Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Bugyi nélkül van napközben,...

Bugyi nélkül van napközben, de egy pillanatig sem zavarja, ha jön a pisi, van értelme próbálkozni?

Figyelt kérdés

Úgy látom egyáltalán nem érdekli, hogy lepisili a lábát vagy ácsorog a pisiben, megtörlöm és megy tovább, a bilire rá se hederít, nem szól se előtte se utána.

Hagyjam még a dolgot ,tegyek rá pelust inkább, vagy előbb utóbb lesz eredménye így is?! (20 hós)


2011. júl. 11. 10:05
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
Kicsi még. Majd 2-2,5 éves kora körül próbálkozz. Kisfiam 28 hós, mi most próbálkozunk. Nem sok sikerrel:-) De hosszú még a nyár.
2011. júl. 11. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kisfiam két és fél éves, hát őt sem zavarja. A bilit kerüli, nem szól, ha pisilni, kakilni kell, hogy bilire ülne, inkább kéri a pelenkát. Óvatosan próbálkozom én is vele, mert a múltkor már székrekedése volt, holott nem erőltettem a bilizést nála soha, de nem volt hajlandó ráülni. Napközben sokat meztelenkedik az udvaron.
2011. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
46%

Mi 2 évesek múltunk múlt hónapba de nálunk is ez a helyzet:(((

Körülöttünk mindenki szoba tiszta már nappalra de az én fiam....nem beszél szinte semmit és nem is érdekli a pisi sem.Tegnap bugyiba kaka is ment nem foglalkozot vele...Hosszú a nyár de napi 10-12 bugyit mosok,öblítek.A bilin képes 40 percet is ülni de ha pisilnie kell vagy felpattan vagy veszi elő a pelust és szinte könyörög hogy adjam fel rá.:(((

2011. júl. 11. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Az én leányzom nem hiányolja a pelust, ill. úgy mondom , hogy nem érdekli, hogy van vagy nincs.Ha pelusba kakil többnyire mutatja, de amúgy általában előbb érzem meg, vagy látom rajta, hogy jön, de olyankor elszalad vmerre és ott erőlködik tovább. :)

Úgy veszem észre, hogy ez már egyáltalán nem kor kérdése, mert van aki 14 hósan már tud bilizni ügyesen és van aki még 3 évesen is kínlódik vele.

2011. júl. 11. 10:26
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
első vagyok. Nem kor, hanem érettség kérdése. De nem kell összetéveszteni azt a fogalmat a szobatisztasággal, amikor a 1-1,5 évest biliztetik. Az egy dolog, hogy ráültetik, rá is ül, és bele pisil/kakil, mert éppen kell neki. De még nem érzi, és nem érett rá. Akkor lesz rá érett ha szól. Persze vannak olyan gyerekek akik már 1,5 évesen szobatiszták, de ők már szólnak. Erőltetni egyáltalán nem szabad.
2011. júl. 11. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Aki 14 hónaposan bilire ül, az nem tudatos. Akkor lesz egy gyerek szobatiszta, ha érzi mikor kell pisilni és kakilni, és amíg bilire vagy wc-re ül, addig vissza tudja tartani.
2011. júl. 12. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az én kisfiam is 20 hónapos és ugyanezt csinálja. Mondjuk mi nem erőltetjük, azért nincs rajta pelus, mert így is rettenetesen viszket a bőre ebben a nagy melegben (súlyosan atópiás dermatitiszes), nem akarom, hogy még a pelus is melegítse, meg viszket neki a korcánál, tépi le magáról.

Nálunk sehol nincs szőnyeg, csak rongyszőnyegek, úgyhogy én nem csinálok ügyet belőle, ha pisil. Ő szalad oda a rongyért, hogy töröljük fel, és ennyi. Fogalma sincs, mit akarok a bilivel, felöltözve szívesen üldögél rajta, néha pucéran is, de ha pisilni, kakilni kell, rögtön leszáll róla. Ja, és látszik rajta, hogy élvezi, ha folyik a pisi a lábán!

2011. júl. 12. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!