Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Hogyan szoktathatnám le...

Hogyan szoktathatnám le erről? Hiszti kérdés.

Figyelt kérdés
20 hónapos kislányom mostanában mindig műsort csinál, mikor megyünk valahova az utcán. Szépen jön mellettem egy darabig, aztán eszébe jut hogy vegyem fel. Tervezzük a tesót, úgyhogy nem szeretném rászoktatni erre, mert nem fogom tudni felkapkodni a 13 kilóját. De iszonyatos a hiszti amit levág. Hangzik a környék. Hiába hagyom ott, nem jön utánam, sőt néha elindul az ellenkező irányba. Próbáltam hogy nem veszem fel, de képes órákig sírni. Ma például úgy ráncigáltam haza, mindenki minket nézett, hogy ölöm-e a gyereket vagy mi van. Itthon próbáltam elterelni a figyelmét, de nem ment. Hogy lehet erről leszoktatni?
2011. szept. 21. 22:27
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Ugy, hogy tényleg nem veszed fel, igy egy idő utàn abbamarad az örjöngés. A fiam is folyton cipeltette volna magát. Amugy nem elfárad inkább séta közben? Hisz nincs két éves. Babakocsit nem viszel? Vagy nem ül már bele? Én vettem egy tolókaros triciklit, azt toltam mellette, ha elkezdte, hogy vegyem fel, akkor ráraktam a triciklire és toltam. Túl sokat nem tud gyalogolni egy ekkorka gyerek, ugyhogy nem csak azért cipelteti magát, mert ugy van kedve, hanem mert hamar elfárad.
2011. szept. 21. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
vigyel magaddal babakocsit vagy triciklit es ha elfarad ultesd bele akkor nem kell felvenni.ha csak tervezitek a tesot akkor boven van ido hogy kinolja vagy megeroisodjon mire mar nem tudod felvenni! miert nem veszed fel egy kicsit? az enyem is 20 honapos es en is felveszem egy rovid idore az uton. ok meg elfaradnak. aztan magatol keredzkedik hogy setalni akar.ez a kor a hiszti kora ,neki se konnyu es eltart egy darabig! turelem es turelem ,ez a megoldas.
2011. szept. 21. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors válaszokat! Nem mentünk messze, kb 3 háztömbnyire. Oda is kismotorral jött. Ott voltunk egy pár órát a barátnőméknél, majd hazafelé fordult ki magából teljesen. Pedig nem sokat kellett volna gyalogolnia. Ha messzebb megyünk, akkor viszek babakocsit, mert ha máskor nem, hazafelé beleül. De egy ekkora gyereknek már rég nem babakocsiban kéne ücsörögnie. Vagy tévedek?

Egyébként meg muszáj felvennem, mert nem bírom elviselni amit művel. Tehát így nem tudom róla leszoktatni az tuti.

2011. szept. 21. 22:51
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
Én felvenném és fel is veszem. Úgyis leszokik róla, illetve szerintem nem is szokik rá. Olyan gyorsan változnak, mire terhes leszel, már nem is lesz gond. Próbáld győzködni valamivel, hátha sikerül. Nálunk az szokott beválni, hogy mutassa meg, hol parkol a motorja, álljon be a tárolóba vele. De ha muszáj felveszem, ezért nem hagyom ordítani. Vagy kicsit viszem és mondom neki, hogy nagyon nehéz, jöjjön már a lábán. Értenek ők mindent már!
2011. szept. 21. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

enyém 23 hónapos és visszük a babakocsit :S

visszafelé nem hajlandó sétálni, a 45 kilómmal meg nem bírom cipelni, a hisztit meg szeretem elkerülni...

2011. szept. 22. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezt minden gyerek csinálja. Az enyém 17 hónapos, én 12 hetes terhes vagyok, de attól még felveszem, ha kell. A szervezeted hozzá van szokva, nem fog ettől elvetélni a tesó, anyák milliói emelgetik várandósan a nagyot.

Abban nem értek egyet, hogy "egy ennyi idősnek már nem kéne babakocsiban ülnie". Igazuk van a felettem íróknak, ők még nagyon hamar elfáradnak, és belekéredzkednek. Nálunk simán utaznak babakocsiban az ennyi idősek, sőt - hogy ne csak a mai gyerekeket hozzuk példának - arra is emkékszem, hogy az öcsém talán olyan 3 éves koráig ült babakocsiban, ha kellett.

2011. szept. 22. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
45%
Nehéz ügy! Első körben valóban az lenne célravezető, hogy "nyugodt maradsz" és nem törődsz a hisztivel. De van, akinél ez nem célravezető. Nem tudom mennyire kicsi még a kislányod ahhoz, hogy szankciót vezess be vele szemben. Tehát hogy érti-e? Az én lányom májusban volt 3 éves, ő már érti, tegnap és ma is rettenetesen kiakasztott engem is és a férjemet is, teljesen magunk alatt vagyunk. Mi most azt vezettük be, hogy ha ilyen csúnyán viselkedik, akkor következő nap egész nap nem lesz semmilyen nasi (túró rudit imádja!). Mi most ezzel próbálkozunk. Fogunkat összeszorítva. :(
2011. szept. 22. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Hát igen, nehéz ügy! Van egy módszer, amit itt olvastam, igaz nem erre a hisztire. De hátha segít valakinek. Én ma próbáltam ki, mikor tiszta kezelhetetlen volt. Elkezdtem kérdezgetni hogy hova tűnt a Vivi. Nem látom sehol. Erre egyből elhallgatott. Aztán megint elkezdte, és én megint nem láttam. Megint elhallgatott. Aztán rájött hogy nem érdemes sírni, mert akkor eltűnik anya szeme elől!

Próbáljátok ki, hátha!

2011. szept. 22. 11:35
 9/11 anonim ***** válasza:
Köszi, én is megpróbálom. De már baromira belefáradtam, ma éppen ezt érzem. :( Utolsó voltam.
2011. szept. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nálunk nem használt! Nem lehetett becsapni, vagy nem értette?
2011. szept. 22. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!