Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért dobálja a játékait 17...

Miért dobálja a játékait 17 hósom? Mikor múlik el? Más hasonló korú gyermeke is viselkedik így?

Figyelt kérdés
Bárhogy próbálunk vele leülni játszani, mindig eldobálja, rátipor a játékaira(a gagyibb műanyagokat már el is törte).Mindent csak földhöz vág, hiába szólok rá finoman, vagy erélyesebben. Tudom, hogy hosszabb időre nem igazán köti le egy játék sem ebben a korban őket, no de hogy ez legyen a játék, hogy csak tör-zúz?
2011. febr. 1. 23:01
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem a fiam most lesz 21 hónapos és mai napig dobálja a játékait.17 hónaposan meg tényleg az volt számára a játék,hogy csak dobálta a játékait. Mostmár játszik is velük először és ha megunta akkor eldobálja.Nekem se sikerült sehogy megértetni vele,hogy nem szabad dobálni.

Remélem hamarosan kinövi majd,de már nem olyan vészes mint pár hónappal ezelőtt.

2011. febr. 1. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Az én fiam 2 éves, és még mindig sokat dobál. Egy darabig szépen eljátszik, de a vége mindig az, hogy alacsonyan repülnek a kisautók a szobában. Hiába szólok rá, tudja ő, hogy nem szabad, mégis valami kényszer vezérli :-)
2011. febr. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

az enyém nem dobál. ha vmit dobált, először amikor még "játékból" csinálta, mindig mondtam , hogy a kisautó nem szeret röpülni, úgyhogy azt nem dobáljuk, dobáljuk helyette mondjuk a párnát! mert az t szabad szóval alternatíva. amikor meg már direkt csinálta, finoman, de határozottan rászóltam, ahogy egyébként csak akkor beszélek vele, ha vmi nem stimmel, és ezt pntosan ismeri ezt a hangomat már nagyon régóta. legutóbb 2 hónapja volt (most volt 2 éves), hogy mérgében hisztijelleggel vmit elhajított, ami épp a kezében volt, és azt mondta bumm!!!! és nézett rám, na erre mit lépsz? na azt léptem, hogy olyankor megállt a kés a levegőben, ahogy mondani szokás, hogy érezze, ez nagyon nem szép dolog, akármilyen mérges is, és mondtam neki, hogy édesem, ha dobálod azt a micsodát, el fog törni, és amúgy meg semmi értelme dobálózni, ha dühös vagy. ennyi. semmi egyéb. nem volt belőle soha cirkusz, csak épp éreztettem vele, hoy ez merőben helytelen, és amúgy anya se szokott dobűlózni, ha épp mérges.

de persze ez gyerekfüggő is, kinél mi válik be.

2011. febr. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Akkor "megnyugodtam", hogy nem vagyok ezzel egyedül és még lesz pár dobálózós hónapunk...
2011. febr. 2. 21:52

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!