Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Nem eszik főzeléket, attól...

Nem eszik főzeléket, attól még jól fejlődhet?

Figyelt kérdés
Akinek nem eszik a gyereke egyáltalán főzelékeket,ill.pépes kaját a tejbegrízen kívül jól fejlődik? Nem tudom miért, de hetek óta nem eszi meg,csak a darabosokat abból is keveset. Nektek eleget eszik a gyerek? Aggódom. Sok tejet iszik,meg felvágottat és sajtot eszik,főtt ételt meg alig-alig. A levesből csak a levet meri,a lecsóból is csak a lé megy,meg a virslit. Annyira idegesít! És egyik napról a másikra változott meg! Eddig elfogadott 1-1 üveg bébiételt,sőt volt kedvence is a lazacos Nestlé pl.de ebből sem hajlandó enni. Elegem van!
2011. jan. 26. 17:47
 1/7 anonim ***** válasza:

Nem írod mennyi idös, de gyanítom épp ebben a nem eszek meg semmi zöldséget korban van.


Ne keseredj el és ne add fel. ha kell heti pár alkalommal adj neki bébi kaját, üvegest ha azt megeszi. pár hónap még a kinlódás. csak ne fogd rá hogy pl spenótot nem szereti mert akkor ha ez elmúlik akkor se eszi majd meg.

2011. jan. 26. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
22 hónapos. A sárgarépát,kígyóuborkát,retket imádja magában továbbra is. Gyümölcsök is mennek. Csak a főzelékek nem és csak csipeget. Üveges kaját sem eszik. Felvágott,virsli,kenyér,zsemle,tejbegríz az jöhet. Na meg a tej minden mennyiségben! De még a krumplipüré sem kell neki. Eddig mindenevő volt.
2011. jan. 26. 18:00
 3/7 anonim ***** válasza:

22 évesen miért kell neki bébiételt adni meg üvegest? Mi lenne, ha főznél neki? Lehet elege van az ízvilágból, és a te főztöd megenné...

Amúgy ne foglalkozz vele, az evést nem lehet erőltetni. Annyit eszik, amennyi kell neki, nem fog éhen halni.

2011. jan. 26. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
22 évesen?:D Én főzök neki,eddig is főztem,csak van 1-2 kedvenc üveges kajája amit eddig imádott,mostmár nem eszi meg. Nem az volt a kérdésem hogy éhen hal-e ha figyelsz.
2011. jan. 26. 19:23
 5/7 anonim ***** válasza:
Esetleg variálj a füszerezésen próbálj citrolét, ecet a kicsik ízlése is változhat, ne izgulj mert mást nyersen is megeszik szóval nagy baj nem lesz.
2011. jan. 27. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Megunta!es meg mennyi mindennel leszel igy,mert azt veszed amit szeret es persze,hogy raun.Nem baj ha nem eszik fozeleket,az en fiam soha nem evett semmifelet,pedig mar 5 eves,de gyumolcsot azt mindennap.Vitaminosszetevok szempontjabol minden zoldsegnek van gyumolcs megfeleloje is.
2011. jan. 27. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem vagy egyedül ,bár az én fiam lassan 3éves lesz.Kicsinek mindent megevett,de egy ideje nagyon válogat tésztát magába hús még csak elvétve sem,főzeléket sem lecsót sem.Zöldségeket nyers répát azt szereti a nyers sóskát,meg minden más gyümölcsöt.Ma pl zöldborsó főzeléket csináltam na ne mondjam még csak meg sem kóstolta és máris közölte ő azt biztos ,hogy nem szereti.:-(((
2011. jan. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!