Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Aki igyekszik egészségesen...

Aki igyekszik egészségesen táplálni a kisgyermekét, az mit ad reggelire, vacsorára? És tízóraira, uzsonnára?

Figyelt kérdés
2011. jan. 31. 13:08
 1/4 anonim ***** válasza:

Másfél éves.

Tejital ébredés után.

Reggeli: zsemle, valamilyen színtiszta hús felvágott, paradicsom, uborka

Tízórai: gyümölcs

Ebéd: teljesen változatos, de hetente egyszer hal, tojás, máj. Rengeteg főzelék, néha tészta. Rizzsel rakott dolgok, gazdag levesek nokedlival. Rántás nagyon szolidan, paprika úgyszintén. Olívaolajjal főzök sok mindent.

Uzsi: Babajoghurt, babapuding. Semmi Danone meg Milli meg társaik.

Vacsora: Ugyanaz mint ebédre

Lefekvés előtt tejital.

2011. jan. 31. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

hasonló nálunk is, bár én sokszor adok a kétévesemnek mazsolát aszalt gyümit, mert a sima gyümit nem eszi meg,

spenót nálunk nagyon megy, borsófőzelék, levesek, főleg brokkoli, húsleves, abból a répát imádja, és pohárból issza a megszűrt húsleves levét,

én zabtejet és kókusztejet adok neki, néha tejitalt, ezekbe minimális kakaóport

sokszor eszik kölesgolyót, zabkekszet, kornflakes, müslit- ezeket imádja

általam sütött süti, gyümölcstortát is imádja

túrórudi, nagyon ritkán van puding is


csokiféléből étcsoki, mogyorós étcsoki, vagy kinder ,(ez a kis szeletkés) de rritkán kap csokit is


viszont a mandula , tökmag, ezek nagyon jók (sótlan)


itthon is elég sótlanul főzök, mert a só a bevitt kalcium rombolója, nagyon egészségtelen, só hiány is az , de nem kell belőle sok


változatosan kell főzni, én a kezdetektől azt etetem vele, amit mi is eszünk,

husiból a kevésbé zsírosat

sajnos a hal nem pálya nálunk, pedig jó lenne, majd erre kitalálok valamit.


ha lehet a kenyér amiit esztek ne fehér legyen, akkor már inkább félbarna , de a rozs és a barna a legegyészségesebb


igyon sok vizet, itthon egy kicsi jana vizes üveg van az asztalán és abból akkor iszik, amikor akar, vagy ,amikor rászólok, mert nem fogy.

tea, és egyéb cukros löttyöket nem adok neki

gyümölcslét is szereti, tízórai , uzsonna időben, főleg a vitatigrist issza, bár én nem szívesen adom ezt neki, de a narancslé és almalét is szívesen issza.


szerintem az egészséges táplálkozás nagyon befolyásolja a felnőttkori életét is, ha már kicsinek is rosszul van táplálva, felnőtt korában esélyesebb az elhízásra, cukorbetegségre, magas vérnyomásra.


ja és én nem szoktam megtiltani neki ételeket, nem akarom, hogy nagyobb korában dugiban egyen dolgokat, mert anya szerint nem egészséges, ha anyuéknál chipsz vagy nutella van akkor kap egy kicsit, heti 1x vagyunk ott és akkor lehet.

fontos a mérték és a jól megválogatott étrend.


egyébként én sokat olvastam ezügyben,


vannak ételek amiknek megvan az idejük mikor kell enni, mert akkor a szervezet jobban le tudja bontani

pl tojás reggel

gyümölcs éhgyomorra, (szval nem étkezés után) délután , vagy étkezés előtt

estefelé tésztafélék, rizs, krumpli kenyér


és még valami a felnőttek étkezésében az is fontos, hogy mi magyarok szeretünk jól bezabálni mindenfélét egyszerre, pedig ez is nagyon káros

pl a húshoz egyél salátát, vagy párolt zöldséget, főzeléket, mint krumplit vagy tésztát, szét kell ezeket választani.


