Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Pelussal vagy pelus nélkül...

Pelussal vagy pelus nélkül sétálni?

Figyelt kérdés

25 hónapos kisfiam két hete otthon nem kap pelenkát. Két napig volt bepisilés, azóta ügyesen kérezkedik vagy egyedül lenyomja a nadrágot, bugyit leül a bilire és pisil. Délutáni, éjszakai alvásra még kap, a délutáni alvás után tiszta a pelus. Ha sétálni megyünk akkor is kap, de a tegnap séta alatt kellett neki pisilni, nem volt hova bemenni úgyhogy mondtam neki, hogy most eressze a pelusba, mert az utcán nem vetkőzhetünk, meg hideg is van. Erre kezdett hisztizni (amúgy egy teljesen nyugodt gyerek, nincsenek hisztipercek), hogy nem pisil a pelenkába, vessük le, ő a "salokba" (sarokba) akar pisilni. Nahát behúzódtunk egy fa tövéhez és lehúztam nadrágot, harisnyát, body-t, pelenkát kibontottam addig természetes belement. Elmondta, hogy belement és követelte, hogy menjünk haza, mert neki nem kell a pelus.

Nem tudom eldönteni mit tegyek. Ha nem teszek pelenkát sétára, esetleg belepisil, ilyen időben mit tegyek vele pisisen, míg hazaérünk megfázik. Ha teszek akkor nehéz levetkőztetni meg esetleg újra ilyen hiszti lesz a vége.

Várom a tanácsokat olyanoktól, akik már átestek az ilyesmin.


2011. jan. 20. 14:48
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Kérdezönek, Gratula ! Válaszolonak: A szülö akkor veszi le a pelenkát a gyerköcröl amikor elakarja kezdeni ezt a "gyakorlatot"nincs hónaphoz kötve.

De én is a tavaszi kezdést ajánlom a szoktatáshoz.!

2011. jan. 23. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 A kérdező kommentje:

Utolsó előttinek

Olvasd el ezt a kérdést és a válaszokat. Majd még fűzök hozzá egyebet is!

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__egyeb-..

2011. jan. 23. 18:34
 13/14 anonim ***** válasza:

"25 hónapos és még ilyeneken kell gondolkodj???


Meg kell bizni a gyerekben, ez nem is kérdéses, azonnal le róla az a pelenka.

Már nyáron le ellett volna veni róla, te jó ég szegénykén hát 3 éves lesz mire leveszed róla?????


az én gyerekeim 2 évesen már önállóan wc-ztek és azt hiszem ez a jó nem az hogy ennyi idősen még pelenkás.

Már nem baba, az egy nagy gyerek már.te jó ég!"


Úristen! Akkor jól gondoltam, h szégyellnem kell magam amiatt, h a lassan 2 és fél évesem nem szobatiszta még, de még csak nem is hajlandó rá!

2011. jan. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Utolsó, ne ijedj meg, olvasd el, amit bejelöltem.


Szerintem azok szupergyerekek, akik 2 évesen egyedül wcre ülnek. Csak tudnám, hogy lépcső vezet a wcre, hogy rá tudnak ülni egyedül? Ha már csúfolódunk, akkor csúfolodjunk, én is tudok!

(Utolsó ez nem neked szólt, hanem az általad is idézett válaszolónak)

2011. jan. 24. 20:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!