Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mi a véleményed egy olyan...

Mi a véleményed egy olyan anyáról, akinek bölcsődébe jár a nagyobbik gyermeke, míg a kicsivel otthon van?

Figyelt kérdés
2011. jan. 28. 16:24
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
nem kell itélkezni! és tényleg van olyan, hogy nem a szülő kényelmére jár a kicsi bölcsibe, hanem mert a gyerek igényli.
2011. jan. 28. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
Nekem az a véleményem, hogy egy 2 év körüli gyerek már igényli a gyerektársaságot, megkockáztatom talán már unhatja is magát otthon. Akinek van erre lehetősége, én biztos nem ítelem el.
2011. jan. 29. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
Nem az anyarol van velemenyem , hanem a helyzetrol. Valoszinuleg igy tudja megoldani csak a ket gyermeke parhuzamos neveleset.Egy pici babaval nem csak a torodes nagyobb, nem csak ejszakazni kell az etetese miatt, egy nagyobb gyerekkel nem csak jatszani, lefoglalni kell es ejszakazni , ha beteg. Es akkor meg a haztartas a levegoben. Mert ha lenne hazvezetonore penze, talan konnyebb lenne , de o igy tette maganak konnyebbe a helyzetet. A bolcsode pedig , illetve az ovoda kell a gyerekek szocializalodasa kifejlodesehez.
2011. febr. 3. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 kutyák és macskák ***** válasza:
Nekem három fiam van: 6év, 4év, 9hó. A nagyok jártak bölcsibe, mert sorba jöttek a kisebbek, és nekem az a tapasztalatom, hogy mindkét gyereknek jót tett, mert a bölcsiben és az oviban is szigorú napirend szerint élnek, és ez nagy biztonságérzést ad a gyerekeknek. Ez a napirend még akkor sem biztosan megoldható otthon, ha az anyának komoly segítsége van. pl.: 7:55 kézmosás, 8:00 reggeli, 8:20 kézmosás, bili, peluscsere /akinek még kell/, öltözés udvar /jó idő esetén/, 11:00 öltözés, bili, kézmosás, ebéd, kéz-fogmosás, bili alvás. Ezt próbáld meg otthon, mert ha az udvaron vagytok, ha van egyáltalán, ha nincs akkor séta, mert a levegő kell! De akkor mikor főzöd meg neki az ebédet? Arról nem is beszélve, hogy a beszéd- mozgás fejlesztést sem tudod úgy kivitelezni otthon mint a bölcsiben egy gondozó, mert a gyerekek együtt tanulnak mindent és a legtöbbet egymástól. ezt otthon egyedül lehetetlen, a mai mamák még gyakran aktívkorúak, az apákról nem is beszélve így sajnos nem sok segítség akad.
2011. febr. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
0%

Én beadtam bölcsibe már pár hónappal a 2. születése előtt, alig múlt 1 éves. 8-kor vittem és délben hoztam haza. Az a helyzet, hogy imádott gyerekek közt lenni és ősztől ezt már nehéz volt megoldani a játszótéren. Egy pillanatig sem érezte, hogy lepasszolnám, imádott gyerekek közt lenni! Úgy igyekezett a vetkőzésénél és vissza se nézett az ajtóból! Ha meg nem volt kedve menni, nem vittem.

Aztán a 3. gyerekem nagyon anyás volt, és mivel akkor már főanyaként otthon maradtam, ő óvodába sem járt, csak néha-néha, amikor kedve volt. Sőt! Az iskola első 4 osztályát magántanulóként végezte úgy, hogy én tanítottam otthon! (Pedagógus vagyok.)

Szóval szerintem az a legjobb, ha figyelünk a gyerek igényeire, temperamentumára, ha megtehetjük. Ha bölcsibe jár a gyerek, az nem feltétlen lepasszolás!

2011. febr. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!