Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Lehet ebből komoly baj?

Lehet ebből komoly baj?

Figyelt kérdés
Ma voltunk a kislányommal háziorvosnál mert nagyon köhög,meghallgatta az orvos és azt mondta,hogy szívzöreje van a lánykámnak.Most 2és fél éves.Mikor megszületett mindent rendben találtak,nem értem az egészet. Majd kérek időpontot a kardiológiára remélem minden rendben lesz.Nem lehet,hogy a megfázástól hallhatta így az orvos?
2011. okt. 6. 14:22
 1/7 anonim ***** válasza:

szívzörej nem betegség! minden 2. embernek van!

még terhes voltam mikor jártunk szív UH-ra a babámmal, ott poénkodott a kardiológus, hogy egy kis szívzöreje biztos lesz... :) nem kell tőle megijedni, nézze meg szakember, utána majd megnyugszol :)

egyébként nagyon sokan kinövik

2011. okt. 6. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem akarok hülyeséget írni neked, de a barátnőm kislányánál szintén 2,5 évesen állapították meg, és ott azt mondták, hogy azért, mert erősen vashiányos, így ha helyreáll a vas, akkor majd a szíve is rendbe jön.
2011. okt. 6. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen a szivzörej sokmindentöl lehet, és pl egy tüdögyulladástól is, de a tüdö is vizesedhet a sziv probléma miatt.


Az orvos jól tette hogy hallotta és el küld titeket megnézik megvizsgálják és bármi kezdödö baj lenne legalább idejében orovosolva van.

Amúgy tini korban rengeteg gyereknél találnak ilyet.

2011. okt. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kb 10 évvel ezelőtt egy nyári gyakorlat előtti orvosi vizsgálaton nekem is hallott a drnő szívzörejt, elküldött szívuh-ra, kiderült, hogy a szívvitorlánál van valami kis eltérés. Ez lényegében csak azt jelenti nálam, hogy láz esetén rögtön antibiotikum kell, semmi extra. Azóta amúgy nem is hallottak nálam ilyet. 31 éves vagyok
2011. okt. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az öcsémnél is állapítottak meg szívzörejt kb. 3 évesen, de kinőtte, nem volt vele semmi baj.
2011. okt. 6. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Annak idején nekem is volt olyan hét éves koromra tán kinőttem. Amúgy köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 6. 15:37
 7/7 anonim ***** válasza:
Kislányomnak is az van. Biztosat majd a vizsgálat tud csak mondani, de a gyerekek nagy részénél ez élettani és minden rendben van a szivecskéjükkel, magától kinövik idővel. Nálunk is ez van, gyakorlatilag az utolsó kontrollon azt mondták, igazából nem is nagyon kellene kontrollálniuk, de mi azért évente egyszer elvisszük, nézzenek rá. Szóval azért ne izgulj, de mindenképp vidd el a kardiológiára.
2011. okt. 6. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!