Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikor ingyenes a bölcsődei,...

Mikor ingyenes a bölcsődei, óvodai ellátás? Tudom hogy jövedelem/fő-től függ, de mi ez az összeg? Az intézményben kell igényelni? Vagy önkormányzatnál?

Figyelt kérdés
2011. febr. 14. 23:40
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Ez csak azoknak jár, akik 3H-sok /Halmozottan Hátrányos Helyzetü/ Tehát a szülőknek csak 8 általános iskolai végzettsége van, vagy még az sem. Vagy pedig RENDSZERES GYERMEKVÉDELMI TÁMOGATÁS-ban részesülnek, ami az egy főre jutó jövedelemtől függ. Ezt az önkormányzatoknál kell kérni, a jegyző dönti el, hogy kinek jár és kinek nem. Ezt a határozatot kell bevinni az óvodába vagy a bölcsibe.Remélem, hogy tudtam segíteni.
2011. febr. 14. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Bemész az Önkormányzatba,és kérsz egy kitöltő ivet,a rendszeres gyermek védelmi kedvezményhez.Kitöltöd,mellékeled a kért igazolásokat,amik a hátoldalon vannak feltüntetve.Ha valamit nem értesz az ügyintéző elmagyarázza.
2011. febr. 15. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
81%
Az iskolai végzettséghez ennek semmi köze,ez szociális támogatás.
2011. febr. 15. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Az iskolai végzettségnek sok köze van hozzá, mivel csak azok halmozottan hátrányos helyzetüek!!!!!!!!!!!!

Nekik is be kell menni az önkormányzatra és nyilatkozatot kell tenni az iskolai végzettségről, így jár nekik a rendszeres gyermekvédelmi támogatás.Éppen azért, mert szociális.

2011. febr. 15. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Ma megérdeklődtem a lakcím szerinti önkormányzatnál.


Rendszeres gyermekvédelmi támogatás akkor jár, ha az egy főre jutó jövedelem 39000 ft alatt van. Ez azt jelenti, hogy kedvezményesen vagy ingyen étkezik a gyerek, plusz évi két alkalommal 5000 ft körüli segélyt is utalnak. Nem számít a szülő iskolai végzettsége, nekem pl felsőfokú végzettségem van, 2 nyelvvizsgám, és kapni fogok.

Létezik rendkívüli gyermekvédelmi támogatás is, amit egy évben 2-3 alkalommal lehet igényelni, és a lakcím szerinti önkormányzat dönt, az összegről, az utalás módjáról. Ezt bárki kérheti.

2011. febr. 15. 21:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!