Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Betegség alatt lehet multivita...

Betegség alatt lehet multivitamint adni a gyerekeknek?

Figyelt kérdés
Kislányom 2 éves lesz márciusban. Lehet, hogy bujkál benne valami, ezért gondoltam adok neki multivitamint megelőzésként. De az egyik anyuka azt mondta, hogy betegség alatt nem lehet multivitamint adni a gyereknek, mert felerősíti a betegséget. Én ezzel nem értek egyet, most rá is kerestem a neten, de nem találok semmit ehhez kapcsolódóan. Szerintetek mi az igazság?
2011. jan. 29. 18:03
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Persze, hogy lehet, sőt! Az az anyuka hülyeséget mondott. Ha logikusan belegondolsz, akkor a vitamin hogyan erősítené fel a betegséget?
2011. jan. 29. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
65%
Nekem is van egy ilyen ismerősöm, aki úgy gondolja, hogy felerősíti a bacikat, vírusokat is. Én adom nekik betegség alatt, sőt, jobban, mint alapesetben és van is eredménye, hamarabb meggyógyulnak.
2011. jan. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
44%
Szia!A multik,különösen a vas tartalmú jó a baciknak.Ilyenkor c-vitamint adj,és ha meggyógyult,akkor adj multit,immunerősitésnek.A kétkedők kérdezzék a gyerekorvost.
2011. jan. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
90%
Az én gyerekorvosom azt mondta, hogy nincs arányban a szervezet és a bacik által multiból hasznosított mennyiség. Szerintem azt a balgaságot ne kövessük el, hogy azért vonjuk meg a szervezettől a támogatást, mert elenyésző mértékben hasznosítja a baci is. És mi van a vírusokkal? Azok is eleszik a szervezet elől a vitaminokat?
2011. jan. 29. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
90%
Ha látom hogy valami betegség bujkál a gyerkőcben, akkor mindig adok neki egy kis C-vitamin sokkot. Multi vitamint mindig kap, de ilyenkor reggel és este is adok neki + C-vitamint. Gyógyszerész ismerős tanácsolta, mert ez a hirtelen vitamin bomba segít a szervezetnek, hogy még az elején legyőzze a bacikat, vírusokat. 2,5 éves a fiam, most 3 napig tart egy kúra, korábban csak 2 nap volt. a legtöbb esetben sikerült elkerülnünk a komolyabb betegségeket.
2011. jan. 29. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
41%

Nekünk több gyerekorvos is azt mondta, hogy betegség esetén csak cebion csepp és semmi multivitamin, mert a bacikat is felerősítik.

Persze én amúgysem vitaminozom a gyerekeimet..

2011. jan. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!