figyelt kérdés

Nézegettem a játékwebáruházakat, de nem nagyon találtam nekünkvalót.

Mindig megy, pörög, és sokszor esik. Már egy foga bánta. Kicsit még labilis, de képtelen vagyok egész nap a hátsójában lenni. Úgy is elesett már hogy négyen voltunk mellette.

Poharas játékunk és ki-be rakosgatónk van. Gyorsan megun mindent. Inkább azt élvezi hogy kiönt és szétsöpör mindent. :)


2011. jan. 18. 15:48
 1/6 anonim ***** válasza:

mi ilyet szoktunk játszani, nagyon élvezi, bár az egyensúlyérzékével eddig sem voltak problémák:


Hogyan jár egy négylábú?

2 játékos

(Mozgás és egyensúlyfejlesztő játék)


"A gyerek - arccal a felnőtt felé fordulva - rááll a lábfejére. Így mennek botorkálnak, támolyognak át kettesben a szobán. Nem is olyan egyszerű együtt megtartani az egyensúlyt!

Ha a négylábonjárást kint a mezőn, vagy a strandon játszuk, a közös elesések is nagyon vicces kalandok!"

2011. jan. 21. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 kisnita ***** válasza:

Szia!

Én megpróbálnék valami tologatós játékot, főleg ha szeret szaladozni az fejlesztené az egyensúlyérzéket is. Csattogós lepke például vagy láttam olyan kis helikoptert amit ha tol forog propellere. Nagyon jópofa volt.

2011. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
motorja van?az nagyon jó az egyensúly fejlesztésére.Illetve egy nagy labda.Én vettem gimnasztikai labdát.Arra ráölteted magaddal szemben,megfogod a csípőjénél,és előre,hátra,jobbra balra gurigázod,majd meglátod,hogy egyensúlyozik.Fiammal is gondok voltak,gyógypedagógus foglalkozik vele,ezeket ő ajánlotta.
2011. jan. 21. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

nagy tölcsér. a fairplaytrade.hu-n van ilyen, jó drága. ebbe kell beültetni és pörgeti (ott le van írva) - szerintem ez a legjobb

egypontos hinta (a hinta két végét csak az egyik kampóba akasztod és úgy hintáztok (ekkor forog is hinta)

libikóka, lehet kapni beltérit is, hagyományos használat + sétáljon át rajta.

talicskázás (kézen támaszkodik, te a lábát fogod és megy előre - ahogy régen tesiórán csináltuk)

a labda is nagyon jó

motorozás is segíthet, de ha tényleg sokat borul, akkor nem biztos, hogy megszereti.

féllábon álló játék: megmutatod, hogy milyen félábon állni. nekünk mondókánk van erre, az a vége, hogy tapsolkezem, félábon áll.. és akkor tapsoló kézzel kell felemelni az egyik lábát.

2011. jan. 21. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Mi az alábbiakat használjuk itthon egyensúlyfejlesztésre. Néhányat már az előttem h.szólók is írtak.

- hinta (sima beltéri műanyaghinta), illetve ha Apa is itthon van akkor egy leterített pokrócra fektetjük a kicsit és a takaró négy sarkát fogva a levegőben finoman jobbra-balra lóbálva hintáztatjuk

- gimnasztika labda (erre hason szoktam fektetni és úgy görgetem előre-hátra, jobbra-balra)

- pallón lépegetés (egy használaton kívüli keskeny deszkapolc két végét egy-egy székre teszem, és a kicsinek ezen egyensúlyozva kell végigmenni, persze az egyik kezét fogom közben)

- ha majd jön a jó idő, a játszótéri játékok (hagyományos hinta, rugós hinta, mászókák, stb.) szintén nagyon hasznosak


Végezetül egy összeállítás a netről, otthon végezhető mozgásfejlesztő gyakorlatokról, amit melegen ajánlok:


[link]

2011. jan. 22. 05:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Valami belső sugallatra elővettem a gimnasztikai labdámat, arra hasaltatom, és hintáztatom.

Beltéri hinta: még jó hogy csak kölcsönbe kaptuk, abszolut nem szereti. Nem a falra akasztható, hanem ami keretben áll.

Csattogós lepke: múlt idő, szegényke hadirokkant, azt tényleg szereti tologatni.

2011. jan. 22. 08:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!