(apró betűvel megjegyzem, hogy mi is így szétválasztva eszünk, ugyanannyit mint eddig is 3 kg egy hónap alatt úgy ment le , hogy igazából semmit nem tettem érte, csak rendesen étkeztem.


sok siekert hozzá, örülök, hogy teszel a gyermekedd egészsége érdekében


még annyi , hogy evés után tejen el 3 , hogy meg tudd emészteni, pl délben ebéd uzsi 4kor 7 fél 8 vacsi


reggel egyél mint egy király, délben mint a polgár, este mint a koldus ... vagy valahogy így


ne haragudj , hogy ennyit írtam, de szerintem hasznos

2011. jan. 31. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat. nem baj, ha hosszú lett, szeretem a hosszú válaszokat is. :)


én kb. így igyekszem etetni a kislányomat, ahogy a kedves 2. írta, csak azért dilemma a vacsora, meg reggeli, meg uzsonna-tízórai, mert ugyan a gyümöülcsöt imádja, tehát azt sokszor kap tízóraira, uzsonnára, meg kölesgolyót, de pl. tejes dolgot nem kaphat, se joghurtot, se kakaót, mert allergiára hajlamos, és ezektől megy a hasa meg ekcémája lesz. szóval nagyon ötletem vacsorára, ha cska nem meleget eszünk ritkán (mert ebédre mindig főzök, ha marad vacsira néha azt esszük, de azt ő gyakran már nem hajlandó, merthogy ebédre is az volt), szóval nem tudom, mit lehet azon kívül, hogy felvágott, meg kenyér...jó tudom, néha csinálok tócsnit, meg bundáskenyeret, de azokat n em gyakran, pont mert nem túl egészséges, a virslit szeretjük, de az sem túl egészséges....a felvágottakból ő meg pont azt szereti, ami nem jó, pl. a kacsamájast meg a paprikás szalámit, a sima sonkát nem eszi meg. tegnap meg sajtos szendvics volt vacsira...a reggeli meg sokszor tojás, de azt meg unja mint a fene.

2011. febr. 2. 12:57
 4/4 anonim ***** válasza:

2. válaszóló vagyok


mi vacsira szoktunk melegszendvicset csinálni, pl

a fagyasztóban van mindig brokkoli, de friss sokkal jobb


kenyér, sonka (vagy vmilyen felvátgott, ) ráb pár rózsa kicsire vágott brokkoli, és sajt, ezt be sütőbe nagyon finom


másik kedvenc, kenyér, felvágott paradricsom , sajt, vagy felvágott nélkül ugyanez


rengetegféle lehetőség van ilyen sült szendvicshez, úgy vettem észre, hogy nálunk megsütött ropogós kenyér nagyobb sláger, mint a sima szendvics


vagy a kemény tojás is nagyon egészséges, rengetek vízben és zsírban oldódó vitamin van benne.


SÓ minimális legyen, NAGYON KÁROS!


de nagyon szeretjük mi még a tejbegrízt, tejberizst, ritkán ti is csináljatok, biztos van valamilyen tej, vagy tápszer, tejital, amitől nem lesz kiütéses, ezt lehet kakóval, fahéjjal, gyümölccsel is vegyíteni


de lehet, mézes, lekváros kenyeret is csinálni

vagy csinálsz sült húst, disznózsírban kisütőd, és zsírból zsíros kenyeret csinálsz, egy kis pirospaprika a tetejére és nagyon finom, 2 évesem imádja.


kis fasírt golyókat csinálsz , olyan 1-2 cm nagyságúakat, pl ebéd fasírt volt főzelékkel, akkor egy adag fasírtot mini fasírtnak csinálsz meg. hihetetlenül fogja élvezni este ahogy a kis fasírtgolyókat eszi, zöldségekkel


mikor még gyerek voltam apukám sokszor csinált olyat, hogy vajas kenyér és rá hajszálvékony alma vagy körte szeleteket tett. te el nem hiszed, de még mai napig imádjuk öcsémékkel. próbáld ki.


jó próbálgatást

2011. febr. 3. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!