Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 4 és fél éves kisfiamról...

4 és fél éves kisfiamról kiderült, hogy vérszegény. Most kezdtem neki adni maltofer folt és folsavat. Közben 2 hete elkezdtem neki a béres cseppet adni c vitaminnal. Lehet ezeket együtt szedni?

Figyelt kérdés
Doktornőt megkérdeztem, ő azt mondta, hogy lehet, de most vettem észre, hogy a béres cseppben is van vas.
2011. jan. 22. 22:55
 1/10 kisnita ***** válasza:
Mi is szedtük. Nekünk azt mondta a gyerekorvos, hogy a Maltofer adása alatt függesszük fel a Béres csepp adását. Mi étvágytalanság miatt szedtünk és egy picit vashiányos is volt. Nekünk használt.
2011. jan. 22. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 4,5 éves,szintén Maltofert szed, C vitaminnal és a Béres Actival Kidet.

Nem tudom,hogy a vérszegénység miatt van e,de folyton beteg,nagyon be tud lázasodni,ilyenkor a szája tele lesz aftás fekélyekkel...elképzelésem sincs mivel tudnék segíteni neki,hogy az immunrendszere jobban működjön.

Mennyire rossz a TE kisfiad vérképe?

2011. jan. 23. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Végül is nem tudom mennyire rossz a vérképe nem értek hozzá ,de ő decemberben végig beteg volt ma kezdte az ovit dec.3.-a óta.Fülgyulladással kezdődött utána bárányhimlő,a bárányhimlőből kifolyólag kapott valamilyen baktériumot.Magas láza volt és hányt is kiszáradt,a vért levették neki nagyon magas fehérvérsejt száma volt ezért kellett megint vért venni akkor jó lett, csak vérszegény lett.2napig infúzión volt plusz kapott vénásan antibiotikumot ezek után lett vérszegény.
2011. jan. 24. 09:56
 4/10 anonim ***** válasza:

Én írtam már elsőként :

A kisfiamnál is így szokott lenni,előfordult már 33.000 -es fehérvérsejtszám is.

Tehetetlennek érzem magam sokszor,az immunológus az influenzaoltást sem engedi megadni neki.

Ti hogy oldjátok meg,ha sokat fog hiányozni közösségből?Nekem már azt mondta a körzeti gyermekorvos,hogy menjek vissza vele GYES-re 10 éves koráig,mert így nem lehet igazán dolgozni,hogy folyton táppénzre mész.

Jártok immunológushoz?Ő mit mond?

2011. jan. 24. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az előbb írtam és elnéztem,tegnap másodikként írtam,bocsánat!
2011. jan. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mi asztmásak vagyunk és van poratka és parlagfű allergiája is.Én gyesen vok vele.Ő IgA hiánnyal született immunhiánnyal ,de már neki nincs de mégis beteg,hogy mi lesz majd az iskolában nem tudom.A nagyobbik is ugyan ilyen ő is IgA HIÁNYOS VOLT KEVESET JÁRT OVIBA,Ő NEKI IS ELMÚLT ,DE HELYETTE MOST DERÜLT KI NEKI A PORATKA ALLERGIA.Mióta suliba jár kevesebbet beteg de inkább az oviban hiányozzon ,mint az iskolában ott nehéz bepótolni a tanultakat.Amúgy béres cseppezem mind a kettőt szerintem valamennyire jó de hát mindig van valami.....
2011. jan. 24. 11:21
 7/10 A kérdező kommentje:
Immun hiányos a tied?Akkor lehetsz vele gyesen nem ?
2011. jan. 24. 11:22
 8/10 anonim ***** válasza:
Nekem a lányom annyira vérszegény hogy a legutóbbi vérvétel alkalmával nem tudták kimutatni a vasat a vérében. Nekem is eszi a maltofert és a folsavat (persze csak akkor ha antibiotikumot nem eszik) plussz béres csepp és c vitamint is kap. Nekem azt mondta a doki hogy nyugodtan lehet neki adni mind a kettőt, mert a béres csepp nem tartalmaz sok vasat, még a maltoferrel együtt sem lépi túl a napi ajánlott mennyiséget.
2011. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nagyon sajnálom a lányodat!!Köszönöm szépen mindenkinek a válaszát!!
2011. jan. 24. 17:45
 10/10 anonim válasza:
maltoferfolt és fol(savat) együtt adni felesleges. A maltoferfolban benne van a folsav.
jan. 14. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!