Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Teherbeesés » 20 évesen terhes? December...

20 évesen terhes? December óta van kapcsolatom és még tanulok. Rossz ötlet lenne a gyerekvállalás?

Figyelt kérdés
20 éves vagyok, egyetemen tanulok.Párkapcsolatban vagyok már december óta és a párommal beszélgettünk a gyerekvállalásról és mindketten szeretnénk :) Csak nem tudom hogy okos ötlet e?!Igaz még távkapcsolatban élünk majd csak nyáron költözünk össze de havonta legalább 2szer találkozunk...Anyum nagyon szeretné ha befejezném a sulit és persze igaza is van. De mi van ha mi most szeretnénk gyereket, páromnak van munkája is. Szerintetek?
2010. ápr. 25. 19:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Ne haragudj, de én egy ilyen rövid kapcsolatba, amiben ráadásul havonta 2* találkoztok én biztos nem vállalnék gyereket. Gyakorlatilag még nem is ismered a másikat, hisz tudod: Lakva ismerkszik meg az ember. Először ismerjétek meg egymást jobban, éljetek kicsit együtt és utána jöhet a gyerkőc, nem maradtok le semmiről. A másik fele meg az, hogy nagyon sokan gyerek mellett fejezik be vagy épp kezdik el a tanulmányaikat.
2010. ápr. 25. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem havonta kétszer találkozni már ne is haragudj de az nem kapcsolat. Előbb próbáljátok meg TI ketten az együttélést, a mindennapokat, a megpróbáltatásokat, a megélhetést (mert a gyereket is el kell tartani valamiből) aztán ha minden működik szerintem majd csak akkor jöjjön a gyerek téma. Nem leszólni akarlak de előbb élj egy kicsit csak az apa-jelölttel és utána meglátjátok hogyan tovább. A sulit befejezheted baba mellett is csak jelen esetben szerintem túlzottan sok lenne az új helyzet az életedben amit hirtelen be akarsz vállalni!
2010. ápr. 25. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
Első válaszoló! Majdnem tök ugyanazt írtuk :)))
2010. ápr. 25. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Igen, most olvastam, hogy mit írtál. Csak a megfogalmazásunk más:) Első
2010. ápr. 25. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Ha jót akarsz magadnak, és a születendő gyerekednek akkor ne tedd!!! Először találd meg az IGAZIT, akiben a gyerekeid apját látod, akit ismersz kívülről-belülről, akivel már túl vagytok ezer vitán, veszekedésen, akivel bíztok egymásban, szeretitek egymást, akár jobban mint a saját családotokat, aki már maga is családtag, akit elfogad a családod, mert te szereted és ő szeret téged. Ha már voltatok együtt nyaralni, ha már éltetek együtt, ha már megtapasztaltad, hogy szeret-e dolgozni, segítőkész-e, jószívű-e, hűséges-e, nem utolsó sorban, jó-e vele a szex? :) De a legfontosabb, hogy milyenek a hétköznapok valakivel. A gyerek nagyon nagy strapa. Egyedül még inkább. Ha terhes leszel ettől a fiútól semmi garanciád nincs arra, hogy együtt is maradtok, hiszen kvázi most se vagytok együtt. Utána ott fogsz állni egy kisbabával és anyukáddal, és majd azon gondolkodhatsz, hogy honnan akassz le egy másik apát a gyerekednek. Van egy ismerősöm, aki fél év ismeretség után ment hozzá a volt férjéhez, többek között azért mert terhes lett. Utána szült neki még kettőt, tehát összesen hármat, pár év alatt. Majd elváltak. Mert a pasi nem szeretett dolgozni. A mai napig nem szeret. Nem is nagyon keres pénzt. Tehát az anya egyedül tartja el a három gyerekét, és kb esélytelen, hogy egy férfi felkarolja, mert három gyereket senki nem akar bevállalni, úgy, hogy egyik sem az övé. És az élet drága. Ha jót akarsz a gyerekednek, először felnősz te is, befejezed a sulit, kicsit dolgozol, hogy legyen némi munkatapasztalatod, mert az életed hátralévő részében jobb tudni, hogy fogsz tudni magadról gondoskodni.
2010. ápr. 25. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Még annyit, hogy lehet hogy neked ez a fiú lesz az igazi. DE! Először bizonyítsatok egymásnak. Minimum költözzetek össze legalább (hacsak nem vagytok nagyon vallásosak), hogy átéljetek nehézségeket is együtt, és ne csak randizzatok. A randi a világ legjobb dolga, a randikon soha nincs vita, veszekedés, mindenki a legjobb formáját hozza, frissen mosott haj, parfüm illat, legjobb cuccok, készülődés, jó programok, stb. De amikor együtt éltek, akkor lesz majd takarítás, wc deszkát ki hagyta felhajtva, ki nem talált be a szennyesbe a zokniával, ki nem hozott haza kenyeret mát megint, ki nem vasalt inget, ki hagyta elől a cipőjét, ki nem borotválta le a lábát, ki szedett fel két kilót, ki az aki nem ér haza időben, túl sokat költ, berúgva ér haza hajnalban, és a többi és a többi. Először vívjátok meg a saját és egymás csatáját, hogy ne a gyereknek kelljen majd ugyanezt végig hallgatnia. :)) Persze az együttélés szuper jó dolog, csak ismerd, szeresd, tiszteld a másikat. Ha van miért.
2010. ápr. 25. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat és igazatok van. Néha túlzottan beletudja élni magát az ember ebbe a dologba és teljesen igaz minden h tényleg még nagyon sok dolgot kellene átélnünk, megtapasztalnunk stb...és persze a pénz ami most mindennek az alapja.Szóval várunk, összeköltözünk, tanulok vagyis próbálok...
2010. ápr. 25. 20:05
 8/17 anonim ***** válasza:

Figyelj, én 20 évesen szültem, és ez jó dolog, meg minden, én élvezem, hogy ilyen fiatal anyuka vagyok, de azért nem így terveztük. Ha abban a helyzetben vagy, hogy tervezgess, akkor nem értem, miért nem lehet befejezni az egyetemet. Utána is épp olyan jó lesz babát várni. Én most gyerek mellett járok egyetemre,és hát azért megmondom neked, nem egyszerű.

Ne siesd el, totál ráérsz még.

2010. ápr. 25. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Hát igen igazad van de majd azt se akarom h 25 évesen szüljek mert lehet hülyeség de akkor vhogy már öregnek érezném magam. és persze befejezem a sulit, de 23 évesen vagy majd 22 évesen jó lenne egy saját kis család :)addigra vége a sulinak meg lesz a diploma is
2010. ápr. 25. 20:26
 10/17 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem az a probléma hogy 20 vagy és egyetemre jársz,hanem hogy nagyon friss kapcsolatod van,ráadásul messze vagytok.
2010. ápr. 25. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!