Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Szeretnél így élni?!

Szeretnél így élni?!

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=2S0iopAunPg


Ha választhatnál, hogy egy gyereked lesz és őt tudod járatni Helen Doron angolra, babaúszásra, később sporttáborba, hármasban elmehettek Máltára, Tenerifére nyaralni és pár húzósabb év után viszonylagos nyugalomban nevelgetitek csendesen a lánykát/kisfút, mentek érte bölcsibe, hétvégén gyerekzsúrozni akkor azt választanád, vagy


azt amit a videóban látsz: sok gyerek, sok könyv, nagy család, láthatóan szerényebb körülmények, állandó gyerekzsivaly, civakodás, sosincsnincsmegállás érzés, egyszerre beteg az ötből három illetve az olyan pillanatok amiket a videón látni.


Melyik életet választanád?


2011. jan. 26. 15:26
1 2 3 4 5 6 7
 51/65 anonim ***** válasza:
82%
Egyértelműen a másodikat választom.3 gyerköc anyuja
2011. jan. 29. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 52/65 anonim ***** válasza:
45%
Nem hiszem, hogy egy kisgyereknek a Helen Doron, a babaúszás és a hasonlók fogják meghatározni a későbbi életét. Nálunk pl. itt a 4 gyerek... El se tudnám képzelni, hogy csupán 1 legyen... Annyira gyorsan felnőnek, már egy kamaszt se lehet úgy "szeretgetni", mint egy kicsit... Nálunk állandóan zajlik az élet és ezt én nagyon élvezem! Nem járunk Tenerifére, nem járunk Máltára, mert nincs is rá igényünk. Sokkal jobban érezzük magunkat, ha együtt elmegyünk 1-2 napra a Balatonhoz vagy évente 1 hétre Montenegróba... Ja! Egyébként a gyerekek nagyon ritkán betegek, még pici korukban is így volt... Talán azért, mert nincsenek annyira túlféltve, mint egy egyke... Egyébként nálunk is úgy van, hogy a gyerekekről millió kép van, apáról is jó pár, rólam meg alig. Nem azért, mert állandóan robotolok, hanem, mert én fényképezek, videózok, ha megyünk valahová. A gyerekeim imádják egymást, és már most látom, hogy ha mi már nem is leszünk, akkor is adtunk nekik valakiket, akikre később is számíthatnak. Igaz, nem fogunk nekik kocsit, lakást tudni venni, de mindegyik 2 lábon áll a világban, fel fogják találni magukat alkalomadtán... Szóval, mindenképpen a 2. lehetőséget választanám, választottam....
2011. jan. 29. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 53/65 anonim ***** válasza:
0%

Én már csak ezért is az elsőt:


A kérdés

Mit vennétek egy 1 évesnek kb.10000ft értékben?


A válaszok

Kúszó-mászó beszélő micimackót.

Az Intersparba most akciós.

Nagyon cuki.A 13 hónapos kisfiamnak nagyon tetszik.

Csak anyagilag még nem engedhettem meg magunknak,hogy megvegyem neki.


4 gyerkőc anyukája


A válasz írója 79%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 20:15

2011. jan. 29. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 54/65 anonim ***** válasza:
Amikor először elolvastam a kérdést, akkor az első felé mozdultam el, de amint megnéztem a videót, ez megváltozott... egyértelműen a második!!!
2011. jan. 29. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 55/65 A kérdező kommentje:
20:18 - értem, hogy mit akartál vele érzékeltetni, de egyetlen gyerek sem lesz több, ügyesebb, boldogabb ember később attól hogy mááááászóóó Micimackó kántálja neki, hogy "Mássz utánam!"
2011. jan. 29. 20:38
 56/65 anonim ***** válasza:
89%

Sosem értettem, miért mondják, hogy egy gyereknek megadnak mindent. A mindenbe a TESTVÉR is bele tartozik. SOHA, SEMMI nem pótolhatja azt, amit egy vagy több testvér adhat. De azt csak az érti, akinek van testvére és/vagy legalább 2 gyereke.

Ha ennyire kategorikusan kell választani, akkor a 2.

Mi középen vagyunk. lehetőségeinkhez mérten jól élünk, most jön a 3. baba és tudok szabadidőt szakítani magunknak, úgy hogy még csak a legnagyobb jár oviba. (2 és 4 évesek)

2011. jan. 29. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 57/65 anonim ***** válasza:

Akkor aki a második verziót választotta, legyen kedves és válaszoljon nekem a babák kategóriában erre a kérdésre:


Több gyerekes anyukák! Hogyan oldjátok meg, hogy mindegyik gyermeketekkel azonos mértékben foglalkozzatok? Mennyi az az idő, amit naponta együtt töltötök?

