Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most vagyok 26 hetes a második...

Most vagyok 26 hetes a második babámmal. Az első 17 hónapos. Szülés után megkapom a GYED-et és utána a GYES-t az első után, plusz még a második után a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor hogyan fognak alakulni ezek a juttatások? Milyen összegűek lesznek?
2011. febr. 4. 15:41
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Csak a legkisebb gyermek után jár pénzbeli ellátás: tgyás, utána gyed és 2. életév után gyes. Családi pótlék az egyetlen amit mindkét gyermek után megkapsz. Borzasztó, de ez van!
2011. febr. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
0%
A juttatások összegének számítás módja nem változik, az adott juttatás első kifizetését megelőző évben kapott jövedelem (neked gyed) átlaga az alap, összege: az alap 70%-a a tgyás és a gyed, azzal, hogy a gyed max összegű. Ezek az összegek most biztos kevesebbek lesznek mint az első babánál, mert akkor a tényleges jövedelmed volt az alap és az gondolom több volt mint a gyed.
2011. febr. 4. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:

ÁÁÁÁ.


Óriási tévedés, hogy a gyed lesz az alap, ellátás sosem alapja egy másik ellátásnak!


Szülés után kapod a második baba után a tgyást (összege annyi, mint az előzővel, ha a minimálbér kétszeresét, vagy annál kevesebbet kerestél, illetve ha ennél többet kerestél, akkor sajnos a tgyás kevesebb lesz, mert annyi lesz a maximuma, mint a gyednek), a gyed pedig ugyanannyi lesz, mint az első babával most, ugyanis a gyed összegét, mivel gyedben szülsz A SZERZŐDÉS SZERINTI BÉREDBŐL fogják kiszámolni. NEM az előző évi gyededből!

2011. febr. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:

Bocsánat ellátás alapja nem ellátás, ez igaz, és a gyed alapja nem a mostani gyed ez igaz.


ÁÁÁÁÁÁÁÁ ha vki gyeden van és jön a következő baba akkor sosem a bér szerinti jövedelem a számítás alapja!!!! Hanem egy meghatározott alap, a minimálbér 2szeresének 70%-a, de utánanézek a jszabálynak ha kell és folytatjuk a polémiát.

Tapasztalatból tudom! Sajnos!

Igaz szakvizsgán én is azt válaszoltam amit az előttem író, ez tetszett a vizsgabiztosnak mert az lenne a normális. De sajnos nem gyerekpárti a szabályozás.

2011. febr. 4. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:

Tévedsz.


Tessék a jogszabály:

(4) Ha a biztosított a (2)-(3) bekezdésben (irányadó időszakban) táppénzalapként meghatározott jövedelemmel nem rendelkezik, táppénzét - az (5) bekezdésben foglaltak kivételével - a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér alapulvételével kell megállapítani, kivéve, ha a szerződés szerinti vagy a tényleges jövedelme a minimálbért nem éri el. Ez esetben a táppénz alapja a szerződés szerinti, ennek hiányában a tényleges jövedelem.


(5) Ha a biztosítottnak azért nem volt a (2)-(3) bekezdés szerint figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a (4) bekezdés szerint megállapított összegnél kedvezőbb.(5) Ha a biztosítottnak azért nem volt a (2)-(3) bekezdés szerint figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a (4) bekezdés szerint megállapított összegnél kedvezőbb.


Lehet, hogy szerinted nem ilyen a szabályozás, de a gyakorlatban ez pontosan így működik (REP-jogász - így van róla némi sejtésem).

De ha akarod, vitatkozhatunk.

2011. febr. 4. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Akkor nézz utána, mert igaza van a harmadiknak. Gyere vissza a jogszabállyal...

A lényeg, kedves kérdező, hogy a szülés után igényelheted a TGYÁS-t, GYED-et, majd GYES-t a második babára, az igényléstől viszont le kell mondanod az első gyerek után járó ellátást, csak egy ellátás jár neked ugyanis. De eldöntheted, melyik gyerek után járó ellátást kéred. De csak az egyiket kérheted.

2011. febr. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Ja, és még valami:

A minimálbér 2szeresének 70%-a a maximális összeg ellátás esetén. Ha nincs 180 bérezett nap, akkor nemcsak a gyed maximuma az általad leírt összeg, hanem a tgyásé is.


Ugyanaz a jogszabály, amiből fentebb idéztem, nagyon nem kell keresgélned, mert minden egy helyen van, de segítségként:

a kötelező egészségbiztosítás ellátásairól szóló 1997. évi LXXXIII. törvény

és az ennek a végrehajtásáról szóló 217/1997. (XII. 1.) Kormányrendelet

2011. febr. 4. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:

Igen, akkor abban egyetértünk, hogy ha vki a minimálbérnél többet keres, akkor a tgyás a minimálbér 2szeresének 70%a. Én ebből indultam ki.

Mi alapján mondod hogy a gyed alapja a szerződés szerinti bér? Ha a bér kevesebb mint a minimálbér. De ha magasabb?

Mi az a REP jogász?

2011. febr. 4. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Tehát akkor abban is egyetértünk, hogy a tgyás max összege - mivel a kérdezőnél nincs 180 bérezett nap - a minimálbér 2szeresének 70%a.

Így a tgyás esetében egyet beszéltünk.

2011. febr. 4. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
Bocsi de automatikuan abból indultam ki, hogy több a bére mint a minimálbér
2011. febr. 4. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!