Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Kisfiam szeptembertől megy...

Kisfiam szeptembertől megy oviba. Jól teszem, ha már most mondogatom neki? Vagy inkább hagyjam még?

Figyelt kérdés
Unokatesó már jár oviba, és az én fiam is mindig kérdezgeti, hogy Ő mikor mehet, mit fognak ott csinálni, ki van ott, mit fog ott enni, milyen játékok vannak, ... Sokat beszélgetünk róla. Nem ártok ezzel neki?
2011. febr. 4. 15:03
 1/5 anonim ***** válasza:
Honnan tudod hogy fel is veszik? Unokatesó is odajár? Csak azért mert mi is oviba szeretnénk iratni, de kevés az esély...
2011. febr. 4. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Mi falun lakunk, és azt mondta a vezető óvónő, hogy felveszik. Nincs olyan sok gyerek, én itthon leszek a tesóval, de így is felveszik.
2011. febr. 4. 16:11
 3/5 anonim ***** válasza:

De jó! Mi Bp.n lakunk, itt nagyon nehéz az ovi helyzet, én is kistesóval vagyok itthon, és ez hátrány a felvételnél...

Szerintem, ha a gyermeked már érti mi az az ovi, meg már megmutattad neki séta közben pl., akkor nyugodtan mondd neki, hogy nemsokára majd ide fog ő is járni a többi gyerekkel együtt és ez milyen jó. Ő is beszél már? Mert akkor érdemes ezeket megbeszélni vele szerintem. Legalábbis én így csinálom.

2011. febr. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Én úgy veszem észre, hogy érti miről van szó. Van olyan könyve, amiben az óvodai életről van szó, nagyon szereti.

Akkor ezentúl is beszélgetünk róla.

Köszi!

Nem gondoltam, hogy máshol ennyire rossza helyzet. Szóba sem került, hogy azért nem vennék fel, mert én itthon vagyok.

2011. febr. 4. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Én csak nyár vége felé kezdtem el mondogatni. Szerintem még túl sok idő van szeptemberig, ha most elkezded nem fogja tudni kivárni és óhatatlanul csalódás lesz a nagy rákészülés után...


Amúgy aranyos volt az első nap estéjén, amikor megkértem, hogy meséljen, milyen volt az ovi ezt mondta: Mesélek neked az oviról anyu, mert jártam!

2011. febr. 5. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!