Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Anyukák! Ti mit tennétek/tette...

Anyukák! Ti mit tennétek/tettetek ilyen helyzetben?

Figyelt kérdés

Nagyobbik lányom idén júniusban lesz 6 éves, tehát "papíron" még nem kéne iskolába mennie szeptembertől. Ám képességei alapján mi azt szeretnénk, ha menne. Az oviban azt a javaslatot kapta, hogy maradjon még egy évig ovis (mindenki ezt a javaslatot kapta, aki nyári születésű), ám mi ezzel nem értünk egyet és kértük a nevelési tanácsadó vizsgálatát.

Van itt olyan anyuka aki hasonló helyzetben volt? Ha igen, mi lett a dolog vége, engedték iskolába a gyereket? Van erre vonatkozólag valami statisztika, hogy kb. hány %-ban mehetnek a gyerekek úgymond "idő előtt" iskolába?


2011. jan. 24. 09:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nővéremék kisfia járt hasonlóan. Ő július végén született, ovis is maradt, de második félévtől járni kezdett az első osztályosokkal iskolába. Nem kapott értékelést, de mindenben részt vehetett. Következő év szeptemberében "osztályozó vizsgát" kellett tennie az első év anyagából (amit lazán megcsinált, osztályelső volt amúgy is), és akkor mehetett a második osztályba tovább...


Viszont azt mondják, hogy szeptemberben még nem biztos hogy elég érett lett volna az iskolára, mert nagyon eleven volt (leginkább a padban csücsülés lett volna a gond neki)

2011. jan. 24. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem abszurd, hogy ma MINDEN gyerekre azt mondják, még nem iskolaérett. Egyik anyuka mesélte, hogy a gyerek jún. 23-ai, az óvoda NEm VOLT HAJLANDÓ kiadnia gyerek papirját a beiratkozáshoz, hogy ne mehessen iskolába. Jún 24-én már köteles volt kiadni, igy a pótbeiratkozáson széepn be is iratták és a gyerek szeptember óta iskolás, persze osztályelső, ahogy a tesója is az volt...

Nekem decemberi a gyerekem, azaz 6,5 éves lesz, mikor először mehet, e menni is fog, eszem ágában sincs visszatartani. Néhány extrém esetben megértem a dolgot, de hogy itt ebben az országben EGYETLEN gyerek sincs, akire azt mondanák, hogy menjen, az már túlzás.

Jómagam a régi rendszerben szintén korán mentem iskolába (akkor augusztus 31 volt ugye a határ és én szeptemberi vagyok, tehát nem mehettem volna még, kötelező évvesztesként), ehhez pszichológusi szakvélemény kellett, simán vettem az akadályt, azóta 4 diplomám van (asszem mind kitűnő).

Szóval én nem tudok olyan esetről, hogy ha a szülő vinni akarta a gyereket, bármi gond lett volna.

Az pedig valóban a legmegnyugtatóbb, ha a nevelési tanácsadóban felméreted a gyereket és azt is figyelembe veszed a döntéskor.

