Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Danone Densia joghurt miért...

Danone Densia joghurt miért nem adható 10 év alatti gyerekeknek? Bővebben lent

Figyelt kérdés
Ma vettem észre, hogy a Densia joghurtra rá van írva,hogy ajánlott 10 éves kor felett! Kisfiam 20 hónapos,de már elég sokat megevett belőle...sajnos nem olvastam el,hogy mi van ráírva. Lesz ettől baja?
2011. febr. 9. 20:20
 1/4 anonim ***** válasza:
51%

Gondolom, ezért:

"A változatos és kiegyensúlyozott étrend, valamint az egészséges életmód részeként ajánljuk. Fogyasztása csak 10 év felettiek számára javasolt, maximum napi két pohárral.

*INBÉ: Irányadó Napi Beviteli Érték- a felnőttek számára ajánlott napi 2000 kcal-ás étrend alapján. Az egyéni szükséglet az életkortól, nemtől, testtömegtől és a fizikai aktivitás mértékétől függően változhat.

**A felnőttek számára ajánlott napi beviteli mennyiségeket (RDA) a Magyar Élelmiszerkönyv (MÉ) 1-1-90/496 sz. előírása tartalmazza."



szóval a felnőttek szervezetének megfelelő mennyiségű vitamint, ásványi anyagot tartalmazza.

Ahogy az activiát is csak 2 éves kor fölött szabad adni. Nem a kisebb babák gyomrának megfelelő mennyiségű bifiduszt tartalmazza.

2011. febr. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Felnőtt adag a kalcium is benne, szerintem nem lesz baja attól amit megevett.
2011. febr. 9. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
A túlzott kálcium bevitel vesekövet okozhat.
2011. febr. 9. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2011. febr. 10. 16:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!