Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » 3 éves korra, mire megy...

3 éves korra, mire megy oviba, megszűnik a hiszti?

Figyelt kérdés
Vagy ott is hisztiznek a gyerekek? Az óvónők hogyan kezelik ezeket a helyzeteket?
2011. febr. 12. 20:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk nem szűnt meg. Oviba tök csendes, itthon meg 3szorosan bepótolja, szóval mondhatni rosszabb lett ovi óta a hiszti dolog.
2011. febr. 12. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az attól függ, hogy miért hisztizik. Nem mindig életkori sajátosság a hiszti, sokszor a figyelemhiány okozza. Ha otthon tartotok egy olyan napot, amikor csak és kizárólag egymásra figyeltek és a gyerekkel foglalkoztok és úgy nincs hiszti, akkor bizony csak és kizárólag azért hisztizik a gyerek, mert figyelemre vágyik.
2011. febr. 12. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nálunk legtöbbször abból adódik, hogy nem engedek meg neki bizonyos dolgokat. Pl. a mindennel való pacsálás az állandó jelenet. Ha a kezébe adom az innivalót, és nincs mellettem végig amíg issza, biztos, hogy rögtön kihasználja, és direkt kiönti. Ez csak egy példa, de számtalan ilyen helyzetet leírhatnék. Tegnap kint ugrált negyed órát a pocsolyában, mikor úgy gondoltam, már behozom, nehogy megfázzon, persze hogy nem akart jönni. Próbálom én is elkerülni ezeket a helyzeteket, de van mikor nem megy. Néha este 8-kor jut eszébe, hogy ki akar menni az udvarra, persze, hogy nem engedem. Ilyesmik miatt van a hiszti.
2011. febr. 12. 21:18
 4/7 anonim ***** válasza:
Oviban dolgoztam. A hisztit általában a szülőknek tartogatják a gyerekek, de azért előfordul az oviban is. Nálunk nem csináltak belőle nagy ügyet az óvónők, hiszen ott a másik 25 gyerek. Szépen lassan rájönnek, hogy a hisztivel nem sokra mennek.
2011. febr. 12. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Még csak 2 éves lesz, remélem sokat fog változni 1 év alatt:))
2011. febr. 12. 22:40
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem még néha a mai napig előjön a fiamnál a hiszti, pedig már 5 éves. Sokat szelidült, és 90%-ban tényleg nekem tartogatja, max 10% megy az óvónőknek. Akik jobban kezelik, mint én. :-D
2011. febr. 13. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

4 éves a nagyfiam, úgyhogy nálunk már 2,5 éve tart a hisztikorszak, de remélem azért a középiskola kezdetére már kinövi :)))

Annyi a különbség, hogy most már könnyebben megnyugszik, de csak akkor, ha egyáltalán nem figyelünk rá. Tehát ha rájön az 5perc, akkor úgy teszek, mintha ott sem lenne, max. megkérem, hogy menjen be a szobájába és csak akkor jöhet ki, ha lenyugszik.

Ha meg pl. akkor kezd el hisztizni, amikor indulnánk vhová, akkor lazán elkészülünk nélküle, persze figyelmeztetem, hogy itt hagyjuk, ha nem hagyja abba. Ált. 1-2 perc alatt lenyugszik és jön velünk :)


A legcélravezetőbb tényleg az, ha nem figyelsz rá. Persze ez csak akkor működik, ha igazi hisztiről van szó, tehát nincs semmi baja, csak a figyelmedet akarja felkelteni/fenntartani.

2011. febr. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!