2011. jan. 24. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem még a márciusi gyereket is vissza akarták tartani. Mert utánunk nincs gyerek 15 hónapig és így marad még valaki az oviba. Pont elköltöztünk és ott meg mehetett.
2011. jan. 24. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
24%
én csak a fiam osztályáról tudok beszámolni,ő 7 évesen ment iskolába mint kb mindenki akivel együtt járt óvodába.volt egy kislány aki 6 éves volt,az ovi szerint iskola éretlen még maradjon még 1 évet,ám anyuka nem akarta,mert igy legalább azokkal jár akiket ismer.Iszonyú sokat szenvedett a kislány,és a tanár is.1 év nagyon sok,sokat fejlődnek addig a gyerekek,az iskolának sajnos elég nagy a tempója,már karácsonyra írnak olvasnak stb.ez kislány ennek a felét se bírta,és fizikailag is éretlen volt rá,folyton aludt volna,játszott volna,bohóckodott volna.kb 2 évnek kellett eltelnie mire behozta a többieket.én meg azt nem értem hova ez a nagy sietség.ha nem érett még rá,miért kell erőltetni?presztízs kérdés?mi más??Nem a gyerek a lényeg,hogy úgy végezze el az osztályokat hogy kicsit jol is érezze magát?
2011. jan. 24. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem kérjétek a nevelési tanácsadó véleményét, hogy megnyugodjatok. A barátnőm kislánya iskolaérett volt most mégis a második osztályt ismétli mert nem bírta a tempót. Aki az ismerőseim közül "visszatartotta" a gyerkőcét senki sem bánta meg. Az én szubjektív véleményem pedig az, hogy inkább még egy év ovi mint évismétlés a suliban.
2011. jan. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Igen, a nevelési tanácsadóba már kértünk időpontot. Az az igazság, hogy én elég jól ismerem azokat a gyerekeket a lányom csoportjából, akiket iskolába akarnak az óvónők küldeni, és hát mit mondjak -tényleg nem szülői elfogultságból-, de a lányom lazán kenterbe veri őket minden szempontból. A szomszédunkban lakik egy óvónő és egy dadus is, mindkettő szerint menjen suliba. Az óvónőnek van egy lányommal szinte napra pontosan egyidős fia és egy nagyobb is, aki már másodikos. Lányom az iskolás fiúval van jóban, együtt oldják meg a feladatlapokat. Matekból már most okosabb mint én valaha is voltam. :D Nem volt még 3 éves és egyszer a kezébe került egy lottószelvény, gond nélkül felolvasta róla a kétjegyű számokat is (nem tanítottok rá soha). Ha valahol sorba kell állni, azzal szórakozik, hogy kettesével számol, illetve elmondja a számokról, hogy melyik páros, melyik páratlan. Szinte már olvas, és bármit le tud írni. Van a kishúgának egy játéktelefonja, ami angolul beszél, a nagylány azokat a szavakat is gond nélkül megtanulta és tudja is a jelentésüket. Kártyázni ő tud (nem gyerekkártyára gondolok, pókerre meg ilyesmire), én nem, pedig én sem voltam egy bukdácsolós, 2 diplomám van, 2 nyelvet beszélek. A mobiltelefonomat jobban kezeli mint én, pedig kimondottan érzékem van a műszaki dolgokhoz. Szóval a komplex feladatmegoldások is mennek neki. Igen, egy kicsit eleven, de én is az voltam, kaptam is egyszer-kétszer figyelmeztetőt az iskolában (mondjuk elsőben még nem), de a tanulmányi eredményem mindig az élvonalat erősítette. Viszont a lányomban óriási a megfelelési vágy, így biztos vagyok benne, hogy nem lesz gond a suliban a fegyelmezéssel. Na mindegy, megvárom a nevelési tanácsadó véleményét. Kisebbik lányom decemberi, vele nem lesz ilyen gond. :)

Köszönöm a válaszokat!!!

2011. jan. 24. 10:32
 7/14 anonim ***** válasza:

Az iskolát nrm lete elég későn elkezdeni, csak túl korán.

Én pl inkább viszatartottam a fiamat, pedig ha ragaszkodom, akoor mehetett volna.

De 1 év sokat számít.


Az meg, hogy nem 18, henm 19 éves érettségizik, senkit nem érdekel.

2011. jan. 24. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
9,25-ös vagyok,az nagyon jó,hogy ilyen okos,ügyes kislányod van,csak az iskola más,ott mindent máshogy KELL csinálni,és nem biztos hogy a kezdeti lelkesedés ugyanígy megmarad.ha ennyire okos,okosabb lesz még egy év múlva,addig legalább még gyerek marad gy évig.és tényleg nagyon sokat számít.
2011. jan. 24. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

ue

utolsónak teljesen igaza van

2011. jan. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Igen, hát persze, mivel veled ért egyet :-)
2011. jan. 24. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!