Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit tegyek 30hónapos a fiam a...

Mit tegyek 30hónapos a fiam a kislányunk 2.5 hónapos és attól a perctől amikor bementem szülni a kisfiam újra bepisil?

Figyelt kérdés
Ahogy bementem a kórházba,már másnap kaptam az smst a páromtól hogy bepisil a fiunk,a 2.születésnapja előtt 1 nappal,szólt hogy anya nem kell pelus az a pici babáknak van és onnantól kezdve se éjjel se nappal nem kellett a pelenka neki 1 balesetünk sem volt a kijelentése óta,és mióta megvan a hugi katasztrófa az egész lépten nyomon bepisil már 2x be is kakilt próbáltam hogy újra pelust adok rá de nem hajlandó felvenni,nem engedi nagyon síni kezd és inkább hagyom is nem akarom erőltetni,nem dorgálom meg a balesetért,megkérdezem mért történt?,miért nem szólt ezt így nem lehet te már nem vagy kis baba,ha az vagy húzzunk pelust,mire ő én okos batyi vagyok nekem nem kell pelus!Valaki volt már hasonló helyzetben ?vigyem szakemberhez vagy mi legyen kétségbe vagyok esve teljesen!:(
2011. nov. 6. 10:26
 1/6 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Szerintem kisfiaddal keressetek meg egy nevelési tanácsadót, ahol pontosabban megmondják hova forduljatok vagy egy gyermekpszichológust. A kisfiadnak a testvér születése nagyon nagy stresszhelyzet és valószínűleg nem tudja azt feldolgozni. Lehet hogy úgy érzi ő kevesebb figyelmet kap, vagy valamilyen más okból szorongás alakult ki nála. Érdemes minél előbb szakemberhez fordulnotok.

2011. nov. 6. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ez egy "normális" dolog, el fog múlni. Nem kell itt nevelési tanácsadó. Így reagál a pszichés ingerekre, változásokra. Most gondold el, jött egy jövevény, most már nem Ő az első, másodrendűnek érzi magát, mivel már nem vele töltöd az összes idődet, sőt apa sem, és még a mamák sem körülötte forognak.

Ajánlom Ranschburg Jenő Félelem Harag Agresszió című könyvét, illetve a GYermeklélektant (Mére-Binet)


Találtam egy cikket:

A szobatisztaság, éppen úgy mint a járás és beszédtanulás, együtt jár a gyerek értelmi, érzelmi és testi fejlődésével. Vagyis a szobatisztaságra a gyereknek meg kell érnie, valamint akarnia is kell. A szobatisztaság teljes kialakulása a két-hároméves kor közötti időre tehető. Ebben az időszakban gyakoriak a kisebb-nagyobb visszaesések, amikor a kicsi átmenetileg "elfelejti" a bilit. A levelében nem tért ki arra, hogy a hétvégéken otthon is rendszeresen bepisil-e a kicsi, s arról sem írt, hogy mi a helyzet a "nagyobb dologgal", ez még a pelusba megy, vagy ez is a bilibe? Mivel a szobatisztaság végső soron a gyereken múlik, ezzel bizonyos mértékig szabályozni tudja a környezetét, ezért nagyon fontos, hogy ne alakuljon ki egy mérkőzés, amolyan "ki az erősebb" mérkőzés, a gyerek és a felnőttek között. Ha a kicsi valamiért nem akarja megtenni a felnőtteknek azt, hogy időben szól, annak oka van. Lehet, hogy a már említett önállósodási törekvéseiben akadályozzák, ezzel azt sugalmazzák neki, hogy hagyatkozzon a felnőttekre, így a gyerek, mint másban is, a szobatisztaságban is a felnőttekre vár. ("ezt még nem tudod megcsinálni", "ez még nem megy neked", "vigyázz, leejted, leöntöd magad" stb.) Azért nehéz konkrét tanácsot adni, mert a kicsi bölcsiben töltött idejéről nincsenek konkrét információk. Azt javasolnám, hogy beszélgessenek el a gondozónőkkel a kicsiről, de ne csak a szobatisztaságról, hanem az ott töltött napjairól általában. Sokat sír-e az elváláskor reggel, hogyan játszik, jelzi-e vagy sem azt, hogy pisilnie kell. (Azt érdemes tudni, hogy a megbízható szobatisztasághoz a gyereknek el kell érnie egy bizonyos testi fejlettségi szintet is, ami egyrészt a húgyhólyag megfelelő méretének eléréséből, másrészt az idegi szabályozások kialakulásából, majd stabilizálódásából áll. A szobatisztaság kialakulásának idején sokáig még nagyon nagy intenzitással és hirtelen jelentkezik a vizelési inger, a gyereknek egyszerűen nincs ideje kiérni, vagy szólni, mert a hólyag hirtelen feszülését még nem tudja kontrollálni). Azt is érdemes megfigyelni, hogy a szobatisztaság "elvesztésétől" mennyire szenved a kicsi. Nagyon a lelkére veszi, vagy nem okoz számára problémát. Mindezeket figyelembe véve lehet, hogy jót tenne, ha egy időre visszakerülne rá nappalra is a pelenka. Mivel okos, értelmes kislány, beszéljék meg vele, mit szólna hozzá, ha újra pelusos lenne nappalra is, ha akarja szóljon ezután is, ha bilire szeretne ülni. Ha pedig egyáltalán nem akarja a pelenkát, akkor is szólhat, akkor újra lekerül róla. Emellett próbálják az önállósodási törekvéseit otthon is és a bölcsiben is támogatni, mert ha megtapasztalja, hogy egyre kompetensebb a világban, nagyobb biztonsággal fogja saját funkcióit is kontrollálni.

