Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit lehet tenni ha ver az unokám?

Mit lehet tenni ha ver az unokám?

Figyelt kérdés
a kislány unokám 2 és fél éves bölcsibe jár ott elég jo kislány ahogy mondják . igaz ott is volt hogy ütögette a gyerekeket de tán már nem annyira. de engem mindig letámad üt ver ahol elér. Anyja rácsap a kezére fenekére de nem sokat jelent hiába mondjuk neki nem szabad bántani senkit . Pedig szeretem nagyon . Mit tegyek ?
2011. jan. 27. 12:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Mondd meg neki, hogy ha még egyszer megüt, megharap stb., hazamész. És tényleg állj fel és menj haza, ha ilyet tesz. Ha egyébként szeret veled lenni, akkor nem lesz ebből gond, s megérti, hogy butaságot csinált. De ez persze csak akkor működhet, ha nem azért vagy ott, hogy vigyázz rá, míg a szülőknek más dolga van. Ha ez a helyzet, akkor valószínűleg így mutatja ki az anya/apahiányát. Akkor a szülőknek kellene változtatni az időbeosztásukon vagy legalább az együtt töltött időt teljes mértékben az unokádra szentelni (közben nincs telefonálgatás, nincs vendégfogadás/vendégségbe menés, tévénézés, házimunka stb.).

A fenékre, kézre csapással én azért nem értek egyet, mert egy rossz cselekedetet ugyanazzal a cselekedettel büntetnek. Ha nekik szabad, nekem miért nem? Ezt gyerekfejjel szerintem nehéz megérteni.

2011. jan. 27. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én is azt gondolom, amit az első válaszoló írt, hogy nem szabad rácsapni, mert a gyerekek a szülői mintából tanulnak. Nem azt tanulják meg amit mondunk nekik, hanem amit látnak tőlünk! (vagyis utánozva tanulnak) és hiába mondja neki az anyukája hogy nem szabad verekedni, ha aztán ő megcsapja a kislányt! Véleményem szerint csak szeretettel szabad ezt a dolgot is kezelni, odafigyelni rá, nyugodt hangon elmondani újra és újra hogy nem szabad, és az anyukának sem szabad ezt tennie!
2011. jan. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!