Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kedves Anyukák! Hogy vagytok,...

Kedves Anyukák! Hogy vagytok, hogy érzitek magatokat (elsősorban lelkileg)?

Figyelt kérdés

Hány gyermeketek van? Otthon vagytok vagy dolgoztok? Megtudjátok élni az anyaság örömét, szépségét vagy inkább túlélni próbáljátok az első éveket? Jut idő magatokra? Kiegyensúlyozottak, boldogok vagytok vagy úgy érzitek hiányzik valami az életetekből?


Csak kíváncsi vagyok, hogy a mai anyukák milyen lelki állapotban vannak.

Kérem, minél többen írjatok! Előre is köszönöm!


2011. aug. 3. 14:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Köszönöm jól vagyok :)

2 gyerekem van és boldog vagyok. Pont annyi idő jut magamra, amennyire igényem van. A férjemmel nagyon szeretjük egymást. Kiegyensúlyozottság, nyugodtság, béke és harmónia uralkodik nálunk (ez látszik a gyerekeken is).


És ha a kákán keresem a csomót, nem lenne rossz, ha egy picivel több lenne a bevételünk, mert hónapról hónapra élünk, így nem könnyű (de azért megoldjuk).

2011. aug. 3. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Egy fiam van, aki lassan 2éves.Jelenleg itthon vagyok vele, de ősszel visszamegyek dolgozni.Muszáj...Nehezen indult az anyaság, sokat betegeskedett a fiam.Nem egyszerű nátháról van szó,szívével baj van,fejlődésileg is le volt maradva,gyógytornára jártunk,hemangiomája (ér daganat)van a szemén,refluxos...sorolhatnám.Az első év nagyon "kemény volt" nehezen élem meg a dolgokat. Lassan rendeződött a kicsi dolga és az apró örömök is előjöttek.Kevés idő jut magamra, a boldogságot a fiam jelenti más nem számít.

2011. aug. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia,

Egy gyerekem van, az anyaság örömeit meg tudom élni. Viszont nem mondom, hogy boldog vagyok. Először is a férjemmel való kapcsolatom miatt, másrészt anyagilag. Dolgozunk mindketten, de hitelünk van (férjem fizetése arra megy). Magamra időm lenne csak pénzem nincs. Éppen a napokban mondta a húgom, hogy jövő hétre van időpontja a fodrászhoz és akkor elvisz engem is festetni, nyíratni,stb. Azt mondta ő áll mindent, (neki két gyereke van, de nincs hitele) és ezután, míg mi rendbe jövünk kicsit, legalább kéthavonta kinyúz egy kicsit, hogy a kisfiam ahogy nő lehessen büszke az anyukájára.

2011. aug. 3. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Jól vagyok, néha lehetne több szabad időm, pedig csak egy gyermekem van. Még itthon vagyok, de nagyon közeleg az az idő, mikor visszamegyek dolgozni. Várom is, meg nem is! Mióta tudom, hogy már csak 2 hónapom van itthon a lányommal, azóta jobban bírom a "bezártságot". Próbálok több hasznos időt eltölteni vele és valahogy mostanában a takarítás, rendrakás hátrébb szorult. :D

Immáron 3 és fél éve vagyok itthon, mert ugyan még csak 2,5 éves a gyermekem, de végig itthon voltam terhességem alatt is. Míg kisebb volt nem törődtem magammal annyit, mint mostanában. NEm is ismertem magamra, én, aki ki sem lépett az utcára smink nélkül, volt hogy koszosan, papucsban, kócosan mentük a boltba, mert mire a lányomat rendberaktam magamra már nem volt energiám és időm. Mostanában szerencsére már azért figyelek, de még mindig nem a régi önmagam vagyok!!!

Egyébként lelkileg jól bírom, én nem ütöm, üvöltözök feleslegesen a lányommal és az itt kiírt kérdéseket olvasva ezek után büszke vagyok magamra!

2011. aug. 3. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

1 db 2,5 éves lánnyal hamarosan visszamegyek dolgozni. Nekem mindennél többet jelent, hogy egész eddig vele lehettem. Az első 15 hónapban rengeteget voltunk kórházban, erre nem voltam felkészülve, de azon kívül nagyon pozitívan élem meg az anyaságot, konkrétan ez mindennek a lényege az én számomra. Jó a házasságom, nagyon jó barátaim vannak, a családomat se adnám semmiért. Magamra is jutott időm eddig, ezután nemtom, fog-e :)

Egy dolog hiányzik, még egy gyerek (vagy kettő), de az anyagi helyzetünk kétségbeejtő, így nem tudom, lesz-e valaha is (már próbálkoztunk egyszer 10 hónapig :((

2011. aug. 3. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Van egy 2 és fél éves kisfiam, Marcell, és egy 5 hónapos kislányom, Olívia. Nagyon boldog vagyok, itthon vagyok velük. Nem mondanám, hogy időmilliomos vagyok, nagyon lefoglal mindkét csöppség, de imádok velük foglalkozni. Arra nagyon figyelek, hogy a barátnőmet ne hanyagoljam el és a férjemet se. Utóbbival úgy egyeztünk meg, hogy minden hónapban kell egy olyan hétvége, amikor a gyerkőcöket elvisszük valamelyik nagyihoz, és két napot csak egymásra fordítunk. Ez nálunk nagyon bevált.

