Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most vagyok 26 hetes a második...

Most vagyok 26 hetes a második babámmal. Az első 17 hónapos. Szülés után megkapom a GYED-et és utána a GYES-t az első után, plusz még a második után a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor hogyan fognak alakulni ezek a juttatások? Milyen összegűek lesznek?
2011. febr. 4. 15:41
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Én gyedben szültem és a második gyedem kevesebb volt. Tehát nem az első gyeddel egyező összeg, nem a szerződés szerinti bér alapulvételével kiszámítva.
2011. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
Igen, a harmadik eredetileg is ezt irta: "a tgyás kevesebb lesz, mert annyi lesz a maximuma, mint a gyednek"
2011. febr. 4. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Igen, tgyásban egyetértettünk korábban is. A hangvétel ellenére
2011. febr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:

Oké, akkor újra.


A jogszabályból veszem, hogy a szerződés szerinti bér. Ugyanis a jogszabály ezt írja:


"26. § (1) Tényleges jövedelem hiányában az ellátásra való jogosultság kezdő napján érvényes szerződés szerinti jövedelmet kell figyelembe venni. A tényleges, illetőleg a szerződés szerinti jövedelem naptári napi összegét a 31. § (7)-(8) bekezdésének megfelelő alkalmazásával kell kiszámítani. Az egyéni és társas vállalkozók ellátását tényleges jövedelem hiányában a jogosultság kezdő napján érvényes minimálbér figyelembevételével kell megállapítani."


Azt meg már bemásoltam neked a vonatkozó jogszabályból, hogy ha azért nincs tényleges bér, mert tgyásban,gyedben, táppénzben részesült valaki, akkor mi a helyzet.


A REP-jogász annyit jelent, hogy Regionális Egészségpénztárnál dolgozó jogász.

Sajnálom ha nem tetszett a hangvétel, de legközelebb is ilyen lesz BÁRKIVEL szemben, aki a hozzá nem értése ellenére ragaszkodik hozzá, hogy félretájékoztasson bárkit.


Úgyhogy a rövid lényeg (amit azt hiszem, már eléggé alátámasztottam jogszabályi háttérrel), hogy amennyiben valakinek az irányadó időszakban azért nem volt 180 bérezett napja, mert tgyásban vagy gyedben részesült, annak a jogosultság kezdő napján érvényes szerződés szerinti bére alapján kerül kiszámításra az ellátás.


Szeretnél még vitatkozni?

2011. febr. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
Szeretném ha így lenne. De hangsúlyozom, hogy a második gyedem kevesebb mint az első. Ha a szerződés szerinti bér alapján számolták volna ki, akkor a max. összeget kellene most is kapnom. Hol a hiba?
2011. febr. 4. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
Mikori a jelenleg hatályos, általad idézett jogszabályhelyeknek a hatálybalépési időpontja?
2011. febr. 4. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Lehet azért kevesebb a második gyeded, mint az első, mert nem kértél adójóváírást. Az is lehet, hogy rosszul számolták ki - előfordult már számtalan alkalommal. Az is lehet, hogy a korábbi gyedet megalapozó jövedelem magasabb volt, mint a szerződés szerinti béred (ez adódhat akár 13. havi fizetésből, évközi jutalomból, ruhapénzből, vagy akár jutalékból is, amiket értelemszerűen gyed alatt nem kapsz)

Ettől még a jogszabályi hivatkozás nem változott.

Az általam linkelt részek már évek óta élnek, több minden változott az elmúlt időszakban, de ezekhez a részekhez senki nem nyúlt.


Őszintén szólva (és tényleg nem bántásból) számomra teljes mértékben érthetetlen, hogy ahelyett, hogy utánajárnál, mi az oka az ellátásod változásának, kényelmesebb hibáztatni a rendszert, és terjeszteni helytelen információkat.


Csak egy példa: egy kismamának 24 ezerrel kevesebb gyedet állapítottak meg, ő beletörődött, aztán teljesen véletlenül találkoztunk, és amikor elmondta, mi a helyzet, ugyanezt mondtam el neki mint amit most neked.

És láss csodát, vette a fáradtságot, elment, megmutatta, amit írtam, és visszamenőlegesen megkapta az elmaradást. Tudod itt is emberek dolgoznak, akik tévedhetnek szomorú, de ez van.

2011. febr. 4. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
Mennyi bruttó esetén jár a max gyed? Mert szerintem nekem azt kellene kapnom. Ha a folyósító a mhely, mint kifizetőhely, akkor ők számolják - esetleg rosszul?
2011. febr. 4. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
Meg kell mondjam, hogy számomra megdöbbentő ez a jogszabályi rendelkezés, még senki nem hívta rá fel a figyelmemet, sőt, azt erősítették amit én mondok, hogy a gyed alapja - ha nincs 180 nap bérezett jövedelem, pl gyed miatt - a minimálbér 2szeresének 70%a.
2011. febr. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
Azért nem jártam utána a kevesebb gyednek, mert egy pénzügyis barát kiszámolta a minibálbéres módszerrel és pont annyit is utalt a mtató. Eddig bíztam bennük... :(
2011. febr. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!