Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Gond az éjjeli pelussal 4 évesen?

Alinaaa kérdése:

Gond az éjjeli pelussal 4 évesen?

Figyelt kérdés
Keltsük akkor pisil, de ha úgy jön ki bepisil, nem kel fel inkább alszik a pisiben. Ez olyan 11től 4ig tart, amikor mélyen alszik.Már kivettem a pelust-gumilepedőnk van, de akárhányszor keltjük mindig 1x bepisil. Eddig hagytam, csak egyszer-kétszer keltettem(a terhességem utolsó hónapjaiban-a kistesóval fáradt voltam) De szeptembertől ovi. Ki fog ez alakulni pár hét alatt? Létezik, hogy még nem érett meg rá??Még reménykedek, hogy ez változni fog, csak érdekel más is volt-van e igy
2011. aug. 19. 21:10
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem vagyok pszichiáter de valahol azt olvastam, h egy kis tesó születése sokszor visszaveti az ilyesmit, és az éjszakai bepisilés az egyik tipikus tünet. Olyat is hallottam már, h egy fiú az öccse születése után egy évig nem beszélt, előtte meg folyékonyan. Nem tudom, nálatok ez-e a baj.
2011. aug. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 5 éves és szinte ugyanígy van, volt. Mostanra alakult a dolog annyira, hogy visszatudja tartani reggelig is akár. De általában éjjel egyszer kel.

én érdeklődtem urológusnál, azt mondta a záróizmok gyengesége az oka, ez 8-9 éves korig fiúnál teljesen hétköznapi és normális.

Érdekes a másik fiamról 2 évesen levettük a pelust, ő soha nem kel éjjel és soha nem pisilt még be az elmúlt 1 évben. Illetve egyszer volt nagyon erős hasmenése és akkor kétszer is kelt, és azt is vissza tudta tartani. Az idősebbel, mikor 3 évesen Rotás volt, ezzel is gond volt az első éjszaka, valahogy ő ilyen.

2011. aug. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Szerintem a kistesó nem dobott a dolgon, mert előtte is így volt. Eddig cumisüveg ,,függősége,, volt. Szóval elég sokat ivott. Most csak elalvás előtt kap. De lehet hogy feleslegesen aggódok, mert a terhességem elején amikor 1 hétig keltettük ugyanabban az időben utána már néha magától kelt. Lehet ez most is beválik, még reménykedem.
2011. aug. 19. 21:34
 4/7 anonim ***** válasza:
előbb utóbb rendeződik, nem hallottam még olyat, h ne rendeződött volna!
2011. aug. 19. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

2,5 éves kisfiamra már éjjel sem kel pelenka. Mikor lett szobatiszta?

5 éves koráig elvileg éjjel is kelhet pelenka, de én azért kicsit furcsállom.

Fiamnak is van kistestvére, 6 hónapos baba.

2011. aug. 19. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ne keltsd, örülj hogy alszik. Majd ha rendszeresen száraz pelóban ébred, akkor már tudni fogod, hogy nem kell többé a pelus. (Így arra szoktatod rá, hogy félálomban lehet pisilni!) 4 évesen egy egyáltalán nem gáz!!!
2011. aug. 20. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam 3,5 éves és teljesen ugyanez a helyzet.Eddig éjszaka nagyon sokat ivott, erről leszokott most már csak elalvás előtt iszik.Volt pár alkalom,hogy felébredt pisilni,de mindig tele pelussal ébred.Én nem aggódom,az orvosunk azt mondta 5-6 éves korig normális.
2011. aug. 20. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!