Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Miért mondja sok anyuka még a...

Nigra kérdése:

Miért mondja sok anyuka még a 3éves gyerekére is hogy hónapos?

Figyelt kérdés
Én is anyuka vagyok, de nem értem. Néha a hideg kiráz amikor azt mondja egy anyuka, hogy a 32hónapos babám. Szerintem ennyi idősen már nem babák. Természetesen nem bántani akarok senkit, csak nekem nagyon szokatlan, én nem tudom így számolni. Nekem egy éves koráig volt hónapos.
2011. febr. 5. 08:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Talán az oltások miatt maradt meg ez az elnevezés. Vannak olyan választható oltások amiket már ilyen nagy korban kapnak a ,,babák". Enyém 27 és fél hónapos,de azt szoktam mondani,hogy 2,5 éves ill. 2 éves 4 hónapos.
2011. febr. 5. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Enyém is 28 hónapos, van, hogy igy írom, mert mèg nem 2,5 éves. Akkor váltok a 2 éves 4 hós elnevezésre:) tudom, hogy béna ez a "hónapozás", de én is igy számolok, itt tanultam:)
2011. febr. 5. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
én is itt láttam először és néha a hideg ki tud rázni. :D főleg amikor már ilyen 32hónapos kifejezéseket használnak:D
2011. febr. 5. 09:58
 4/11 anonim ***** válasza:
Én két éves koráig hónapokban számoltam de most már 2 éves, így azt mondom hogy két éves.
2011. febr. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

de úgy őszintén, kit érdekel, hogy a gyereked 32 vagy 38 hónapos-e? 3 éves és kész. A többi senki sem érdekel.

A "babák" pedig 1 éves koruktól fogva kisgyerekek.

2011. febr. 5. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
utolsó most engem támadsz???
2011. febr. 5. 10:11
 7/11 anonim ***** válasza:

Mert egyéb dolguk sincs minthogy számolják a hónapokat. Qvára ráérnek.

Az oltás miatt 18 hónapos korig érdemes számolni. Utána már lassan kétéves a gyerek. Nem tudom, én is néztem egy kérdést a 32 hónaposról, akkor jutott eszembe, hogy megszámolom a majdnem kétévesemet:) 22 hónapos. Vaooooo

Én eddig igy mondtam:másfél éves, másfél elmúlt, kétéves lesz.

Lehet,hogy aki hónapokban mondja a kisgyermekkort az nem akarja hogy nőjjön a gyerek, hónapban olyan babásabban hallatszik. De a nagyobbiknál ha megkérdezték volna 3 év közeledtével hány hónapos, háááát ha agyonütöttek volna se tudtam volna azonnal megmondani:)

2011. febr. 5. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
ez így is lenne sztem a normális:)
2011. febr. 5. 10:32
 9/11 anonim ***** válasza:
0%

Kinek mi a normális.

Te azért "nézel le" másokat mert arra van ideje, hogy ilyeneket számoljon, Neked viszont arra van időd, hogy ilyeneken gondolkozz...

Tudod, minden relatív---még a normális is!


És ezt minden bántó szándék nélkül írtam.

2011. febr. 5. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Az enyém 17 hónapos, ha megkérdik, mennyi idős, azt mondom, hogy már mindjárt másfél éves. :) Anyukák közt esetleg hónapban mondom, mert ők még képben vannak, hogy akkor az "mennyi". Én már másfél éves kor felett is hülyeségnek tartom a hónaposdit. Mikor azt mondják, 22 hónapos, vacilálok, hogy akkor most a másfélhez, vagy a 2 évhez van közelebb. :D (Persze nem vagyok hülye matekból, csak zavarónak tartom.)

2 éves kor alatt még látszódik, hogy valaki idősebb, vagy fiatalabb, a tudása alapján. 2 éves kora után azonban lassan utolérik egymást a gyerekek. Mind jár, beszél, és szobatiszta. :) Más meg nem érdekli az embert, mind okos és szép, aztán kész. :)

2011. febr. 5. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!