Hogy mit hiányolok? Időnként csendet. :)

2011. aug. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


5 hetes babám van! Sokkal jobban bírom, mint gondoltam :))

Az első 3 nap itthon, na az volt nehéz (egyedül vagyok vele egész nap), aztán napról-napra könnyebb.

A férjemmel ugyanolyan jó a kapcsolatunk, mint előtte.

Szerencsések vagyunk, mert az anyagiak miatt nem kell aggódni, mindent meg tudunk venni a picinek. Igaz, magunkra nem költünk nagyon, csak rá, de azt kényelmesen ki tudjuk fizetni, ami neki kell. Nekünk ezelőtt sem voltak extra igényeink.

Az éjszakai ébredések néha húzósak, de aztán alszom pár órát és minden csodás.

A babám tök jófej, éjszaka csak egyszer ébreszt, születésétől fogva.

Én megmondom őszintén örülök, hogy egy kicsit kint vagyok a taposómalomból, nem is vágyok vissza :/

Jól érzem magam itthon, a kis szerelmemmel. (kisfiam van:)

2011. aug. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Egy kisfiunk van aki 18 honapos. Dolgozom mar 1 eves kora ota o meg bolcsibe jar. Kulfoldon elunk itt csak 1 ev a gyes. De en mar vagytam vissza a felnottek tarsasagaba, jo erzes ismet dolgozni, tevekenykedni, kikapcsolodni egy picit az anya szerepbol par oraig. Nekem hianyzott ez nagyon. Persze imadom a kisfiam, felre ne erts de nekem ez igy jobban megy es kiegyensulyozottab vagyok mint amikor otthon porogtem csak a gyerek korul. Sajnos mivel nagyszulok otthon laknak Magyarorszagon igy sok szabadido nem all rendelkezesunkre a ferjemmel kettesbe. Nallunk minden masodik pentek az enyem es minden masodik pentek a ferjeme. Akkor baratnozok, moziba megyunk, tekeregni, cukraszdaba... es minden ami olyan baratnos dolog. :) egyszoval kethetente mindketten kikapcsolodunk. Kethavonta veszunk ki egy nap szabadsagot kozosen, ekkor a kisfiamat elvisszuk bolcsibe, beulunk egy moziba, utanna etterembe ebedelni es romantikazunk kicsit aztan irany a bolcsibe. :) Ennyi jut nekunk. Kisfiam este 8-kor mar alszik igy ido jut nekem ellazulni, meleg furdot venni, megnezni egy filmet, kenyeztetni a testem kicsit. Hetvegen szombaton este fozunk valami finomat a ferjemmel es megbontunk egy uveg bort. Mire elkeszul a kaja igaz lassan 10 ora lesz de egyszer egy heten keson enni nem a vilag vege es amig fozunk dumalgatunk, szoval nagyon jo. Ezek a kis oromok, pillanatok sokat szamitanak nekunk es nallunk ez jott be. Anyagilag nincsenek gondjaink, persze hitel van de nem szukolkodunk. Ugy erzem, hogy eletem legboldogabb pillanatait elem. :) Karrierem is szep uton halad es van egy ugyes kisfiam, szereto ferjem, csaladom.
2011. aug. 3. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Köszönöm szépen, jól vagyok! 3 éves volt májusban a kislányom. Nekem az első két év volt mondhatni nehéz, amikor még nehéz volt a kislányommal kommunikálni, hurcolni kellett, felébredt éjszaka. Most már nyugodtan végigalusszuk az éjszakákat, ha egyébként minden rendben (természetesen betegség esetén ez nem így van). Amióta lehet vele beszélgetni, nagyon jól eltelik az idő, sokat beszélgetünk, folyamatosan dumcsizik, be nem áll a kis kereplője. Idén nyáron kivették az orrmanduláját, ez nagyon megkönnyíti a mindennapjait, jól tudja venni az orrán a levegőt, ezáltal nyugodt, kiegyensúlyozott lett. Szeptembertől jön az ovi, egy dologtól félek, a betegségektől. De hát ezt nem lehet kikerülni. Apuci nagyon sokat segít, mindenben rá lehet bízni a lányát, egyetlen nézeteltérés van közöttünk, Ő sokkal több mindent megenged a lánynak, mint én.
2011. aug. 3. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
14.56 vagyok. Az kimaradt, hogy mostanában már jut időm magamra és nyáron kezdtük el azt,hogy kb. havonta egy hétvégét a nagyinál tölt, Ő is imád ott lenni, mi pedig egész hétvégén egymással tudunk foglalkozni a férjemmel.
2011. aug. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!