Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Barátnőm kisfia nagyon sokat...

Barátnőm kisfia nagyon sokat roszalkodik, folyton szaladgál, ugrál, a felnőttek szavába vág szerintem valami nem stimmel vele, mit mondjak a barátnőmnek?

Figyelt kérdés
Legszívesebben nem is mennék hozzájuk,pedig a legjobb barátnőmről van szó, a gyerek miatt két szót nem tudunk váltani.MOndtam neki,hogy próbálják meg a gyereket szigorúbban fogni,de ennek ellenére is igen nagy türelemmel és szép szóval próbálkozik.
2011. febr. 4. 15:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a gyerek? Ha 2 év körüli, akkor ez normális. Hosszabb idő a szocializálódás, amikor is megtanulja, hogy nem szabad a felnőttek szavába vágni.
2011. febr. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
5 éves.
2011. febr. 4. 15:16
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem írtad, hogy hány éves a gyerek, hiszen nem mindegy, hogy egy három-, vagy egy hatévesről van-e szó.


Mivel a kicsi valószínűleg több figyelemre vágyik, ezért nem hiszem, hogy a "fegyelmezés" ez esetben célravezető lehet. Sokkal inkább a gyerek energiáit kellene jobban lekötni, többet foglalkozni, beszélgetni vele. Áldásos lenne közösségbe járatni, kortársak, gyerekek közé.


Vannak olyan gyerekek, akik több figyelmet igényelnek, nem játszanak el egyedül. Valószínűleg ez a kisfiú is ilyen. Amíg nagyon kicsi, addig hiába is magyaráznátok neki, hogy "anya most nem ér rá", hiszen a kicsi gyereknek még anya "saját tulajdon", akire bármikor számíthat. A nagyobbal már meg lehet értetni, hogy a felnőtteknek is van saját élete, vannak olyan témák, amiket csak egy másik felnőttel tudnak megvitatni, és ezt a nagyobb gyereknek meg kell tudnia érteni. Ha nem érti meg, érdemes lehet kivizsgálni, mi lehet az ok. Legtöbbször valóban csak több figyelemre vágyik, amit pedig akkor kellene megkapnia, amikor a vendégek nincsenek ott.

2011. febr. 4. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Jár közösségbe.

Kívűlállóként én úgy látom,hogy túlzottan elkényeztetik,körülötte forog minden .

2011. febr. 4. 15:22
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanígy voltam én az egyik berátnőm keresztfiával. Pedagógus vagyok, sokat vagyok gyerekek között, és nagy családunkban is van több kiskorú, de ez a kisfiú nagyon idegesített. úgy éreztem nem 100%-os, és az óvónénije is ezt mondta. Aztán iskolás lett, és nem tudott igazán beilleszkedni. Már kamasz, nem látszik rajta annyira, de most kiderült, hogy apuci súlyos idegbeteg és örökölte a fia is. De apukán gyerekkorában és még pár éve sem lehetett észrevenni.

Aztán van egy másik nagy fiú is, akiről ugyanígy vélekedtek sokan. Mára semmi gond vele. Tehetséges művész.

2011. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
45%

Nem lehet, hogy az én barátnőm vagy?


Nálunk is ez a helyzet, de én a barátnémtól várom el, hogy türelmesebb legyen (vagy ne tegyen szívességet és ne jöjjön többet ha ennyire nem bírja elviselni).

Keveset vagyunk együtt, sokat dolgozunk. A fiam csak örül, ha végre otthon velünk lehet és zavarja ha ebben a kevés időben is másvalaki felé fordul a figyelmem...ezért rosszalkodik. Hogy én erre elkezdjem büntetni??? Na nem!

2011. febr. 5. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!