Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Meddig tart ez a "taknyolódás"...

Meddig tart ez a "taknyolódás" a bölcsi elején?

Figyelt kérdés
Jártunk öt hetet, egyfolytában folyt az orra, néha áttetsző, néha sárga ill. zöld! Itthon voltunk két hónapot most kezdtük újra! Két nap után tele az orra! Meddig tart ez még? Tapasztalatok? Inkább nem írom mennyi c-vitamint adok neki egy nap, ill. aloe gélt iszik két hete! Így erre is odafigyelek!
2011. jan. 21. 12:41
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
A fiamnál bölcsis korában kezdődött és most nőtte ki talán, hogy már elsős iskolás. Eddig minimum havonta 1 hetet beteg volt, de volt, hogy két hetente.
2011. jan. 21. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Na most én leírom, hogy milyen tanácsot kaptam ( Óvónőktől, és gyakorlott szülőktől).


Ha nem lázas, csak az orra folyik, és kicsit köhög vigyem nyugodtam, mert ha nem így teszek nem erősödik meg az immunrendszere.


Én a legkisebb orrfolyásnál is rögtön kivettem az oviból, de majdhogynem rossz anyának tituláltak miatta.


Ezek után már a fenti tünetekkel is ment a kislányom oviba, és valóban jobb lett. Úgy látszik megszokja a szervezete a kiképzést.

2011. jan. 22. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
52%

13:17 es vagyok. Az nem kifogás hogy nem tudja megoldani a gyerek elhelyezését ezért betegen is viszi. Könyörgöm! Nekem a szüleim meghaltak, a párom anyukája még vígan aktív dolgozó mert még van 10 éve a nyugdíjig. A párom nem tud eljönni táppénzre és én sem tehetem meg,minden alkalommal mert akkor valószínűleg nem kellene túl sokáig dolgozni járnom. És láss csodát mégis megoldom. Ha nem lázas akkor a szomszéd hölgy vigyáz rá PÉNZÉRT.Ilyenkor szinte a fizetésem felét odaadom de legalább van munkám és a lelkiismeretem is tiszta hogy az én gyerekem miatt nem betegszik meg senki.

Ha vizes váladék folyik az orrából akkor az még nem fertőző, de ha már színes, akkor ott baktériumok vannak jelen és az már fertőző. Azoknak, akik elviszik betegen a gyereket egy közösségbe kívánom, hogy éljék át azt, amikor 41 fokos lázzal ordít a gyereke és szurkálják azért, hogy legalább 39 fok alá menjen a láza és te mint anya vagy apa ott állsz tehetetlenül és nézed a gyereked szenvedését.

Az ovi már egy kicsit más, hiszen ott már nagyobbak a gyerekek és okosabbak is. Tudják, hogy nem kapják be a játékokat valamint a kezüket. Ha tüsszentenek, akkor a kezüket a szájuk elé teszik és orrfújás után kezet mosnak. És még sorolhatnám. A nagyobbik gyerekem ovis és ő sokkal ritkábban beteg mint a bölcsis.

2011. jan. 22. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!