Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bejön a leszoktató bugyi?...

Bejön a leszoktató bugyi? Hány darabot vettetek belőle?

Figyelt kérdés
Elég drága, 2000 Ft körül van. De ha bejön, végülis érdemes, elég sokat költünk már pelenkára. Az a baj, hogy nem lehet szárítóba betenni, így min. 6 db kéne, nem? Az már elég húzós összeg. Érdemes beruházni rá? Mert már mindenfélével kecsegtetem, de nem hajlandó se bilizni, se a wc-re ráülni. 2 hónap múlva lesz 3 éves. Bölcsibe nem veszik fel, az óvodába meg szobatisztának kell lennie. Nagy szívás lesz, ha emiatt nem tudok visszamenni dolgozni.
2011. febr. 8. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:

Mi kaptunk kölcsön 1 db-ot és elég volt. Csak akkor adtam rá, amikor elmentünk otthonról. Otthon sima bugyiban volt. Ő sem akart bilire, WC-re ülni. Aztán nem adtam rá pelust, csak alváshoz és 2 nap múlva már szinte sose pisilt be. Mondjuk az alatt a 2 nap alatt jó sokszor át kellett öltöztetni, de megérte.

Szóval én úgy gondolom, hogyha már megérett a pelusmentességre (ennyi idősen valószínűleg igen), akkor menni fog. A lányom 3 hónappal a 3. szülinapja előtt kezdte a bugyizást és amikor 3 évesen ovis lett, nem volt baleset.

2011. febr. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nekünk nem is volt leszoktató bugyi, sőt, most hallok ilyenről először. Mi úgy oldottuk meg a dolgot, hogy nappalra sima bugyikát adtam rá, éjjelre pelust. 2-3 nap alatt rájött, hogy kevesebb a macera, ha bilizik, igy megtanulta. Persze, a gyermek azt is tudja, hogy pelussal még kevesebb számára a macera. :))) Pár napig sokat mosol, és takaritasz, de megéri.
2011. febr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Off lesz, bocsánat!

Aktuális lesz nálunk is az ügy, kérdezném, hogy hol lehet venni ilyen bugyit, hogy néz ki?

Köszönöm.

2011. febr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Én a Brendonban vettem. Egy bugyi, aminek a közepébe van varrva egy nejlon, emiatt állítólag nem lesz nedves a ruhája, ha bepisil. Közben én magam is rájöttem a válaszra, nekünk még nem való. Ha egyszer-egyszer van baleset, akkor lehet, hogy jó, de az én lányom 1 óra alatt teljesen átáztatta a ruháját, pedig még textilpelust is tettem bele. Gondolom sokszor pisilt, egész délelőtt iszik.

Anyukám is azt mondta, hogy csak bugyit adjak rá, ne kezdjem most a textilpelusozást. De nem fázik meg most? Mi van, ha a kanapéra, szőnyegre pisil? Emiatt gondoltam inkább a textilpelust, de ma az sem nagyon érdekelte, hogy mindene pisis.

2011. febr. 8. 21:25
 5/8 anonim ***** válasza:

"De nem fázik meg most?"


Nem. Én is télen szoktattam le a gyerkőcöket. Mondjuk az utcára ne pelus nélkül vidd, de azt is sejtem,hogy erre nem kell külön felhivni a figyelmet.


"Mi van, ha a kanapéra, szőnyegre pisil?"


Sika-mika dance. Mi csak igy hivtuk, mert állandóan suvickoltam valamit. De, nem ez volt a vészes nálunk, hanem az éjjeli leszoktatás a peliről. Hiába volt leszoktatós pelenka az ágyban,és nagyméretü szemeteszsák a lepedő alatt, minden este elmocorgott, és a végén bűzlött az ágy, hiába sikáltam. Na de ezért is vettünk első rács nélküli ágynak olyat, ami kényelmes, de nem annyira tetszetős, viszont nagyon olcsó használt darabot. Igy azokat nem sajnáltuk kidobni, és venni másikat a végén.

2011. febr. 8. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat. Nagy franc az én lányom. Ma reggel már ő mondta, hogy nem akar pelust, hanem bugyit. Szép bugyikákat vettem neki, nagyon tetszik neki. Egész délelőtt abban volt, pisi semmi. Visszatartotta. Aztán kimentünk sétálni, persze adtam rá pelust. Bejöttünk, már ő mondta, hogy bugyit akar. Teljesen tele volt a pelsu fél óra alatt! Aztán meg közölte velem, hogy a kanapéra pisil. Ráültettem a wc-re, ott ült vagy fél órát, semmi eredmény. Aztán a délutáni alváshoz adtam rá megint pelust. Hát, ennek is nem sok értelme van, szerintem.
2011. febr. 9. 14:57
 7/8 anonim ***** válasza:
De igen van! Már tudja visszatartani, ami azért nagyon jó. Várj, légy türelmes és ne bántsd, ha nem sikerül neki, csak magyarázz és magyarázz.
2012. ápr. 17. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi, ez már egy éve volt, azóta szobatiszta. Most jön lassan a második gyerekem, ő most volt 2 éves. De úgy látom, ő még visszatartani sem nagyon tudja.
2012. ápr. 17. 13:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!