Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Most vagyok 26 hetes a második...

Most vagyok 26 hetes a második babámmal. Az első 17 hónapos. Szülés után megkapom a GYED-et és utána a GYES-t az első után, plusz még a második után a TGYÁS-t?

Figyelt kérdés
Ha nem, akkor hogyan fognak alakulni ezek a juttatások? Milyen összegűek lesznek?
2011. febr. 4. 15:41
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Ha a biztosítottnak azért nem volt a (2)-(3) bekezdés szerint figyelembe vehető jövedelme, mert táppénzben, terhességi-gyermekágyi segélyben, gyermekgondozási díjban részesült, a táppénz naptári napi összegét a korábban folyósított ellátás alapját képező összeg figyelembevételével kell megállapítani, ha az a (4) bekezdés szerint megállapított összegnél kedvezőbb.


Tehát meg kell nézni, hogy a korábbi gyed alapjául szolgáló összeg vagy a szerződés szerinti összeg a kedvezőbb számítási alap. Arra kell rákérdezni, hogy a mtató mit vett alapnak. Szerintem a minimálbér... sajna, nehéz lesz tisztázni, de remélem mostmár tisztán látok. szerinted? És köszi. Le a kalappal!!!

2011. febr. 4. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Eltűntél.... :(
2011. febr. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:

Itt vagyok, csak hosszú volt a nap:)


Figyelj, ha gondolod, szívesen átszámolom neked, mennyit kellett volna kapjál, csak küldd el, hogy mikor szültél, (mindkét babát) és az első baba előtti jövedelmed mennyi volt, és mennyi a szerződés szerinti bruttód.

:D

2011. febr. 5. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Köszi előre is. Előszedem a papírokat és küldöm priviben. A holnap nálunk lesz sűrű, egyedül leszek a gyerekekkel.. vmikor utánanézek az adatoknak. Nekem emelkedik a fizetésem, fizetési fokozat váltás miatt, gondolom az jogosultságkori vagyis a gyed kezdő napja kori bérem kell?
2011. febr. 5. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
Igen, az akkori, amikor igényelted a gyedet. Mindegy mikor küldöd, ahogy hozzájutok, megnézem, és írok.
2011. febr. 6. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!