Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeretnél így élni?!

Szeretnél így élni?!

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=2S0iopAunPg


Ha választhatnál, hogy egy gyereked lesz és őt tudod járatni Helen Doron angolra, babaúszásra, később sporttáborba, hármasban elmehettek Máltára, Tenerifére nyaralni és pár húzósabb év után viszonylagos nyugalomban nevelgetitek csendesen a lánykát/kisfút, mentek érte bölcsibe, hétvégén gyerekzsúrozni akkor azt választanád, vagy


azt amit a videóban látsz: sok gyerek, sok könyv, nagy család, láthatóan szerényebb körülmények, állandó gyerekzsivaly, civakodás, sosincsnincsmegállás érzés, egyszerre beteg az ötből három illetve az olyan pillanatok amiket a videón látni.


Melyik életet választanád?


2011. jan. 26. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 11/65 anonim ***** válasza:
97%

Egyiket sem...


Külföldi nyaralás nem vonz, mindenféle külön foglalkozásra akkor sem járatnám a gyerekeimet, ha sok pénzem lenne. Drága, márkás cuccok szintén nem hoznak lázba.


Másrészt nem tudnék 4-5 gyereket sem nevelni, egyszerűen mert kevés/kevesek vagyunk hozzá. Folyamatos lelkiismeret furdalásom van a 2 kicsi gyerekem mellett is, hogy nem tudok rájuk annyi időt, figyelmet fordítani, amennyit szeretnék.


Egyébként megkönnyeztem a videót, főleg, hogy felismertem a Szent Imre kórházat, ahol én is szültem a gyerekeimet.

2011. jan. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/65 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat. Tanulságosak és érdekesek az arányok.
2011. jan. 26. 15:47
 13/65 anonim ***** válasza:
97%

Egy kisfiunk van eddig,3 hónapos.

Én viszont nagy családban nőttem fel, 5en vagyunk tesók.Mindig ilyen nagy családot szerettem volna, viszont ez az első 3 hónap eddig eléggé kimerített, sokszor azon gondolkozom hogy lennék képes még 4 gyerekre...de ez a videó gyönyörű volt, köszönöm, tudom hogy meg lehet csinálni és nagyobb boldogság nincs is, mint egy nagy család!

Persze vannak nehéz időszakok, mi 4ből 4en voltunk szalmonellásak, felváltva hánytunk, na az húzós volt anyának, de nem bánta meg, hogy ennyi gyereket vállaltak!

Ja és az nagy hülyeség, hogy a sok gyerek kivétel nélkül vonzza az anyagi nehézségeket!Nálunk is voltak hullám völgyek-hullám hegyek.De az egyáltalán nem törvényszerű, hogy nem lehet elmenni nyaralni normálisan, meg hogy alig jut valamire pénz....


Persze mindenki máshogy bírja a dolgokat, ez egyéni.Az is igaz hogy csak a pozitív dolgokat mutatja be a videó,de azokon túl van az ember, és az idő megszépíti a húzós időszakokat is szerintem.

Szerintem egy gyereknek nem ad annyi élményt egy külön zene óra, vagy magánúszás, mint amennyi szeretetet és támaszt kap egy életen keresztül a testvérétől!

2011. jan. 26. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/65 anonim ***** válasza:
77%
tudod mi a baj? Hogy nem csak ezt az időszakot kell nézni, hanem az egész életüket a gyerekeknek. Ismerek ilyen családot... már mind felnőttek a gyerekek, nem tudták őket egyenlően támogatni az életkezdésben sem, igen, értékes EMBEREK lettek, mégis a saját erejükből kell megélniük. Ha tehetném 5 gyerekem lenne persze, de a saját (ami az átlag is) körülményeinket nézve, örülök ha kettőt fel tudok úgy nevelni, hogy a felnőtté válásukat is megfelelően tudjam támogatni.
2011. jan. 26. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/65 anonim ***** válasza:
97%

Egyértelműen a videón látott család:)


Bensőségesebb, családiasabb, mint egy 'rajongjunk körbe egy szem gyereket egész életünkben'.

2011. jan. 26. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/65 anonim ***** válasza:
89%

A lehető legtöbb gyerek, amennyit még fel tudunk nevelni.

Nem fog emlékezni arra, hogy a Riviérán nyaralt, vagy megkapta azt a drága babát, esetleg mindig új ruhája volt-e. Az viszont igen, hogy egyedül van-e az életben, vagy ott van(nak) a testvére(i), akikre bármikor, bármilyen körülmények között számíthat!

2011. jan. 26. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/65 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem azt kell nézni, mi a gyerek érdeke. Ha nagyon rossz körülmények között élsz, akkor ne akarj gyereket.

Bár manapság a rossz körülmény is jobb, mint amire feltétlen szükség van. A jól nevelt gyerek érti, hogy nem telik mindenre, nem kell mindent megadni. Azok, akik azzal érvelnek, hogy egy gyereknek akarnak jó körülményeket biztosítani, és azért nem kell másik, azok tévedésben élnek. Egyedüli gyerek vagyok, és ismerek még párat, tudom, mi a különbség a "normális" ember és az egyke között.

Kell a tesó, minden tekintetben jobb a gyerek személyiségfejlődésének. A jó körülmény miért jelent automatikusan jó anyagi körülményeket? NEM CSAK ARRÓL SZÓL AZ ÉLET! A "szeretnék neki megadni mindent" miért nem jelenti azt is, hogy szeretném neki biztosítani azt, hogy megtanulhassa az életben vannak lemondások, és nem mindig ő van csak, ő a legfontosabb, minden más csak utána jön? Tudom, az összes egyke ismerősöm szenved ettől. Bár esze meg van hozzá, de kényszerből cselekszik.

A testvér segít az egyenrangúság kialakításában egy későbbi társkapcsolatban-hú, de nem tudok fogalmazni.

Ebben hiszek, mert ezt tapasztaltam.

Aki igazán jót akar a gyerekeének, az a későbbi érdekeit nézi...nem az anyagiakat.

Ja és aki "mindent" megkap gyerekkorában, abból normális ember nem lesz, az biztos!!

2011. jan. 26. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/65 anonim ***** válasza:
97%

másodikat. Bár szerintem a videón azért látszik, hogy nem egyértelműen rosszak a körülmények, én szerényebben élő családnak sem nevezném őket, ha nekem ennyi mindenem lenne, tuti bevállalnám. Ha látnád most a házunkat, sírnál és egy gyereket sem vállalnál be. Nekem egy fiam van. Pár év múlva lesz egy kész lakásom és még 2 gyerekem.

Nem Tenerife a világ közepe!

EGyértelműen második megoldás. Bár a saját kocsit még hozzácsapom, de csak a saját kényelmünk érdekében:)

Nem vágyom a trópusokra, szafarikra! Európát pedig sátorral, olcsón, kocsival szépen lassan végigjárjuk. A legmesszebb, vagyis Skóciában már voltunk. Olaszba kempingezni is lehet menni.

2011. jan. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/65 A kérdező kommentje:

utolsó előttinek: én is szenvedek az ez egykeségből fakadó jellemhibáimtól...


utolsó: rendben, mondjuk úgy hogy még csak szerényebben sem élnek. normálisan élnek, de Tenerife, babaúszás és Helen Doron nem fér bele (más kérdés, hogy valszeg ez a család nem is igényli)


Mentek a zöld kezek!

2011. jan. 26. 17:04
 20/65 anonim ***** válasza:
59%
első.
2011. jan. 26. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!