Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Egy éves gyereketeknek adtok...

Egy éves gyereketeknek adtok kézbe fogható ételt? Pl. Banán, kifli? És eszi?

Figyelt kérdés
2011. febr. 4. 11:14
 1/7 anonim ***** válasza:
szia.banánt nem de kiflit,kenyér csücsköt,narancsot héjastól negyedbe vágva,kekszet,babapiskótát igen.most ugy hirtelen ennyi jutott eszembe.ami nem könnyen törik nem tud belöle nagy darabot letörni kézbe adom.legalább addig is csendben van a lelkem és nem sikít:)lassan 1 éves kiscsaj anyuja
2011. febr. 4. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Természetesen! :) Imádja. Most 16 hónapos kislányom nem engedi, hogy etessem, legyen az vajas kenyér párizsival, vagy leves, főzelék, akármi. Teljesen önállóan kanállal eszi a főtételeket, a kenyeret, ha összevágom neki, úgy is megeszi, de ha elé teszem héja nélkül egyben, azt is megeszi. Banánt kiflit nagyon régóta eszik egyedül. Almát is csak négybe vágom, kimagozom és meg hámozom, úgy kapja tálkába. Igaz, van két bátyusa, lehet, hogy ők is jobban ösztökélik az önállóságra. Bár a kisebbik fiam is 4ennyi idősen teljesen egyedül étkezett. A lánykámnak is már külön teríték kell az asztalnál! :) Úgyhogy szerintem ha nem adtál neki eddig, próbálkozzatok vele! :)

2011. febr. 4. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Igen.Banán,keksz,babapiskóta,nyuszi pufi,kifli,túrórudi.
2011. febr. 4. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem most 9 hónapos, de 6 hónapos korától a kezébe adom a kekszet, banánt, babapiskótát, kiflit, kenyérhéjat ...Eddig nem volt félrenyelésünk, remélem nem is lesz!
2011. febr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem


Én adagolom neki, mert ő egy igazi zabagép, mindent töm a szájába egyből. A tesójától is kinézi a falatokat, ellopja a poharakat, flakonokat és iszik... mindegy mi, csak valami kerüljön a gyomrába.

Ha én etetem, még az is elég necces, mert szó szerint zabál.

2011. febr. 4. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Igen.


8 hónapos korától fogja a kezében a kiflit, kenyeret.

10 hónapos múlt nem sokkal, mikortól banánt, almát és falatokat is csipeget, fog a kezében. 1 éves múlt, mikor már gerezdekre szedett mandarint is önállóan ette. Viszont sosem engedem, hogy szaladgáljon evés közben, leül a fenekére, maga elé veszi a kis tálat és eszeget.

2011. febr. 4. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat!
2011. febr. 5. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!