Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Van, aki csak tavasszal viszi...

Van, aki csak tavasszal viszi ovodába beiratott gyerekét a téli betegségek miatt?

Figyelt kérdés

Fiam október végén lesz három éves. Szobatiszta és ágytiszta. Azonban csak nemrég kezdett beszélni. Egyedül nehézkesen eszik, etetnem kell, ha szeretném, hogy egyen. 3 hónapig nem etettem, igy lefogyott és erőtlen, kedvetlen lett. Most ujra segitek neki, jóval nagyobb adagokat eszik és elevenebb is lett.

Zárkózott gyerkőc, ritkán van gyerekek között.nem elutasitó, de nem is kezdeményező.

A vírusok eddig elkerülték. Nem akarom az ovit egy H1N1-gyel inditani:( inkább legyen a tavaszi fosós-hányós vagy a bárányhimlő....

Mekkora hátrány éri, ha nem egyszerre szokik be októberben a társaival? Van valaki, aki tavasszal vitte és jónak találta utólag a döntést?


2011. júl. 8. 08:45
 1/9 anonim ***** válasza:

Én vinném Az oviban megtanulna rendesen enni (ott a legrosszabb evők is elkezdenek enni a többiek hatására) és az immunrendszerének se ártana, ha ha kicsit megerősödne.

És ha le van maradva a szocialiozációban azt is pótolni kéne,mielőtt később problémái lesznek.

2011. júl. 8. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Hát ami a betegségeket illeti az oviban, szerintem nincs téli-nyári, és mindegy hogy mikor viszed először, onnantól minimum 2-3 hónapig (ha szerencsétek van!) beteges lesz.

Meg kell szoknia az oviban levő bacikultúrát, és ehhez jönnek hozzá a vírusok.

(A fosós-hányósat csak ne "akarjad" szerintem :o)

Őszig egyébként még simán megtanulhat egyedül enni.


Az én lányom vegyes csoportba járt, és mivel szeptember végén töltötte a hármat, így csak októberben kezdett. Nem éreztem hátránynak.

2011. júl. 8. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Mivel október végi, igy gondolom november elejétől mehetne. Tehát adjam be télre is? Itthon vagyok, még nem dolgozom, ès ahogy most a helyzet kinéz, nem is nagyon fogok mostanában...:( igen, le van maradva a szocializációs folyamatban, ezért nem tudom, hogy ordittassam e az oviban kegyetlenmód vagy várjak tavaszig, addig még sojat okosodna, talán érettebb lenne az ovira, mint kora télen. Csak velem van, néha apával, gyerek ismerős, szomszéd nem akad. A rokonok nagyok már:(
2011. júl. 8. 10:06
 4/9 anonim ***** válasza:
Most csak feltételezed, hogy ordítana, lehet, hogy a harmadik napon már szívesen menne. Szerintem te jobban tartasz az ovitól mint amennyire ő tartana.
2011. júl. 8. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Második vagyok

Kipróbálhatod azt is, hogy csak fél napra viszed, a lányom egy évig így járt.

Ebéd után elhoztam, így nem kellett ott aludnia, de délelőtt a foglalkozásokon részt tudott venni. Sokat ügyesedett az egy év alatt, igaz vegyes csoportba járt, így látta a nagyokat.

2011. júl. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Persze, ebéd után elhozom, hiszen itthon vagyok:) számomra elképzelhetetlen, hogy idegenektől félő, elutasitó gyerek mit kezd majd az ovodával...
2011. júl. 8. 13:58
 7/9 anonim ***** válasza:

Hidd el,egy csomó ilyen gyerek kinyílik az oviban. Eddig is ez lett volna neki a normális közeg,nem a két szülő között.

Sokszor van,hogy a mama ott parázik az épület előtt,úgy kellkitiltani,a gyerek meg sikoltozva játszik bent.

2011. júl. 8. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Ne félj annyira a téltől. A fagyban a bacik is elpusztulnak. És a tavaszi kezdést mikortól gondolnád? Májusban már nem sok értelme van, mert mire beszokna jön a nyári szünet, helyettesítés, összevonás stb. Ha márciustól-áprilistól akarod vinni, az még rosszabb, mint a tél, mert esős- latyakos idő van.
2011. júl. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az én lányom szeptembertől kezdi az ovit, de tavaly szeptembertől bölcsibe kezdtük járatni. Mi is úgy gondoltuk, hogy tök jó, majd megszokja a bacikat stb.stb. DE! Amikor folyamatosan szeptember végétől januárig beteg volt, 6 antibiotikumon volt túl, 2 fülgyulladáson, akkor azt mondtuk, inkább kivesszük télre, a gyerekorvos is ezt javasolta, hogy próbáljuk meg tavasszal, hátha akkor jobban bírja. Április első hetében adtuk be újra, rögtön az első éjszakán elkezdett folyni az orra, ismét fülgyulladás, antibiotikum. Ezután mi úgy döntöttünk (mivel a gyerekorvos javasolta), hogy kivetetjük az orrmanduláját. Remélem így már jobban fogja bírni az ovit ősztől. Én azt mondom, nyugtával dicsérd a napot, nézd meg, hogy reagál a betegségekre. A többi dologban nagyon jó az ovi, tehát megtanulnak enni, inni egyedül, illetve nálunk legalábbis már szinte "feltétel", hogy egyedül egyen-igyon, legalábbis azt mondták "előnyös, ha egyedül végzi ezeket". :) 3 éves kislány anyukája.
2011. júl. 8. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!