Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » A kis unokám 2 éves. Este...

A kis unokám 2 éves. Este nehezen alszik el, úgymond "felpörög". Lefekvés előtt kakaót/ nesquik/ kér. Befolyásolhatja ez őt az elalvásban?

Figyelt kérdés
Ajánlottam a lányomnak változtassa a kakaót / nesquik/csak sima tejre ..esetleg egy pici mézzel édesítse. Jó ötlet ez?
2011. nov. 15. 11:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányom 1,5 éves , már 2 alkalommal kakaós palacsintát evett estére, na mi akkor nem bírtunk vele. Igaz az rendes kakaó volt, de én biztos kipróbálnám, hogy esetleg csak tejet adnék neki és akkor legalább látnám, hogy a kakaótól van vagy nem.
2011. nov. 15. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a fürdéstől minden gyerek felpörög. megpróbálhatjátok, de sztem nem attól aktív este. a fürdést hozzátok előrébb.
2011. nov. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
79%

kakaópor, ráadásul tele cukorral:-((((

igyon inkább sima langyos tejet

2011. nov. 15. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%
A cukortól van. Köztudottan felpörgeti a gyerekeket, a hiperaktivitás elterjedését is a sok cukorral magyarázzák egyes szakértők. Az biztos, hogy én pl. 5 óra után már semmit nem adhatok a gyerekeimnek, amiben cukor van, mert akkor nagyon felpörögnek, és nem lehet velük bírni este.
2011. nov. 15. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Lehet a kakaótól, de egyáltalán nem biztos. 1000 gyerekből legalább 950 iszik elalvás előtt egy kis meleg kakaót. Valamelyik este nem tudtam aludni, ittam egy bögrével, kellemesen elálmosított.

Én inkább az altatási körülményeire lennék kíváncsi, félhomály, nyugalom, halk, nyugodt beszéd veszi körül kinti és benti zajok nélkül? Megvan az esti rutin, tudja, hogy pontosan mi után mi következik?

2011. nov. 15. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
65%

2 lányom van 2,5 éves és 5 éves mind a kettő este lefekvés előtt isznak NESQUIK kakaót míg mesélek nekik majd fogmosás és alvás soha nem voltak felpörögve alszanak reggelig.

Tehát nálunk nem befolyásolja az alvást a kakaó,de szerintem a lánya a saját gyerekét ismeri és nem akar rosszat a SAJÁT gyermekének inkább rá kéne bízni a döntést.Nem ezen agyalni.

2011. nov. 15. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
cseréljétek le a Nestlé junior kakaóra. Kakaó íze van, de mégsem teljesen kakaó.
2011. nov. 15. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Agyalásról szó sincs csak nem értjük , mert a napi életritmusa jó reggel 8. körül ébred reggeli bölcsi .. ott ugye ebéd ..délben alvás d.u 3 -kor ébred aztán haza otthon séta --játék--- este 7-kor vacsora ---fürdés--- mese kakaóval --- / van egy nővére aki 4 éves/ így a mese az elmaradhatatlan.. aztán fogmosás mindkettőnek ..és alvás kb .8.3o körül . A tesó hamarabb elalszik .Mindkettő a saját ágyában .a kislány hamarabb elalszik , mert ő már délután nem alszik.A kisfiú mellett meg a lányom ott van míg el nem alszik.Csak! ha elalszik aztán felébred és nem nagyon akar visszaaludni. Megjegyzem bölcsi előtt otthon délután 4-ig aludt. Azt gondolom ez jó rend a gyerekeknek.A kakót cukor nélkül kapják!!
2011. nov. 15. 19:27
 9/11 A kérdező kommentje:

2 lányom van 2,5 éves és 5 éves mind a kettő este lefekvés előtt isznak NESQUIK kakaót míg mesélek nekik majd fogmosás és alvás soha nem voltak felpörögve alszanak reggelig.

Tehát nálunk nem befolyásolja az alvást a kakaó,de szerintem a lánya a saját gyerekét ismeri és nem akar rosszat a SAJÁT gyermekének inkább rá kéne bízni a döntést.Nem ezen agyalni.



De akár agyalhatok is , mert az én unokámról van szó!!!

2011. nov. 15. 20:35
 10/11 anonim ***** válasza:
Agyalás helyett egy jóval csúnyábbat akartam írni tehát ne ezen az egy szón akadj fent kedves Nagymama.Neked van gyereked úgy csináltad ahogy jónak láttad régen és most a lányod is úgy csinálja ahogy jónak gondolja.Ha megkérdez válaszolj szerinted mi miért van ,de itt kérdezősködni aztán kéretlen kioktatást szerintem nem kér a lányod erre figyelj azért.
2011. nov. 16. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!