Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart ez a "taknyolódás"...

Meddig tart ez a "taknyolódás" a bölcsi elején?

Figyelt kérdés
Jártunk öt hetet, egyfolytában folyt az orra, néha áttetsző, néha sárga ill. zöld! Itthon voltunk két hónapot most kezdtük újra! Két nap után tele az orra! Meddig tart ez még? Tapasztalatok? Inkább nem írom mennyi c-vitamint adok neki egy nap, ill. aloe gélt iszik két hete! Így erre is odafigyelek!
2011. jan. 21. 12:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Tök mindegy mikt adsz neki, ez el fog tartani tavaszig.

Az első közösségben eltöltött ősz6tél a legrosszabb iylen szempontból.


Bár megjegyzem, hogy afian mék osztályában tegnap 12-en voltak, 20 fő a létszám.


Az kisebbik meg nem bölcsis még, de tiszta takony.

2011. jan. 21. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos most olyan az időjárás, hogy kedvez a baciknak, amint jönnek a mínuszok ismét, akkor enyhülni fog az orrfolyás is. Több gyümölcsöt neki a c vitamin mellé, napi két-háromféle gyümölcs.
2011. jan. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
66%
Nem tudsz mit csinálni, kell egy fél év-év mire megszokja a közösséget a gyerek szervezete, utána már ritkábban lesz taknyos. Mi már túlvagyunk ezen az időszakon, bár mindkét gyereknél van "sláger" betegség, amit sűrűn összeszednek. Fiamnál kötőhártyagyulladás, lányomnál hányás-hasmenéses vírus. Egyébként taknyosság miatt nyugodtan vidd bölcsibe, mindenki így viszi, nem tudsz mit csinálni.
2011. jan. 21. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy mindenki így viszi, éppen ez a szomorú! Az első öt hétben így vittem folyamatosan és olyan beteg lett, mint még soha egy hónapig! Úgyhogy most megfogadtam, hogy ilyenkor szépen marad itthon egy-két napot, ez neki is jobb, mert a bölcsiben így csak szenvedne! Ameddig megtehetem, így fogok eljárni!
2011. jan. 21. 13:01
 5/13 anonim ***** válasza:

Na ez a szomorú, hogy valaki azt mondja vidd nyugodtan ha taknyos más is ezt teszi. Fújjj!

Ha színes váladék van az orrában, akkor az a gyerek hurutos, ami FERTŐZŐ, persze hogy mindig lefertőződik a gyerek ha mindenki így viszi be a közösségbe.Az agyam eldobom az ilyen okos szülőktől. Ha kikezeled nem lesz szövődménye, ha nem kezeled ki, akkor az lesz amit te is írtál. Ha mindenki így gondolkodna (persze a gondozónők is ) akkor negyed ennyi beteg nem lenne. De ez van.

Az én lányom a legkisebb náthánál is 40 fokra lázasodik és csak a vénás Algopyrinnel tudják levinni neki a lázát. Mivel nálunk is sok okos szülő hurutosan, betegen bevisz a csoportba gyereket így az enyém is állandóan beteg. Ha szóvá teszem a szülőnek, hogy miért hozta betegen, akkor néz rám ártatlanul, hogy nem lázas. Na az ilyen magyar mentalitásól vagyok teljen kész. Ez teljesen olyan mint ha azt mondanák ezek a szülők, hogy '"az enyém is beteg legyen a másiké is beteg"!

2011. jan. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Írtad, hogy volt,hogy zöld volt az orrváladéka. Az ki lett kezelve rendesen??? Mert arra már antibiotikum kell. Ha nem lett kikezelve, akkor még szép, hogy folyton visszaesik.

Plusz, amit az utolsó válaszíró írt, az az én véleményem is.

2011. jan. 21. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Akkor te még szerencsés vagy, én kislányom max 2 hetet bír,utána minimum egyet itthon van. Pedig csak 7 gyerek jár a csoportjába.

Annak a "kedves" és "odafigyelő" anyának pedig üzenem, hogy a taknyos gyereknek nem a bölcsiben van a helye, hanem otthon. Nem lehet kiszívni az orrukat, nem tudnak enni, aludni, tele köhögik, tüsszögik az egészséges gyerekek arcát, kajáját, játékokat, és terjesztik a bacilust. Ha mindenkit otthon fognának náthával, nem lenne negyede ennyi betegség sem.

Csak sajnos minden csoportba jut egy-két ilyen felelőtlen, "leszarom a gyerekem" szülő.


Üdv: egy bölcsődei gondozónő

2011. jan. 21. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
A 13:17 -es válaszolóval 100%-ig egyetértek!!! 2 éves koráig a kisfiam kb. 2 -szer volt beteg,most ,hogy bölcsis lett 1hetet megyünk 1,5 hetet betegen itthon van! Persze a legtöbb szülő úgy gondolja kicsit folyik az orra vagy köhög akkor még beviszi,csak a többi gyerekre és szülőre nem gondol! De ez egy örök vita bölcsibe és oviba!
2011. jan. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
mi is kezdjük a bölcsit februárba. Nem tudom, hogy bírjuk majd. De sajnos nem sokan tudják megoldani illetve nem tehetik meg hogy egy kis náthával, köhögéssel otthon tartsák a gyereket. Nekünk egyébként azt mondta a gondozónéni, hogy amíg vizes orrfolyása van, és csak kicsit köhög (nem hurutosan)addig nyugodtan lehet vinni. Muszáj szoknia az immunrendszerének a bacikat.
2011. jan. 21. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Hát igen erre hivatkoznak,hogy nem sokan tudják megoldani! Ezzel csak az a baj ,hogy miután végig fertőzik a többi gyereket akkor az összes szülőnek MEGKELL oldani ,hogy otthon maradjon a gyerekkel!
2011. jan. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!