2011. jan. 29. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 58/65 anonim ***** válasza:
0%
Igen, nem lesz egyik gyerek sem több, csak azért mert van Mászós Micimackója. De most a mászós micimackóra nincs pénz, aztán majd a suli táborra vagy majd a főiskolára... Igen, mindegyik nélkül fel lehet nőni, csak nem mindegy, hogy hogyan....
2011. jan. 29. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 59/65 anonim ***** válasza:
100%

Én csak azt nem értem, hogy feltesz valaki egy ilyen kérdést, akkor utána miért kell két táborra szakadni? Mindenkinek van igazsága abban, amit mond, ezek nagyon sarkos példák.


Nekem 2 gyerekem van, nem szeretnék ötöt, de igenis mindent meg szeretnék adni nekik, mert nekem is hiányoztak dolgok az életemből, ugyanis mi 4-en vagyunk testvérek. Csodálatos ez a rózsaszín köd, mikor a videót nézzük, én nem emlékszem ilyen rózsás gyerekkorra, bár nem vagyunk rossz testvérek és lehetőségeinkhez mérten (!) mindent megkaptunk, de ez ugye relatív. Én pl arra is emlékszem, hogy mennyire tudtuk ölni egymást a testvéreimmel, hogy lekevertem egyszer a húgomnak egy akkora sallert, hogy lett egy monoklija, nekem meg belilult az ujjam, mert összevesztünk valamin és ő arcon köpött. Nem minden móka és kacagás, új ruhát akkor kaptunk csak, ha valami neves alkalom volt, pl esküvőre mentünk. Vagy nem játékokat kaptunk karácsonyra, szülinapra, hanem pulóvert, tusfürdőt. Nézhetem ennek a szép oldalát is, de attól még rengeteg negatívuma van és nem csak az anyagiakra gondolok. Velem még le tudott ülni anyu tanulni, a legkisebb testvéremmel már nekem kellett. Lehet, hogy ez nektek könnyet csal a szemetekbe, mert milyen szép, de én nem örültem, hogy bébiszitterkednem kell a testvéreim felett. Arra nagyon jó volt, hogy négyen voltunk gyerekek, hogy megtanuljam, nekem tuti nem lesz annyi. És lehet emiatt lepontozni, bár sajnálnám, mert az igazságot írtam le.

2011. jan. 29. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 60/65 anonim ***** válasza:

Könnyet csalt a szemembe a videó, de azért a hétköznapok nem biztos hogy ilyen rózsásak (ha meg igen, akkor szívből irigylem őket)

Én egyke voltam, anyagilag mindenem megvolt (még több is mint kellett volna) de én világ életemben vágytam testvérre.

Nekem jelenleg egy babám van, de nagyon nagyon szeretnék még egyet, és ha nem ilyen későn vágunk bele, akkor még talán kettőt is.

Szerintem az nem számít hogy egy gyerek kap e egy fp micimackót, vagy sem, de azért némi felelősséggel kell lenni anyagilag is. Van egy ismerős házaspár 4 gyerekük van, sokáig laktak albérletben (ezt felelőtlenségnek tartom) most egy saját "lyukban" laknak. Egyszer eljöttek hozzánk ezek a gyerekek, nem élünk luxusban, egy 3 szobás normális lakásunk van, és csak mentek körbe körbe a lakásban, azt mondták ez olyan mint egy labirintus :) a gyerekszobát ámulva bámulva nézték, szóval érezni lehetett rajtuk, hogy fáj a szívük, hogy ez nekik nem adatott meg. Meg szerintem ezt az anyagi részét is máshogy látják a gyerekek, meg máshogy látjuk mi felnőttként. Mert nekik még fáj, ha nem kapnak mondjuk drága ajándékot , ha nem járhatnak szép ruhákban, mi tudjuk, hogy ezek nem nagyon számítanak, a boldogság nem ezeken múlik, de a gyerekszív máshogy éli meg ezt. (szerintem ez több kommentből is érződik, aki nagy családban, és nem túl jó anyagiak között nőtt fel)

Szóval vhol az arany középutat kell megtalálni, nem kell tenerifei utazás évente, de felelősséggel kell gyermeket vállalni.

2011. jan. 29. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!