Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelussal vagy pelus nélkül...

Pelussal vagy pelus nélkül sétálni?

Figyelt kérdés

25 hónapos kisfiam két hete otthon nem kap pelenkát. Két napig volt bepisilés, azóta ügyesen kérezkedik vagy egyedül lenyomja a nadrágot, bugyit leül a bilire és pisil. Délutáni, éjszakai alvásra még kap, a délutáni alvás után tiszta a pelus. Ha sétálni megyünk akkor is kap, de a tegnap séta alatt kellett neki pisilni, nem volt hova bemenni úgyhogy mondtam neki, hogy most eressze a pelusba, mert az utcán nem vetkőzhetünk, meg hideg is van. Erre kezdett hisztizni (amúgy egy teljesen nyugodt gyerek, nincsenek hisztipercek), hogy nem pisil a pelenkába, vessük le, ő a "salokba" (sarokba) akar pisilni. Nahát behúzódtunk egy fa tövéhez és lehúztam nadrágot, harisnyát, body-t, pelenkát kibontottam addig természetes belement. Elmondta, hogy belement és követelte, hogy menjünk haza, mert neki nem kell a pelus.

Nem tudom eldönteni mit tegyek. Ha nem teszek pelenkát sétára, esetleg belepisil, ilyen időben mit tegyek vele pisisen, míg hazaérünk megfázik. Ha teszek akkor nehéz levetkőztetni meg esetleg újra ilyen hiszti lesz a vége.

Várom a tanácsokat olyanoktól, akik már átestek az ilyesmin.


2011. jan. 20. 14:48
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Hát jó tanácsot adni nem tudok. Én is paráztam ezen, hogyan lesz a hideg időben. De nem adtam pelust és amikor szólt, bizony az utcán le mindent (kantáros anorákban különösen jó volt) és hajrá. Ezért soha nem fázott meg. Túl kell élni ezt az időszakot is :-) Egy idő után már kibírta hazáig. (most 3 éves).
2011. jan. 20. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Én sem adok rá pelust, csak ha szánkózni megyünk. Én is letolom a rucit és pisil, de most már próbáljuk tartani hazáig, vagy valahová bemegyünk. Ha pelust adsz rá, szerintem bugyipelenkát adj rá és nem body-t. Könnyebb levetkőztetni is, meg neki is mondhatod, hogy ez már olyan mint a bugyi, stb. Mi egy mérettel nagyobb trikókat hordunk, amit behúzok az alsó gatyába így nincs kint a dereka, nem kell a body rá.
2011. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, mi is egy mérettel nagyobb trikót hordunk, pont ezért! :-)
2011. jan. 20. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan pisiltesd az utcán.

Amúgy én ebben az időszakban nem adtam rá,mert nem akartam bezavarni,hogy most pisilhetsz a pelusba,most meg nem.Vittem magammal mindenhova egy váltás "alsó"ruházatot(bugyi,harisnya,zokni,nadrág),ha mégis baleset történik.

2011. jan. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszike mindenkinek! Egyszóval ne adjak rá pelust, ne menjünk messze sétálni s ha messzebb megyünk vigyek váltóruhát. A bodykat meg küldjük nyugdíjba.

Köszi

2011. jan. 20. 15:17
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen jól összegezted ! És mielőtt indultok pipiltasd meg, és ha van lehetőség útközben valahol lépjetek be pipilni mielőtt olyan helyre kerültök, ahol nem szívesen csinálod.
2011. jan. 20. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Pelusba nem pisiltetünk ,vissza nem fejlödünk én így olvastam.

2 éves fiamnak kibontom a pufi nardágot pici rést készitek ,kihalászom a kukit és pisil is.

Nem kell olyan nagy nyílást bontani!

Mindig viszek válto ruhát ha véletlenül cserélni kell és ha nem a házkörül vagyunk.

2011. jan. 23. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Mielőtt elindultok pisiltesd - legalábbis próbáld- meg.Adj rá nadrágpelenkát, azt könnyen le tudod húzni, maradhat a body is, jól fogja a pelenkát, meg védi a derekát. Semmiképpen se mondd azt neki, hogy pisilj be. Húzodjatok be valahova, azt már pisilhet is. Newm tart semeddig, egyszerűb, mint egy lánnyal, csak a kukacot kell előkapni. Télen kicsit maceráns, de később jobb lesz.

Sok sikert!:)

2011. jan. 23. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Köszi mindenkinek. Csütörtök óta pelus nélkül járunk ki. Nagyon ügyesen visszatartja, amíg hazaérünk. Még egyszer sem kellett pisiltetnem kinn, pedig volt, hogy másfél-két órát is kinn voltunk. Viszont ahogy hazaérünk az az első, hogy "édesanya pisilek".

Nem is volt olyan nagy ügy, csak első gyerek lévén kicsit beijedtem valószínű és nem tudtam mit kezdeni a helyzettel.

Köszi mindenkinek!

2011. jan. 23. 14:39
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

25 hónapos és még ilyeneken kell gondolkodj???


Meg kell bizni a gyerekben, ez nem is kérdéses, azonnal le róla az a pelenka.

Már nyáron le ellett volna veni róla, te jó ég szegénykén hát 3 éves lesz mire leveszed róla?????


az én gyerekeim 2 évesen már önállóan wc-ztek és azt hiszem ez a jó nem az hogy ennyi idősen még pelenkás.

Már nem baba, az egy nagy gyerek már.te jó ég!

2011. jan. 23. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!