Önöknek azt javasolnám, hogy az átmeneti visszaesés miatt ne aggódjanak, kétéves korra még "nem kell" szobatisztának lenni, adjanak időt a lányuknak. Továbbra is biztosítsanak számára meleg, elfogadó családi légkört, legyenek türelmesek hozzá.


Ezt a gyermeksziget.hu -n találtam, egy szintén ugyanilyen problémával küzdő édesanya levelére válaszul:

Ha nem írta volna levelében, hogy rövid időn belül kistestvér érkezik a családba, akkor is nagy valószínűséggel gyanítottam volna, hogy testvérféltékenységről van szó. Kislánya otthoni viselkedéséből egyértelműen kiderül, hogy fő célja az, hogy felhívja magára szülei, elsősorban édesanyja figyelmét.

Nem írt róla, hogyan történt, ill. történik a kistestvér születésére való érzelmi felkészítés, de érdemes lenne átolvasni oldalunk ebben a témában íródott cikkeit. Ha ugyanis nem megfelelő módon történik az érzelmi felkészítés, az komoly lelki válságot okozhat a nagyobb testvérkénél. A szobatisztaság problémáját érdemes lenne ebből a szempontból megközelíteni és keresni rá a megoldást.


Egyébként, bizonyítván hogy valóban lelki eredetű dologról van szó rokonságunkban van egy 3 éves kisfiú (akkor született az én fiam)nálunk voltak látogatóba. Már régen szobatiszta. Bekakilt. Elmondta az anyukája hogy mostanába többször előfordult, és be is pisil úgy hogy még nem is szól. Később kiderült, problémák voltak a szülők között (mára már nem élnek együtt). Természetesen ezzel arra célzok, hogy a kistestvéri féltékenység is okozhat ugyanilyen problémákat!

2011. nov. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
2 honapja szultem, amikor haza erkeztunk a korhazbol szinte azonnal bepisilt a nagyobbik, akkor volt 2 eves 3 hos es 5 honapja szobatiszta, nem szidtam, annyit mondtam szomoru vagyok ha bepisil es nem szol, de attol ugyanugy szeretem ot. Ket hetig tartott kb, azota nem volt tobbet baleset. Sok szeretetet es odafigyelest igenyel.
2011. nov. 6. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nekem is 2év 3hó van a két fiam között.

A nagy még nem volt szobatiszta mikor a pici született, de egy pelenka kellett éjszaka, és max 2napközben, mert sokszor szólt, hogy bili- szóval szépen alakulóban volt nála a szobatisztaság.

MIkor hazajöttünk a kicsivel 2hétig annyi pelenkát elhasználtunk vele, mint azelőtt 2hónapig- de összesen 2hétig tatott nálunk is a visszaesés. Utána 1hétig az volt mint előtte- ez a 2-3pelenka /nap, és utána szólt, hogy akkor ő befejezte a pelenkás időszakot- azóta éjjel-nappal szobatiszta. Kb 3baleset volt azóta. Ennek már több mint egy éve.


Nálatok azért fura, hogy a kicsi is már lassan 3hónapos- és még mindig tart ez a visszaesés. Azért szerintem ártani nem árt, ha kikéred egy szakember véleményét.

2011. nov. 6. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat az én fiam éjjel nappal kaki,pisi szobatiszta,a kistesó érkezésének minden lépésébe bevontam,ő választott ki szinte minden dolgot a tesónak,és mindig kapott ő is valamit amikor a huginak vásároltunk puszilgatta a pocim nagyon várta,biztosan kevesebb figyelmet kap tőlem mert eszméletlen bukós a hugica és ennél fogva nagyon sok figyelmet igényel,bevon a szopizásokba is hagyom hogy pelusozásnál segítsen,de kevés neki,mindenképp felkeresek akkor egy szakembert:(Köszönm.
2011. nov. 7. 07:52
 6/6 anonim válasza:

Kedves kérdező!

Egyszer írtam egy választ a kérdéséhez, és érdeklődni szeretnék, hogy sikerült-e megoldani a problémát.

2012. jan. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!