Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 2 éves múlt 3 hónappal és...

2 éves múlt 3 hónappal és hallani se akar hogy rá üljön a bilire és wc-re lesz azért ebből szobatisztaság?

Figyelt kérdés
nem erőltetjük,de mindig megkérdezzük akar wc-re ülni,vagy oda pisilni,de hevesen tiltakozik pedig semmilyen rossz élménye nem volt.nem is firtatjuk tovább,de még pici pici hajlandóságot se látok hagy szobatiszta legyen,persze gondolom nem 18 éves koráig lesz az így,de valahol el kell kezdeni és az egy folyamat,mi még sehol se tarunk,van más is így volt más is így,lett ebből hirtelen szobatisztaság.mit tegyek,azon kívül,hogy nem erőltetem?
2011. ápr. 5. 19:38
 1/6 anonim ***** válasza:

azért szerintem a "nem erőltetést" kicsit szabadon értelmezitek.

Itt a nyár, ne adj rá pelust. rá fog ülni a bilire

2011. ápr. 5. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ha jó lesz az idő,akkor ne adj rá pelust és legyen a közelében a bili.
2011. ápr. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én kisfiam is ennyi idős, és ugyan ezt csinája. Hallani sem akar róla, hogy bilibe pisiljen, kakiljon. Legtöbbször még csak a fejére rakja a bilit, és John Wayne-ként rohangál vele a szobában.

én is megkérdezem tőle, szeretne-e ráülni, de tiltakozik.

SZERINTEM EZ NEM ERŐLTETÉS, KEDVES ELSŐ.....


A nyár talán nálunk is meghozza az eredményt!


Sok sikert Nektek is!

2011. ápr. 6. 05:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
köszi utolsó az értelmes választ.sok sikert nektek is.
2011. ápr. 6. 07:01
 5/6 anonim ***** válasza:
Most proballak megnyugtatni. Kislanyom sem akart wc-re ulni 2 evesen. Bilire sem. Kb par honap utan annyit elertunk, hogy feloltozve rault a bilire. Latta mas kisgyerektol, mutattam rajzfilmeket ahol bilire ulnek ilyen olyan allatok- igy volt hajlando ruhastol bilire ulni. Nem unszoltam csak probalgattam ravenni. Nem megy olyan konnyen az ilyensmi. Aztan eltelt par honap es hajlando lett pelus nelkul raulni a wc-re(kedvenc mesefigurajat abrazolo szukitovel)...tobb honapig csak rault es nem produkalt semmit. naponta probalkoztunk. Naponta tapsoltunk, kacagtunk, hogy ul a wc-n. Levettem a pelust aztan par ora mulva ha mar nem birta annyira kellett pisikaljon es mar 10 szer raultettem a wc-re visszaadtam a pelust. Csak abba!!!Hiaba sirt ugy kellett pisikaljon nem tudott a wc-be. Aztan egyszer majdnem 3 eves volt megint kerte a pelust megint raultettem a wc-re es CSORR!!! ugy orvendtem, hogy le sem tudom irni. Tehat jon ez magatol....csak turelmunk legyen (hjaj hanyszor ereztem, hogy fogytan van). Kedves Anyuka! megnyugtatlak...nem Te vagy az egyeduli. Van akinel ez konnyen ment de van akinel nem. Ha nincs rajta pelus visszatartja? Mert ha igen akkor barmelyek percben raulhet a wc-re...ha nem akkor barmelyek percben rajohet, hogy kenyelmetlen vizes gatyoban szaladgalni. Sok sikert Nektek!!!Ha lesz idod ird meg a fejlemenyeket (amugy az enyem 3 eves de kint es ejszaka meg hord pelust...es a kaka is csak pelusba mehet)
2011. ápr. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
ez kemény,na ehhez tuti türelem kell.elmúlt a drágám másfél éves,amikor ő kérte,hogy had üljön rá,rá is ült a wc-re bele is psilt,sőt kakilt is,amikor kérte mindig rá ültettük,és este fürdés előtt ment a pisi,aztán egyik napról a másikra 0.nem kérte hogy rá üljön,jó nem ülsz rá,nem is szolt hogy pisilni kell,jó még nem is érett rá mondtam.aztán amikor én próbáltam rá kérdezni hevesen tiltakozott nem pisi nem,oda nem, meg sehová se,semmikor se.csak pelusba és a fürdővízbe.időnként rá kérdezünk,hevesen tiltakozik,mint akit régen oda szögeltek,pedig nem.várom a nyarat.
2011. ápr. 6. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!