Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Betöltött 2 éves kor után...

Betöltött 2 éves kor után tavasszal be kell iratkozni az oviba?

Figyelt kérdés
Nem 3 éves kor után kell? Az én kisfiam februárban lesz 2 éves, akkor most tavasszal kell beiratni?
2011. jan. 20. 16:40
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
3 éves kor után lehet, de nem kötelező, csupán az iskola előtti egy évet kötelesek óvodai nevelésben részesíteni, tehát 5-6 évesen kötelező az ovi
2011. jan. 20. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Ha 3 évesen el akarjátok kezdeni az óvodát akkor a tavaszi beiratkozáskor be kell íratni.
2011. jan. 20. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
én úgy tudom,hogy ez már nem igy van.Az óvodának 3 éves kortól köteles felvenni minden gyereket.csak épp nem tudják mert törvény van,hely nincs.ha betöltötte a 3 évet,minél hamarabb be kell iratni,hogy legyen hely neki,ha nem vagy itthon,és nem tudod kire bírni a gyereked.
2011. jan. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
A közoktatási törvény szerint a gyermek 3 éves kora után járhat óvodába, 5 éves kortól pedig óvodaköteles.
2011. jan. 20. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
0%
Két és fél éves kortól mehet oviba!Keresztfiam áprilisban lesz 2 éves és októberben kezdi az ovit.Ezért tavasszal be kell iratni!Ez már meg lett kérdezve az oviban.Úgyhogy biztos hogy mehet!
2011. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
2.5évestől oviba??Max ha van ismerős aki rásegít.Olyan telítettek az ovik hogy még 3év után sem biztos hogy felveszik amelyikbe te szeretnéd.Sőt pont a szomszédomnak mondták hogy ha otthon van a kisebbel nem veszik fel a nagyot.
2011. jan. 20. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
0%
Én vagyok 20.09-es!Igenis 2 és fél éves kortól felveszik ha van hely az oviban!Ahová körzetileg tartozol oda először azokat kötelesek felvenni akik oda tartoznak/2és fél éves kortól/és utána a körzeten kivülieket.Amúgy van óvoda vezető ismerösöm ő mondta!De nem oda veszik fel a gyereket!Tehát nem protekció...De szerintem kérdezd meg a körzeti óvodát ahová menne és mindent elmondanak!
2011. jan. 20. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
42%

Az óvodavezető ismerősöd nem ismeri az oktatási törvényt ezek szerint. Javaslom olvassa el. 8.§.-t bekezdést idézném:


A nevelő és oktató munka pedagógiai szakaszai, követelményrendszere és az állami vizsgák rendszere


8. § (1) A nevelési-oktatási intézményekben folyó nevelő-oktató munka szakaszai a következők:


a) az óvodai nevelés szakasza,


b) az alapfokú nevelés-oktatás szakasza,


c) a középfokú nevelés-oktatás szakasza [a továbbiakban a b)-c) pont alattiak együtt: az iskolai nevelés-oktatás általános műveltséget megalapozó szakasza],


d) az iskolai nevelés-oktatás szakképesítés megszerzésére felkészítő szakasza.


(2) Az óvodai nevelés szakasza a gyermek hároméves korában kezdődik, és addig az időpontig tart, ameddig a gyermek a tankötelezettség teljesítését az e törvény 6. §-ának (2) bekezdése szerint meg nem kezdi.

2011. jan. 20. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Az én fiam NEM kezdhette el az ovit 2,5 évesen a körzetes oviban. Februárban volt 2 éves, és még januártól sem vették fel, pedig akkor már csak 1 hónap volt a 3. szülinapjáig.
2011. jan. 20. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
11%
Nem hát, leghamarabb a 3. évet betöltve járhat a gyerek.
2011. jan. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!